Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Trysková cerpadla pro zahradní jezírka

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

26.04.2021

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Čerpadla pro zahradní jezírka

 

Zahradní jezírka jsou malé umělé ekosystémy, které stavíme ve svých zahradách. Správně ošetřené a dobře udržované jezírko bude klenotem v uspořádání prostoru a naše zahrada získá krásný prvek aranžmá. Jako umělý ekosystém je však zahradní jezírko náchylné k narušení jejího stavu, takže je potřeba o zahradní jezírko řádně pečovat. S péčí o ně nám pomohou čerpadla pro zahradní jezírka - podívejte se, jak jsou užitečná a proč bychom si je měli koupit.

 

Čerpadla pro zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Malý ekosystém zahradního jezírka

Jezírko ve vaší zahradě je umělý, malý vodní ekosystém. Vodní okruh v nádrži je uzavřený - to znamená, že nedochází k neustálému přítoku čisté, čerstvé vody zvenčí a nádrž nevypouští použitou, špinavou a odvzdušněnou vodu. Pokud taková situace nebude řízena, může to způsobit vážné poškození našeho jezírka. Narušení stavu tohoto malého ekosystému začíná silným rozkvětem řas a bakterií. Voda je zakalená a vydává nepříjemný zápach. Silný zákal způsobuje drastické snížení obsahu kyslíku, vývoj anaerobních bakterií a nakonec náš rybník začíná být velmi zanesený, přerůstá a mění se v ošklivou, kalnou a nepříjemně páchnoucí kaluž.

Aby se takové situací zabránilo, stačí investovat do nákupu vhodného jezírkového čerpadla.

 

Čerpadla pro zahradní jezírka- Baumax.cz

 

Jezírkové čerpadlo

Dobrý stav jezírka, čistá voda a její správné provzdušnění učiní z jezírka krásný dekorativní prvek naší zahrady. Výběr správného čerpadla nám pomůže udržovat nádrž v požadovaném stavu.

Jezírkové čerpadlo je navrženo tak, aby nasávalo vodu, filtrovalo ji a vracelo zpět do nádrže. Při výběru čerpadla věnujte zvláštní pozornost jejímu výkonu - čerpadlo s příliš malým výkonem nemusí být schopné vyčistit celou nádrž a řasy se množí příliš rychle. Příslušné čerpadlo vybereme pečlivým přečtením pokynů a informací poskytnutých výrobcem. Kapacita jezírkového čerpadla se obvykle měří v počtu litrů vody, které je čerpadlo schopno filtrovat za hodinu.

Jezírková čerpadla jsou obvykle méně účinná a méně vyspělá než čerpadla pro bazény - dávejte pozor, abyste do zahradního jezírka nedávali bazénová čerpadla, protože mohou zničit výsadby a naši práci při výstavbě jezírka.

Jezírkové čerpadlo lze také připojit ke kaskádě nebo fontáně. Pokud se chystáme připojit zařízení k několika bodům, nezapomeňte zvolit dostatečně výkonné čerpadlo.

 

Solární čerpadlo

Čištění vody ekologickým a mimořádně šetrným způsobem? Je to možné - stačí si koupit solární čerpadla.