Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Dekorace pro zahradní jezírka

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

26.04.2021

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jezírka jsou především ozdobou zahrady. Udržovaná zahrada s krásným jezírkem tvoří ucelený, velmi efektní celek. Zahradní jezírko je touhou mnoha z nás, ale aby ozdobilo zahradu, musí být speciálně připraveno a vyzdobeno. Takové uspořádání vyžaduje hodně přemýšlení a zručné kombinování jeho prvků. Dekorace pro jezírka jsou zajímavým a velmi estetickým doplňkem aranžmá. Rozhodněte se pro výběr různých druhů figurek a umělých rostlin do vodní nádrže, které obohatí celou vaši zahradu a nemovitost. 

Jaké jezírkové dekorace vybrat?

Výběr dekorací a doplňků pro jezírka je velmi široký. Pamatujte, že v první řadě musíte mít při jejich nákupu návrh pro zahradní jezírka, ale zároveň vzít v ohled vzhled celé zahrady. Důležité je vzít v ohled velikost jezírka, příliš mnoho ozdob totiž jeho vzhled vůbec nezlepší. Může to pak působit komicky a ne esteticky. Tohoto typu dekorace lze rozdělit do několika skupin.

Kaskády a jezírkové fontány

Aby byl vzhled našeho zahradního jezírka příjemný nejen pro oči, ale také lahodil uším, můžete použít prvky jako jsou různé druhy kaskád nebo fontán. Taková malá zahradní architektura a relaxační zvuk vody uklidní vaše smysly a připomene zvuky horských potoků. Neustále se pohybující vodní plocha odradí komáry, kteří dávají přednost stojatým vodním nádržím před stojatou vodou. Právě díky této nenápadné úpravě se vaše zahrada a jezírko nestanou kolonií hmyzu. Fontány a kaskády jsou dekorace pro jezírka dostupné v různých vzorech, tvarech a barvách. Snadno najdete produkty, které budou ladit s dekorem a aranžmá zbytku vaší zahrady – navštivte ještě dnes naši prodejnu. Zóna s krásnou vodní fontánou, z něj udělá místo, kde budete rádi trávit čas. Možná byste se měli postarat o vhodnou lavičku, umístěnou v blízkosti rostlin.

Sošky a figurky pro zahradní jezírka

Další skupinou jezírkových dekorací, které dodávají jezírku originální vzhled, jsou prvky, jako jsou zahradní figurky a sošky. Výběr dostupných typů a tvarů je velmi různorodý. Velmi oblíbené jsou dekorace ve tvaru ptáčků – labutě, kachny a zahradní čápi. Jedná se o velmi estetické dekorace, které stojí za to vybrat, aby dodaly vašemu zahradnímu jezírku jedinečné kouzlo a zajímavý charakter. Velký výběr je také materiálů, ze kterých jsou tyto dekorace vyrobeny. Nejoblíbenější a zároveň nejstylovější materiál je kov, kámen a stále častěji také exotické dřevo, které se vyznačuje odolností vůči negativnímu působení vody. Hledáte ten správný produkt? - naše nabídka Vás rozhodně upoutá. 

Osvětlení pro zahradní jezírko

Jedinečnou atmosféru na zahradě vám pomůže vytvořit příslušné osvětlení pro zahradní jezírko. Do vodní nádrže můžete umístit barevná svítidla, která vám umožní vychutnat si jedinečnou atmosféru na zahradě i ve večerních hodinách. Osvětlení jezírka je velmi důležité. Světelné dekorace promění po setmění hladinu vody v kouzelné a tajemné místo. V tuto večerní dobu, tento prvek dekorace bude bezpochybně nejatraktivnějším místem v zahradě. Můžete si vybrat mezi dvěma typy osvětlení – povrchovým a tím, které lze instalovat pod vodou. Svítidla namontovaná pod vodou osvětlí její povrch světlem. Vyberte si jezírkové osvětlení z nabídky naší prodejny, abyste ještě více zdůraznili jedinečnost a atraktivitu tohoto místa.

Jak pečovat o zahradní jezírko?

Jezírko je samo o sobě krásnou dekorací zahrady. Musí však být správně udržováno, aby jeho vzhled lahodil oku. Nejdůležitějším způsobem péče o jezírko je jeho čištění, které by mělo být prováděno pravidelně. Nejjednodušší způsob, jak udržovat čistotu vody, je používat jezírkové filtry, speciální přípravky pro zahradní jezírka nebo jezírkové vysavače, díky kterým jej efektivně vyčistíte. Udržování čistoty je velmi důležité, zvláště pokud máte na zahradě rostliny a ryby. Jakékoliv nečistoty, bahno a řasy mohou zkazit celý efekt, na kterém jste pracovali.

Pokud maté zájem o jezírkové dekorace – jejich širokou nabídku najdete v našem obchodě!