Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Jezírkové vysavače

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jezírkové vysavače

Udržované jezírko na zahradě je její největší ozdobou. Pouze správná a pravidelná péče však může zachovat jeho estetické kvality. Čistá zahradní jezírka jsou bezpochyby vizitkou každé zahrady. Stejně jako doma se i v jezírku časem hromadí nečistoty. Nečistoty mohou být rychle rozloženy bakteriemi a odstraněny přes filtry jako jemný sediment. Jiné se budou dlouho zdržovat na dně a způsobovat nežádoucí jevy, ohrožující existenci jezírka. Proto je tak důležité je pravidelně ošetřovat a čistit.

Vysavač pro zahradní jezírko– k čemu slouží?

Jezírkové vysavače připomínají průmyslové vysavače. Stejně jako ony jsou vybaveny velkým krytem, prostornou nádrží na nečistoty a trubkou s vhodnou koncovkou pro odstranění případných nečistot ze dna vodní nádrže bez nutnosti odčerpávání vody. Hlavní kontaminanty jsou bahno ležící na dně jezírka a všechny ostatní nečistoty ve vodě, jako jsou řasy, listí, odumřelé zbytky rostlin, rybí výkaly a zbytky potravy. To vše narušuje rovnováhu a zhoršuje kvalitu vody, což podporuje růst řas. Při čištění jezírka nemusíte vcházet do vody. V případě zařízení s vhodnou délkou hadice lze všechny operace provádět ze břehu. S menším znečištěním si poradí jezírkové filtry.

Jezírkový vysavač – jak funguje?

Pamatujte, že pokud chcete, aby vaše zahradní jezírka vypadaly nádherně, je velmi důležité je pravidelně čistit. Všechny škodliviny, které se rozkládají na dně jezírka, vedou k produkci jedovatých plynů s negativním účinkem, způsobujících ztrátu kvality vody a také blokování přístupu kyslíku, což ohrožuje život ryb v jezírku. Na čištění dna jezírka se vyplatí pořídit vysavač. Funguje tak, že vytváří podtlak, který nasává bahno, sedimenty a další škodliviny z malých nádrží, i těch umístěných v náročném terénu. Vzhledem k principu fungování se tomuto typu zahradní techniky říká vysavače. Lze je použít i k čištění bazénů a teras.

Kdy je potřeba vyčistit dno zahradního jezírka?

Podzim je vhodný čas na nákup vysavače s integrovaným čerpadlem pro sběr nečistot ve vašem jezírku. Prohlédněte si jezírková čerpadla dostupná v našem obchodě. Nejlépe je před zimou zbavit dno nečistot a všech zbytků, aby se neplnilo nebezpečnými plyny, jako je sirovodík nebo čpavek. Právě ty vznikají v procesu odbourávání látek tvořících kal. Plyny snižují obsah kyslíku ve vodě a voda se rychle stává pro ryby nevhodnou. Je to velmi důležité zejména v zimě, kdy vodní hladina zamrzá a přísun kyslíku je velmi omezený. Pokud jsou ryby před zimou přemístěny na jiné místo, je třeba jezírko také vyčistit. Na jaře bude nádrž připravena na přemístění ryb zpět do ní, aniž by bylo nutné jezírko tvořit znovu. 

Jaké parametry je třeba zohlednit při nákupu speciálního vysavače pro zahradní jezírka?

Nevíte, jaký vysavač vybrat pro vaše zahradní jezírko? Výběr správného produktu vám usnadní orientace v základních parametrech, kterým se vyplatí věnovat pozornost při procházení nabídky obchodu.

Typ napájení

Na výběr jsou dva druhy napájení – elektrický a vodní zdroj. Elektrický vysavač je doporučeným modelem pro jeho vysokou účinnost. Funguje velmi dobře pro čištění větších ploch a těch, které jsou zvláště znečištěné. Takový vysavač je velmi často vybaven speciálním čerpadlem, které nečistoty odstraňuje podtlakem vznikajícím při sání čisté vody. Pokud není k dispozici odvodňovací zařízení, budete muset nádobu na bahno vyprázdnit sami. Je velmi důležité zkontrolovat, jak dlouhý má vysavač napájecí kabel. Další typ vysavače, napájený ze zdroje, je připojen k vodovodnímu kohoutku. Voda nasávaná zařízením vytváří podtlak, a tím dochází k nasávání nečistot. Vysavače tohoto typu jsou levnější než elektrické, ale také výkonnost a možnosti vysavače jsou menší. Tyto typy jsou ideální pro nepříliš znečištěná malá nebo střední zahradní jezírka.

Výkon zařízení na čištění jezírka

Výkon je důležitý parametr, který určuje, na jaké nečistoty můžete vysavač použít. Čím je větší, tím efektivněji bude vaše zařízení fungovat. Je nutné určit potřeby, konkrétněji velikost a stupeň znečištění jezírka. Výkon vysavače by měl být volen s ohledem na ně. Pro standardní práci na zahradě volte zařízení s výkonem alespoň 1500 W. Na velmi velké plochy se používají výkonnější modely.

Účinnost vysávání

Účinnost je dána tím, kolik vody je konkrétní vysavač schopen načerpat za daný čas. Když je kapacita alespoň 5000 l / h – produkt je dobrý.

Přípustná provozní hloubka 

Před nákupem je důležité určit hloubku nádrže. Při výběru konkrétního modelu si dejte pozor na přípustnou hloubku sání, tedy do jaké hloubky jezírka se s vysavačem dostanete. Maximální provozní hloubka, dokonce dva metry, je charakteristická pro přístroje nejvyšší třídy.

Materiál provedení

Aby vám vysavač sloužil roky, vyplatí se vybrat kryt zařízení, který je vyztužený plastem, má hliníkové trubky a na náchylných místech pryžové vložky.

Kapacita nádrže

Aby bylo čištění pohodlné a časově nenáročné – nádrž musí mít objem minimálně 30 litrů.

Průměr a délka hadice

Větší průměr hadice znamená menší zanášení nebo nutnost zásahu při práci. Hadice odstraní větší nečistoty za kratší dobu. Mezi těmito výrobky je oblíbený průměr přesahující 30 milimetrů. Aby byla práce snadná a nevyžadovala použití dalších nástavců, ujistěte se, že váš vysavač má hadici správné délky. Hadice na sání nečistot a vypouštěcí hadice by měly být dlouhé alespoň 3 metry.

Hmotnost zařízení

Jezírkové vysavače jsou bohužel těžké. Normou je průměrná hmotnost 8 až 10 kg. Naštěstí výrobci vybavují své produkty praktickými speciálními kolečky nebo pohodlným madlem na přenášení. Díky nim je transport zařízení mnohem jednodušší.

Sada nástavců

Dobrý jezírkový vysavač by měl mít alespoň několik nástavců různých typů. Na trhu jsou produkty, jejichž výrobci se neomezují pouze na jeden univerzální nástavec, aby oslovili co největší skupinu zákazníků. Modely jsou vybaveny různými nástavci: nástavec na řasy, na silné nečistoty – kartáčová koncovka, nástavec na úzká místa, nebo se stěrkou, kterou lze použít na povrchy jako jsou terasy a garáže. Je dobré, když jsou vysavače navíc vybaveny teleskopickým ramenem, které velmi usnadňuje práci.
V našem obchodě najdete nejen jezírkové vysavače, ale také potřebné příslušenství pro zahradní jezírka a přípravky pro zahradní jezírka.