Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Plastová zahradní jezírka

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
3950,00 Kč / ks
999,00 Kč / ks
1449,00 Kč / ks
1949,00 Kč / ks
3999,00 Kč / ks
Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

26.04.2021

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Plastová zahradní jezírka

Krásná a udržovaná zahrada je chloubou jejího majitele. Majitelé zahrad si navzájem konkurují v zařízení zahradních interiérů, zaváděním nových prvků, malé zahradní architektury a jedinečných, někdy exotických stylů aranžmá zahrady. Jedním ze zajímavých a jistě působivých zahradních prvků jsou nepochybně plastová zahradní jezírka.

 

Plastová zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Jezírko v zahradě

Zahradní jezírka jsou mimořádně atraktivním prvkem zařízení zahrady. Při správném uspořádání a výzdobě se stane klenotem v naší zahradě a její mimořádně efektní součástí. Díky přítomnosti vody ožije i naše zahrada - můžeme očekávat návštěvu vodního hmyzu a s ním i více ptáků a obojživelníků. Kromě zvířat, která nás přirozeně navštěvují, můžeme sami zahájit chov rybiček. Kolem rybníka se navíc vytvoří příjemné mikroklima, díky němuž budou horká léta snesitelnější. Zvuk šplouchající vody bude také mimořádně příjemný, pokud investujeme nějaký čas, práci a náklady na vytvoření zahradní kaskády.

 

Zahradní jezírka – nádrže

Při stavbě zahradního jezírka se můžeme setkat s poměrně mnoha technickými problémy. Pokud máte problémy s návrhem tvaru a velikosti jezírka, stojí za to, vybrat hotovou nadrž pro jezírko.

Jedná se o jednoduché a efektivní řešení pro vytvoření malého zahradního jezírka (většina nádrží má plochu menší než 8 m2). Hotové nádrže pro jezírka se snadno instalují a jsou extrémně odolné. Taková nadrž je již předpřipravená k vytvoření různých úrovní výsadby - rozlišují se jednotlivé zóny hluboké, střední a mělké vody, do kterých můžeme vysadit vhodné vodní rostliny.

 

Plastová zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Jak vybrat zahradní jezírko?

Hotové zahradní jezírko bychom měli vybírat se zvláštní péčí. Pojďme si vybrat správnou velikost nádrže (v závislosti na šířce, délce a hloubce jezírka, které chcete mít ve své zahradě) a její tvar (ať už by měl být kulatý, podlouhlý nebo spíše efektní nepravidelný tvar). Výběru by mělo předcházet měření prostoru a návrh prostoru pro jezírko.

Je možné, že příliš malé jezírko nebude pro nás to pravé - malá jezírka mají tendenci rychle zarůstat a udržování čisté vody v malém umělém ekosystému se může ukázat jako obtížné. Při výběru zahradního jezírka bychom proto měli zvolit největší možný model, který nám usnadní udržet mini-ekosystém ve zdravém stavu.

 

Umístění zahradního jezírka na zahradě - jak na to?

Instalace zahradního jezírka není obtížná. Na začátku je potřeba vykopat příslušnou jámu (měla by být asi o 20 - 30 cm hlubší než nádrž zahradního jezírka). Zpevněte půdu a nasypte na ni  5-15 cm vrstvu písku. Písek by měl být správně vyrovnán pomocí vodováhy. Nyní umístěte, nadrž a vyplňte všechny mezery mezi okrajem a výkopem pískem. Vyrovnáme okraje jezírkové nádrže. Jezírko je připraveno. Nyní můžete vysadit vodní rostliny, vyložit břehy většími kameny nebo oblázky a naplnit jezírko vodou.

 

Plastová zahradní jezírka- Baumax.cz