Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Vysavač vodní pondomatic 1400w 50754

3849,00 Kč / ks

Jezírkové vysavače

Udržované jezírko se stává největší ozdobou zahrady. Jen správná a pravidelná péče však udržuje jeho estetické kvality. Čistá zahradní jezírka bezpochyby zdobí každou zahradu. Jako v domě, tak i v jezírku se časem hromadí nečistoty. Bakterie rychle rozkládají některé nečistoty a filtry je odstraňují jako jemný sediment. Jiné nečistoty se zdržují na dně dlouhou dobu a vyvolávají nežádoucí jevy, které ohrožují existenci jezírka. Proto je tak důležité pravidelně se o jezírko starat a čistit ho. Jezírkové vysavače se stávají nesmírně užitečným nástrojem pro údržbu a péči o zahradní jezírko. Tyto vysavače výrazně usnadňují odstraňování nečistot, bahna, odpadků a různých typů řas, které se mohou v průběhu času nahromadit na dně jezírka.

Jezírkové vysavače- Baumax.cz

Vysavač pro zahradní jezírko– k čemu slouží?

Jezírkové vysavače mají podobnost s průmyslovými vysavači. Mají velký kryt, prostornou nádrž na nečistoty a trubku s vhodnou koncovkou pro odstranění nečistot ze dna vodní nádrže bez potřeby odčerpávat vodu. Hlavními znečišťujícími látkami jsou bahno na dně jezírka a všechny ostatní nečistoty ve vodě, jako jsou řasy, listí, odumřelé zbytky rostlin, rybí trus a zbytky potravy. Všechny tyto faktory narušují rovnováhu a zhoršují kvalitu vody, což podporuje růst řas. Při čištění jezírka nemusíte vcházet do vody. V případě zařízení s vhodnou délkou hadice lze všechny operace provádět ze břehu. S menším znečištěním si poradí jezírkové filtry.

Jezírkový vysavač – jak funguje?

Pamatujte, že pokud chcete, aby vaše zahradní jezírka vypadaly nádherně, je velmi důležité je pravidelně čistit. Všechny škodliviny, které se rozkládají na dně jezírka, vedou k produkci jedovatých plynů s negativním účinkem, způsobujících ztrátu kvality vody a také blokování přístupu kyslíku, což ohrožuje život ryb v jezírku. Na čištění dna jezírka se vyplatí pořídit vysavač. Funguje tak, že vytváří podtlak, který nasává bahno, sedimenty a další škodliviny z malých nádrží, i těch umístěných v náročném terénu. Vzhledem k principu fungování se tomuto typu zahradní techniky říká vysavače. Lze je použít i k čištění bazénů a teras.

Kdy je potřeba vyčistit dno zahradního jezírka?

Podzim představuje ideální čas na nákup vysavače s integrovaným čerpadlem pro sběr nečistot v jezírku. V našem obchodě můžete prozkoumat dostupná jezírková čerpadla. Doporučujeme odstranit nečistoty a všechny zbytky z dna jezírka před zimou, aby se neakumulovaly nebezpečné plyny, jako je sirovodík nebo čpavek. Tyto plyny se vytvářejí při odbourávání látek, které tvoří kal. Plyny snižují obsah kyslíku ve vodě a voda se rychle stává pro ryby nevhodnou. To je zvláště důležité v zimě, kdy vodní hladina zamrzá a přísun kyslíku je velmi omezený. Pokud ryby před zimou přemístíme na jiné místo, musíme jezírko také vyčistit.

Při výběru vysavače pro zahradní jezírka byste měli zvážit následující parametry

Nevíte, jaký vysavač vybrat pro vaše zahradní jezírko? Výběr správného produktu vám usnadní orientace v základních parametrech, kterým se vyplatí věnovat pozornost při procházení nabídky obchodu.

Typ napájení

Máme na výběr dva druhy napájení – elektrické a vodní. Elektrický vysavač představuje doporučený model díky jeho vysoké účinnosti. Ten skvěle funguje při čištění větších ploch a obzvláště znečištěných oblastí. Takový vysavač často obsahuje speciální čerpadlo, které odstraňuje nečistoty pomocí podtlaku, který vzniká při sání čisté vody. Pokud nemáme k dispozici odvodňovací zařízení, musíme nádobu na bahno vyprázdnit sami. Je velmi důležité zjistit, jaký je délka napájecího kabelu vysavače. Další typ vysavače, napájený z vodovodního kohoutku, vytváří podtlak sáním vody a tím odsává nečistoty. Vysavače tohoto typu jsou levnější než elektrické, ale jejich výkonnost a možnosti jsou omezenější. 

Výkon zařízení na čištění jezírka

Parametr výkonu je důležitý, protože určuje, jaké nečistoty můžete vysavačem odstranit. Čím větší výkon, tím efektivněji zařízení funguje. Potřeby by měly být určeny podle velikosti a stupně znečištění jezírka. Výkon vysavače by měl odpovídat těmto potřebám. Pro běžnou práci na zahradě doporučujeme zařízení s výkonem alespoň 1500 W. Na velmi velké plochy se hodí výkonnější modely.

Přípustná provozní hloubka 

Před nákupem je důležité určit hloubku nádrže. Při výběru konkrétního modelu si dejte pozor na přípustnou hloubku sání, tedy do jaké hloubky jezírka se s vysavačem dostanete. Maximální provozní hloubka, dokonce dva metry, je charakteristická pro přístroje nejvyšší třídy.

Jezírkové vysavače- materiál provedení

Aby vám vysavač sloužil roky, vyplatí se vybrat kryt zařízení, který je vyztužený plastem, má hliníkové trubky a na náchylných místech pryžové vložky.

Jezírkové vysavače- kapacita nádrže

Aby bylo čištění pohodlné a časově nenáročné – nádrž musí mít objem minimálně 30 litrů.

Jezírkové vysavače- průměr a délka hadice

Větší průměr hadice znamená menší zanášení nebo nutnost zásahu při práci. Hadice odstraní větší nečistoty za kratší dobu. Mezi těmito výrobky je oblíbený průměr přesahující 30 milimetrů. Aby byla práce snadná a nevyžadovala použití dalších nástavců, ujistěte se, že váš vysavač má hadici správné délky. Hadice na sání nečistot a vypouštěcí hadice by měly být dlouhé alespoň 3 metry.

Hmotnost zařízení

Jezírkové vysavače jsou bohužel těžké. Normou je průměrná hmotnost 8 až 10 kg. Naštěstí výrobci vybavují své produkty praktickými speciálními kolečky nebo pohodlným madlem na přenášení. Díky nim je transport zařízení mnohem jednodušší.

Sada nástavců

Dobrý jezírkový vysavač by měl obsahovat alespoň několik různých typů nástavců. Někteří výrobci nabízí produkty, které nezahrnují jen jeden univerzální nástavec, ale cílí na co největší skupinu zákazníků. Tyto modely poskytují různé nástavce: nástavec na řasy, nástavec na silné nečistoty s kartáčovou koncovkou, nástavec pro úzká místa nebo stěrku, kterou můžeme použít na površích jako jsou terasy a garáže. Vysavače s teleskopickým ramenem také představují dobrou volbu, jelikož velmi usnadňují práci.
V našem obchodě najdete nejen jezírkové vysavače, ale také potřebné příslušenství pro zahradní jezírka a přípravky pro zahradní jezírka.

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Atraktivní jezírka se na domácích zahradách objevují stále častěji. Do větších nádrží se s oblibou vysazují ryby a jedním z nejoblíbenějších druhů je bezesporu Koi kapr. Než však zavedete ryby do svého jezírka, měli byste se podívat na požadavky ...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...