Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Fontánové čerpadlo Pontec pondovario 3500

1499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Fontánové čerpadlo Pondo vario 56719

779,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Fontánové čerpadlo Pondo vario 57123

999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Fontánové čerpadlo Pondo vario 57124

1299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Fontánové čerpadlo Pondo vario 750L/H

709,00 Kč / ks

Jezírkové fontány

Čisté a dobře udržované zahradní jezírko je velkou atrakcí a estetickým doplňkem naší zahrady. V horkých letních dnech nám vytvoří příjemné mikroklima a jeho přítomnost přinese do zahrady přátelské a rozmanité druhy zvířat. Fontánová čerpadla nám pomohou vodu vyčistit a provzdušnit. Podívejte se, která čerpadla stojí za to vybrat a proč jejich koupě pro jezírko je nezbytné. Jezírkové fontány představují estetický i funkční doplněk pro každé zahradní jezírko. Nejenže dodávají našim zahradám nádech elegance a přirozené krásy, ale také napomáhají k lepšímu provzdušnění a obohacování vody o kyslík, což je klíčové pro zdraví ryb a rostlin v jezírku.

Jezírkové fontány- Baumax.cz

Jezírková čerpadla

Člověk vytváří zahradní jezírko jako malý umělý ekosystém. Voda v nádrži zůstává v uzavřeném okruhu - bez stálého přísunu čerstvé, čisté vody a odvádění špinavé a odvzdušněné vody. Tyto okolnosti činí jezírko ekosystémem, který je nestabilní a náchylný k znečištění. Pokud jezírko necháte bez dohledu, vyroste silný květ řas, intenzivně se množí bakterie a voda se zamlžuje. Vzduch chybí ve vodě plné řas a bakterií, mikroorganismy se množí a voda v jezírku začíná smrdět. Silné zanášení a zarůstání jezírka je konečným následkem - jezírko zmizí a zůstane jen špinavá, smrdící kalná louže.

Docela snadno můžeme předcházet takovému stavu jezírka - stačí nainstalovat vhodné jezírkové čerpadlo. Čerpadlo nasává vodu z nejnižšího bodu nádrže, filtruje ji a zpět ji uvolňuje. Tímto způsobem se voda čistí a řádně provzdušňuje, což zabraňuje růstu řas a bakterií a eliminuje řadu dalších nepříznivých faktorů. Pokud vybereme správné čerpadlo, udržíme naše jezírko čisté a v dobrém stavu. Jezírko se tak stane stabilním malým vodním ekosystémem.

Různé typy čerpadel můžeme použít pro jezírka. Mezi nimi nalezneme solární čerpadla, vzduchová a fontánová čerpadla.

Fontánové čerpadlo

Malé zahradní jezírka mohou mít problém s udržováním vhodného obsahu kyslíku ve vodě. Pokud je chráníme před větrem, přirozené poryvy větru nečeří hladinu vody a nezásobují vodu kyslíkem. Rybičky v jezírkách rychle spotřebovávají kyslík. Anaerobní bakterie se rychle rozvíjejí v nádržích, které nemají přístup k provzdušnění vody, a mohou ohrozit stabilitu malého vodního ekosystému. Proto je tak důležité dodatečné provzdušňování filtrované kapaliny. Fontánová čerpadla nám mohou pomoci.

Každé jezírkové čerpadlo, včetně fontánového, vykonává základní práci při čištění nádrže. Nasává vodu, filtruje ji a uvolňuje zpět do nádrže. Poslední stupeň fontánového čerpadla je navíc uspořádán velmi atraktivním způsobem - voda se uvolňuje nad hladinu rybníka a tryska ve formě malé fontány. Návratem do nádrže silně provzdušňuje vodu.

Efektivní vzhled a další dekorativní vlastnosti činí fontánové čerpadlo vhodné nejen pro malá jezírka, ale také pro rybníky - takto uspořádaný velký vodní prostor bude atraktivní a neprůhledný povrch nebude nudný a monotónní.

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Atraktivní jezírka se na domácích zahradách objevují stále častěji. Do větších nádrží se s oblibou vysazují ryby a jedním z nejoblíbenějších druhů je bezesporu Koi kapr. Než však zavedete ryby do svého jezírka, měli byste se podívat na požadavky ...