Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Jezírko 1000 l

3160,00 Kč / ks
3950,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 3950.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Jezírko 150 l

799,20 Kč / ks
999,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 999.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Jezírko 250 l...

1159,20 Kč / ks
1449,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 1449.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Jezírko 500 l

1559,20 Kč / ks
1949,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 1949.00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Akce

Jezírko 750l 36769

3199,20 Kč / ks
3999,00 Kč / ks
PŘEDCHOZÍ CENA: 3999.00 Kč / ks
Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Atraktivní jezírka se na domácích zahradách objevují stále častěji. Do větších nádrží se s oblibou vysazují ryby a jedním z nejoblíbenějších druhů je bezesporu Koi kapr. Než však zavedete ryby do svého jezírka, měli byste se podívat na požadavky ...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Plastová zahradní jezírka

Krásná a udržovaná zahrada je chloubou jejího majitele. Majitelé zahrad si navzájem konkurují v zařízení zahradních interiérů, zaváděním nových prvků, malé zahradní architektury a jedinečných, někdy exotických stylů aranžmá zahrady. Jedním ze zajímavých a jistě působivých zahradních prvků jsou nepochybně plastová zahradní jezírka.

 

Plastová zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Jezírko v zahradě

Zahradní jezírka jsou mimořádně atraktivním prvkem zařízení zahrady. Při správném uspořádání a výzdobě se stane klenotem v naší zahradě a její mimořádně efektní součástí. Díky přítomnosti vody ožije i naše zahrada - můžeme očekávat návštěvu vodního hmyzu a s ním i více ptáků a obojživelníků. Kromě zvířat, která nás přirozeně navštěvují, můžeme sami zahájit chov rybiček. Kolem rybníka se navíc vytvoří příjemné mikroklima, díky němuž budou horká léta snesitelnější. Zvuk šplouchající vody bude také mimořádně příjemný, pokud investujeme nějaký čas, práci a náklady na vytvoření zahradní kaskády.

 

Zahradní jezírka – nádrže

Při stavbě zahradního jezírka se můžeme setkat s poměrně mnoha technickými problémy. Pokud máte problémy s návrhem tvaru a velikosti jezírka, stojí za to, vybrat hotovou nadrž pro jezírko.

Jedná se o jednoduché a efektivní řešení pro vytvoření malého zahradního jezírka (většina nádrží má plochu menší než 8 m2). Hotové nádrže pro jezírka se snadno instalují a jsou extrémně odolné. Taková nadrž je již předpřipravená k vytvoření různých úrovní výsadby - rozlišují se jednotlivé zóny hluboké, střední a mělké vody, do kterých můžeme vysadit vhodné vodní rostliny.

 

Zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Jak vybrat zahradní jezírko?

Při výběru hotového zahradního jezírka postupujeme s velkou péčí. Vybereme nádrž správné velikosti (v závislosti na šířce, délce a hloubce jezírka, které chceme mít na naší zahradě) a tvaru (kulatý, podlouhlý nebo efektně nepravidelný). Před výběrem měříme prostor a navrhujeme prostor pro jezírko.

Možná zjistíme, že příliš malé jezírko nám nevyhovuje - malá jezírka tendují k rychlému zarůstání a udržení čisté vody v malém umělém ekosystému může být obtížné. Proto při výběru zahradního jezírka zvolíme co největší model, který nám pomůže udržet mini-ekosystém zdravý.

 

Umístění zahradního jezírka na zahradě - jak na to?

Instalace zahradního jezírka není obtížná. Na začátku je potřeba vykopat příslušnou jámu (měla by být asi o 20 - 30 cm hlubší než nádrž zahradního jezírka). Zpevněte půdu a nasypte na ni  5-15 cm vrstvu písku. Písek by měl být správně vyrovnán pomocí vodováhy. Nyní umístěte, nadrž a vyplňte všechny mezery mezi okrajem a výkopem pískem. Vyrovnáme okraje jezírkové nádrže. Jezírko je připraveno. Nyní můžete vysadit vodní rostliny, vyložit břehy většími kameny nebo oblázky a naplnit jezírko vodou.

 

Plastová zahradní jezírka- Baumax.cz