Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
2399,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
2999,00 Kč / ks

Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Zboží
z letáku
Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

30.04.2023

Atraktivní jezírka se na domácích zahradách objevují stále častěji. Do větších nádrží se s oblibou vysazují ryby a jedním z nejoblíbenějších druhů je bezesporu Koi kapr. Než však zavedete ryby do svého jezírka, měli byste se podívat na požadavky ...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

31.07.2021

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

27.04.2021

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jezírková filtrace

 

Krásná a udržovaná zahrada je chloubou jejího majitele. Barevné květiny, udržované stromy a keře a atraktivní zahradní architektura přispívají k estetickému vzhledu zahrady. Každý zahradník chce, aby jeho zahrada byla nejkrásnější a nejatraktivnější. Mnoho majitelů zahrad se rozhodne pro zahradní jezírko, které je považováno za jeden z nejzajímavějších prvků malé zahradní architektury. Kategórie: Jezírková filtrace.

 

Jezírková filtrace- Baumax.cz

 

Zahradní jezírko

Malá zahradní jezírka budou mít úžasný vliv na vzhled celé zahrady. Budou nejen atraktivním designovým prvkem, ale také povinným prvkem zahrady v japonském nebo čínském stylu. V horkých letních dnech zahradní jezírko vytváří příjemné mikroklima, které vám umožní ochladit se a příjemně trávit čas i v horkých dnech. Šplouchající voda, která teče kaskádami nebo ze zahradní fontánky, také poskytne skvělou relaxaci. Kromě zvuku tekoucí vody můžete také poslouchat cvrlikání ptáků – zahradní jezírka přitahují divoká zvířata, ptáky, hmyz a obojživelníky, kteří rádi zůstanou poblíž vodní nádrže. V jezírku můžeme pěstovat ryby a vysazovat tam vodní rostliny.

 

Ekosystém malého zahradního jezírka

Jelikož je zahradní jezírko malý umělý ekosystém, je velmi obtížné udržet si jeho stav a harmonii bez vhodné péče. Situaci nezlepšuje ani fakt, že voda v jezírku cirkuluje v uzavřeném systému - není zde stálý přísun čisté, čerstvé vody a není odváděna špinavá a odvzdušněná tekutina. Zahradní jezírko, které je ponecháno samo o sobě, se rychle stává obtížným prvkem. V jezírku začíná náhlý rozkvět řas a intenzivní růst bakterií. Jezírko se zakalí a nepříjemně zapáchá. Příliš mnoho řas způsobuje drastické snížení množství kyslíku ve vodě a zastínění jezírka- rostliny v něm vysazené začínají hnít a chované ryby hynou. Nedostatek kyslíku způsobuje růst anaerobních bakterií a další zakalení. Rybník se zanáší, pomalu zaroste pobřežními rostlinami a nakonec se promění na nepříjemnou, špatně páchnoucí, kalnou kaluž.

Takový hrozný scénář je velmi snadné změnit. Správné čištění a provzdušňování vody zabrání rozkvětu řas, a tak se voda nezakalí a zahradní jezírko nezanese.

 

Jezírková filtrace

K čištění zahradního jezírka se používají filtry a čerpadla s filtrem. Jezírková filtrace musí být správně přizpůsobena velikosti nádrže- příliš malý filtr nemusí zvládnout všechny nečistoty a nečistoty neodstraní. Správně zvolený filtr pro jezírka nejen odstraní nečistoty, ale také dobře provzdušní vodu.

Při výběru jezírkové filtrace je nejlepší postupovat podle informačního štítku na zařízení. Stojí za to zvolit čerpadlo, které filtruje dvakrát: biologicky a mechanicky. Biologické čištění je odstranění biologických částic (z odumřelých rostlin nebo rybího výkalu). Mechanická filtrace se provádí pomocí houby, na které zůstávají nečistoty.

Jedním z lepších řešení je tlakový filtr. Tlakové filtry jsou uloženy v zemi vedle nádrže a voda, která z ní vychází, je pod tlakem vypouštěna – toto řešení je mimořádně účinné, pokud chcete postavit kaskádu nebo fontánu. K dispozici je také inline vodní filtr a filtrační čerpadlo.

 

Jezírková filtrace- Baumax.cz