Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

UVC filtr Oase vitronic 57370

2399,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Filtrační sada MultiClear 5000

3399,00 Kč / ks

Jezírková filtrace

 

Krásná a udržovaná zahrada je chloubou jejího majitele. Barevné květiny, udržované stromy a keře a atraktivní zahradní architektura přispívají k estetickému vzhledu zahrady. Každý zahradník chce, aby jeho zahrada byla nejkrásnější a nejatraktivnější. Mnoho majitelů zahrad se rozhodne pro zahradní jezírko, které je považováno za jeden z nejzajímavějších prvků malé zahradní architektury. Kategórie: Jezírková filtrace.

 

Jezírková filtrace- Baumax.cz

 

Zahradní jezírko

Malá zahradní jezírka budou mít úžasný vliv na vzhled celé zahrady. Budou nejen atraktivním designovým prvkem, ale také povinným prvkem zahrady v japonském nebo čínském stylu. V horkých letních dnech zahradní jezírko vytváří příjemné mikroklima, které vám umožní ochladit se a příjemně trávit čas i v horkých dnech. Šplouchající voda, která teče kaskádami nebo ze zahradní fontánky, také poskytne skvělou relaxaci. Kromě zvuku tekoucí vody můžete také poslouchat cvrlikání ptáků – zahradní jezírka přitahují divoká zvířata, ptáky, hmyz a obojživelníky, kteří rádi zůstanou poblíž vodní nádrže. V jezírku můžeme pěstovat ryby a vysazovat tam vodní rostliny.

 

Ekosystém malého zahradního jezírka

Protože zahradní jezírko představuje malý umělý ekosystém, je velmi obtížné udržovat jeho stav a harmonii bez vhodné péče. Situaci nezlepšuje ani fakt, že voda v jezírku cirkuluje v uzavřeném systému - bez stálého přísunu čisté, čerstvé vody a bez odvádění špinavé a odvzdušněné tekutiny. Pokud zahradní jezírko ponecháme samo o sobě, rychle se stává obtížným prvkem. V jezírku začíná náhlý rozkvět řas a intenzivní růst bakterií. Jezírko se zakalí a nepříjemně zapáchá. Příliš mnoho řas snižuje množství kyslíku ve vodě a zastíní jezírko - rostliny v něm začínají hnít a chované ryby umírají. Nedostatek kyslíku podporuje růst anaerobních bakterií a další zakalení. Rybník se začíná zanášet, pomalu ho zarůstají pobřežní rostliny a nakonec se promění v nepříjemnou, špatně páchnoucí, kalnou kaluž.

Můžeme snadno změnit takový hrozný scénář. Správné čištění a provzdušňování vody zabrání rozkvětu řas, takže se voda nezakalí a zahradní jezírko se nezanese.

 

Jezírková filtrace

K čištění zahradního jezírka slouží filtry a čerpadla s filtrem. Musíme správně přizpůsobit jezírkovou filtraci velikosti nádrže - příliš malý filtr možná nezvládne odstranit všechny nečistoty. Správně zvolený filtr pro jezírka nejen odstraňuje nečistoty, ale také dobře provzdušňuje vodu.

Při výběru jezírkové filtrace bychom měli postupovat podle informačního štítku na zařízení. Stojí za to vybrat čerpadlo, které filtruje dvakrát: biologicky a mechanicky. Biologické čištění odstraňuje biologické částice (z odumřelých rostlin nebo rybího výkalu). Mechanickou filtraci provádíme pomocí houby, na které zůstávají nečistoty.

 

Jezírková filtrace- Baumax.cz

 

Jak postavit zahradní jezírko?

Jak postavit zahradní jezírko?

Jezírko může ozdobit každou zahradu. Jedinečné kouzlo jezírka zajišťují plovoucí ryby nebo pěstované v nich rostliny. Odpočinek v blízkosti zahradního jezírka poskytuje pozitivní vizuální podněty a usnadňuje relaxaci. Je to také skvělé místo pro dětské...

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Jaké vybrat čerpadlo pro zahradní jezírko?

Každý, komu záleží na jeho zahradě a zajímá se o její zajímavé uspořádání, si uvědomuje, že na vzhled zahrady nemaji vliv pouze rostliny. Dokonalá zeleň vypadá nejlépe v kombinaci s dalšími dekorativními prvky, jako jsou malé potoky, kaskády, vodopády...

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Jak pečovat o kapry Koi v jezírku?

Atraktivní jezírka se na domácích zahradách objevují stále častěji. Do větších nádrží se s oblibou vysazují ryby a jedním z nejoblíbenějších druhů je bezesporu Koi kapr. Než však zavedete ryby do svého jezírka, měli byste se podívat na požadavky ...