Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Příslušenství pro zahradní jezírka

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

26.04.2021

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Zahradní jezírka nikdy neztrácí své kouzlo a navzdory neustále se měnícím trendům jsou velmi často využívaná při plánování zahrad. Mohou mít různé tvary a podoby, a je vhodné je sladit s charakterem a stylem zahrady a stavby. I ta nejmenší vodní nádrž učiní vaši zahradu jedinečnou a zvuk vody vám zpříjemní relaxaci. Pomohou v tom další prvky a doplňky pro zahradní jezírko, které oslní každou návštěvu. Příslušenství k zahradním jezírkům jsou prvky a zařízení, která jsou užitečná pro lepší funkčnost a zvýšení estetické hodnoty jezírka.

Vlastní estetické jezírko na zahradě

Jezírka nejen značně zpříjemňují čas strávený na zahradě, ale také velmi dobře působí na okolí. Vytvářejí mikroklima, které je prospěšné jak pro člověka, tak pro zvířata žijící na zahradě. Díky nim získáte také možnost pěstování okrasných rostlin a chovu okrasných ryb. Mezi produkty dostupnými v naší prodejně najdete užitkové doplňky, které vám usnadní výstavbu jezírka a jeho vzhled vás bude dlouho těšit. Podívejte se na nabídku našich produktů, jako jsou mimo jiné plastová jezírka

Nezbytné příslušenství k zahradním jezírkům

Produkty, jako jsou fontánová čerpadla, filtry, fontány a kaskády, budou potřeba k udržení vašich jezírek v dokonalém stavu. Čerpadlo a filtr by měly být umístěny v místech s vegetací nebo v místech s mělkou vodou. Filtry se vybírají podle kapacity jezírek a množství kontaminantů, včetně spodního kalu, který se objeví. Mechanický filtr naopak odstraní všechny hnijící části rostlin, nedojedené zbytky jídla a rybí trus a omezí růst řas. Chemické sloučeniny jsou odstraňovány biologickým filtrem.

Úkolem jezírkového čerpadla je čerpat vodu do filtrů, fontán a kaskád. Filtr okysličuje vodu ve vzduchu, což má pozitivní vliv jak na všechny rostliny, tak i na okrasné druhy ryb, jako jsou třeba kapři. Skvělou výbavou je fontánové čerpadlo zajišťující nepřetržitý pohyb vodní hladiny. Umisťuje se na dno jezírka, kde je fólie. U velkých jezírek se nejčastěji používají plovoucí fontánová čerpadla. Taková fontána obsahuje vestavěné sterilizátory a filtry. Není tedy nutné kupovat další čističku vody.

Pokud se chcete kochat vzhledem zahradního jezírka, přidejte na jeho břeh osvětlení zapuštěné ve fólii a skryté ve vegetaci, mezi kameny nebo skryté pod sklem, anebo zvolte plovoucí osvětlení, které bude na hladině vody. Osvětlení je důležitý prvek zařízení a dodává atraktivní efekt zejména ve večerních hodinách, poskytuje osvětlení v libovolné barvě a jezírko a zahrada získávají jedinečnou atmosféru. Mezi produkty nabízenými v naší prodejně najdete jezírkové osvětlení, které Vás zaručeně osloví!

Pečujte o své zahradní jezírko – jezírkové příslušenství vám tento nelehký úkol usnadní!

Zahradní jezírko není jen potěšením pro své majitele. Pravidelná peče v každém ročním období je povinností. Musíte pamatovat na péči o vodní rostliny. V zimě je třeba odstranit jejich hnijící a poškozené části, a také zbytky kalů. V létě je potřeba upravit všechny druhy rostlin, aby se moc nezahušťovaly. Je třeba věnovat pozornost tomu, zda jezírka nemají příliš mnoho řas. Nemůžeme jim dovolit jejich nadměrnému růstu. V horkém počasí byste měli zkontrolovat hladinu vody a v případě potřeby ji doplnit. Na podzim rozložte síť s jemnými oky, aby zabránit padání listů do vody. Pamatujte, jen řádně upravené jezírko bude ozdobou zahrady.

Příslušenství pro čištění zahradních jezírek

Pro čištění jezírka na zahradě existují i jiné přípravky než jen čerpadla nebo filtry. Chemické přípravky pro jezírka pomohou udržet jejich biologickou rovnováhu. K potřebnému vybavení přidejte také jezírkový vysavač vybavený čerpadlem, který vyčistí fólii na dně a celé dno nádrže. Takový vysavač vám umožní vyčistit dno, bez nutností vcházení do jezírka. V našem obchodě najdete rovněž přípravky pro zahradní jezírka proti řasám. Jejich nespornou výhodou je okamžitá průhlednost vody. Buďme ovšem opatrní. Příliš mnoho použitého přípravku, způsobí nejen, že voda bude čistá, ale může také poškodit okrasné rostliny. Existují rovněž chemické přípravky na úpravu vody. Uplatnění najdou nejen v jezírku, ale i v rybnících, protože nezatěžují životní prostředí. Skvěle doplňuje prací jezírkových filtrů. Chemické přípravky odstraňují řasy z nejhlubších zákoutí jezírka.

Zkrášlení zahradního jezírka

Jezírko není jen nádrž naplněná vodou. Jeho jedinečný charakter závisí na přilehlých rostlinách a originálních doplňcích. Přemýšlíte, jak by mělo vypadat, aby jeho vzhled odrážel váš vkus a aranžmá vaší zahrady? Pořízením čerpadla, fontán, jezírkového osvětlení a rostlin vhodných do jezírek vytvoříte nejen prvek zahradní architektury, ale hlavně místo, kde budete rádi trávit čas se svou rodinou a s přáteli. Podívejte se, jaké doplňky a dekorace k zahradním jezírkům náš obchod nabízí!