Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Vzduchovací čerpadlo Pontec 57514

429,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Vzduchovací čerpadlo Pontec 57515

619,00 Kč / ks

Vzduchová čerpadla pro jezírka

 

Zahradní jezírka jsou krásné a atraktivní prvky zařízení zahrady. Dobře udržované, čisté jezírko nás potěší a v horkých letních dnech nám vytvoří příjemné mikroklima a přinese do naší zahrady divoká zvířata, které mají rádi zeleň. Krásné jezírko je klenotem zahrady a chloubou majitele, takže stojí za to se o něj řádně pečovat. Čistota a přiměřený přívod vzduchu- vzduchová čerpadla jsou hlavními faktory správného udržování jezírka.

 

Vzduchová čerpadla- Baumax.cz

 

Zahradní jezírka

Zahradní jezírka většinou tvoříme sami - jsou to tedy umělé, obvykle malé ekosystémy. Vodní okruh v nádrži je uzavřený, což znamená, že nezajišťuje stálý přístup k čerstvé, čisté vodě a nevypouští špinavou odvzdušněnou vodu z nádrže. Takový stav může vyvolat rychlý rozkvět řas a intenzivní růst bakterií v jezírku. To pak vede k zakalené a nepříjemně páchnoucí vodě. Obsah kyslíku drasticky klesá, anaerobní bakterie se množí. Jezírko začíná silně zanášet a přerůstat, a nakonec se z estetické nádrže stává ošklivá kalná kaluž v zahradě.

Nicméně, můžeme se snadno vyhnout tak hroznému scénáři. Vše, co musíte udělat, je koupit a nainstalovat jezírkové čerpadlo (čerpadla pro zahradní jezírka), které bude filtrovat a provzdušňovat vodu, aby byla čistá a čerstvá. Díky tomu bude malý vodní ekosystém v naší zahradě vždy v dobrém stavu.

 

Vzduchová čerpadla pro jezírka

Čistá voda, která obsahuje správné množství kyslíku, je vhodným místem pro život rostlin a živočichů. O správnou čistotu a provzdušnění vody se postará jezírkové čerpadlo. Toto zařízení čerpá vodu z nádrže, čistí ji a provzdušňuje, poté ji vrací do nádrže. Díky tomu se v jezírku nevyvíjejí řasy a bakterie a ryby, které tam žijí, jsou aktivní a zdravé.

Dále můžeme k jezírku nainstalovat malou fontánu (např. fontánové čerpadlo nebo solární fontánu) nebo postavit kaskádu. Šplhající, tekoucí voda uklidní vaše nervy a vy můžete relaxovat na zahradě. Fontána i kaskáda přidá jezírku na atraktivitě a dodá výjimečnou estetiku. Padající voda navíc provzdušni jezírko. Stavba kaskády vyžaduje od nás čas, ale díky své mimořádné kráse se vám rychle odvděčí.

Pokud čerpadlo, které jsme nainstalovali, nedokáže jezírko správně provzdušnit, je vhodné se rozhodnout jej vyměnit za jiný model. Některá jezírka budou kvůli svému tvaru, velikosti, hloubce nebo umístění vyžadovat vyšší přísun kyslíku. Pak budou užitečné vzduchové pumpy, které navíc vtlačí větší dávky vzduchu do nádrže.

Před instalací jakéhokoliv čerpadla do jezírka, stojí za to si přečíst  jeho štítek a informace od výrobce a ujistit se, že výkon zařízení bude dostatečný pro vaši nádrž. Pokud se chystáte připojit čerpadlo kromě kaskády nebo fontány, je potřeba nainstalovat čerpadlo s dostatečným výkonem.

 

Vzduchová čerpadla- Baumax.cz

 

Moderní zahradní jezírka

Moderní zahradní jezírka

Jezírko v zahradě vypadá velmi působivě, a přestože jeho péčí musíte věnovat čas, výsledek rozhodně stojí za to. Voda má relaxační účinky a příjemně ochlazuje, a pokud k jezírku přidáme atmosférické osvětlení, naše zahrada se po západu slunce promění...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...