Kolik stojí vířivka

20.04.2021

 

Pandemie Covid-19 výrazně ovlivnila náš každodenní život. Dostalo nás to do zcela nových situací a donutila nás změnit náš současný životní styl. Z našich domovů pandemie udělala školy, kanceláře, restaurace a kadeřnické salony. Motivovalo nás to k aktivaci takových zásob představivosti a kreativity, o její existenci jsme donedávna ani nevěděli. Omezení a karantény, které nás uzavíraly doma, se staly motivací k uspořádání domácích zahrad a vytvoření prostoru pro venkovní relaxaci. Stále více hledáme řešení, která nám pomohou přežít období izolace a zatraktivnit náš volný čas.

Pokud vás zajímá, zda se vyplatí investovat do zařízení, jako je zahradní vířivka? Odpovídáme, ano! Je to způsob na dokonalou relaxaci na zahradě v náročné době pandemie.

Vířivky - Baumax.cz

Typy zahradních vířivek

Vířivky, dětské bazény a zahradní bazény jsou zařízení, které nás přestaly překvapovat. To, co bylo kdysi spojeno s luxusem a extravagancí, se stává čím dál častěji naším každodenním životem. Nikoho nepřekvapí hydromasážní bazén nebo sprchy s relaxační funkcí. Výrobci touží vytvářet nové produkty a lákají atraktivními nabídkami. Pokud jste někdy chtěli koupit vířivku, máme pro vás článek o nákladech na investici.

Zahradní vířivka - náklady

Cena zahradní vířivky se pohybuje od několika až dokonce několik desítek tisíc korun a závisí to na modelu zařízení a značce. Na konečnou cenu zahradní vířivky má vliv příslušenství, vybavení a inovativní řešení, jako je LED podsvícení, ohřev vody, hydromasáž. Může cena překvapit? Buďte v klidu, je třeba si uvědomit, že za rozumnou cenu je k dispozici celá řada produktů. Cenu vířivky ovlivňuje celá řada faktorů. Jakých? Zjistěte!

Vířivky - Baumax.cz

Zahradní vířivka - typy van

Nafukovací vířivka

Nafukovací zahradní vířivka připomíná samonosné bazény s přídavným vestavěným ovládacím panelem. Panel je zařízení odpovědné za provoz vířivky. Aktivuje trysky a masážní režim, reguluje rychlost a intenzitu toku vody. Má nainstalovaný regulátor teploty vody, který umožňuje ohřívat vodu až do 40 stupňů Celsia. Panel také aktivuje filtrační čerpadlo, které je nepostradatelným prvkem každého zahradního bazénu. Výhodou nafukovací vířivky je jednoduchá obsluha a ekonomický provoz. Modely dostupné na trhu jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Výhodou nafukovací vířivky je speciálně navržená konstrukce, která umožňuje současné a pohodlné používání vířivky několika osobami. Nafukovací vířivka vám umožní jej rychle a snadno složit a přesunout na jiné místo. Bude tedy ideální pro lidi, kteří ji chtějí použít na různých místech, např. na chatě, na zahradě, nebo na zahrádkářské osadě.

Celoroční zahradní vířivka

Zahradní spa ve formě vířivky - někdy připomínají nadzemní bazény s konstrukcí - jsou elegantnější, odolnější, ale bohužel také dražší. Ceny se mohou lišit až do desítek tisíc korun v závislosti na typu materiálu, počtu trysek, regulací masáže, dalšího podsvícení, systému čištění vody a kapacitě. Jedním slovem, čím více dalších vymožeností, tím vyšší cena. Celoroční vířivka je vybavena ovládacím panelem, pomocí kterého můžete ohřívat a čistit vodu, aktivovat hydromasážní trysky a zajistit celkový komfort koupání.

Taková zahradní spa vířivka vyžaduje správné umístění a použití. Stojí o tom přemýšlet už ve fázi stavby domu nebo úpravy zahrady. Než si koupíte celoroční vířivku, přemýšlejte o tom, zda vám tento typ bude vyhovovat. Po umístění jej bohužel nelze složit a přemístit do jiné části zahrady. Kromě toho její správná instalace může vyžadovat pomoc odborníka.

Pokud se rozhodnete pořídit si celoroční model vířivky, získáte tím neuvěřitelný komfort a potěšení z jejího používání. Celoroční vířivka vytvoří ve vaší zahradě atmosféru profesionálního salonu spa.

Vířivky - Baumax.cz

Kam umístit vířivku?

Povrch, na kterém bude stát zahradní vířivka, musí být řádně připraven. Neexistuje žádná náhodná volba. Povrch pod vířivky/vany a bazény musí být rovný a přiměřeně vyztužen. Nádrž naplněná vodou váží několik tun, takže pokud chcete, aby byla umístěna na terase nebo na zvýšeném pódiu, ujistěte se, že konstrukce vydrží takové zatížení. Může se ukázat, že při instalaci vířivky bude nutné použít další podpěru. Pokud chcete vířivku umístit na zemi, hledejte místo, kde je povrch rovný a stabilní. Toto zajistí, že voda nebude přetékat.

Zahradní vířivka - cena a další náklady

Jak jsme již zmínili, ceny zahradních vířivek závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, velikosti a dalších funkcích, díky nimž je jejich použití atraktivnější. Cena celoroční vířivky pro zahradu se pohybuje od několika do desítek tisíc.

Vířivky - Baumax.cz

Co ovlivňuje cenu vířivky?

● počet sedadel uvnitř vany,

● systém ovládaní, tzn. ovládací panel zahradní vířivky,

● počet čerpadel čerpajících vodu,

● externí filtrační systémy,

● počet vodních trysek s hydromasáží,

● další funkce, např. Aromaterapie,

● typ osvětlení, např. LED,

● záruční doba pro vířivku,

● další příslušenství, například.: trysky z nerezové oceli, Wi-Fi nebo speciální systém s reproduktory.

Vířivka na zahradě - doplňkové náklady

Stojí za to pamatovat, že kupní cena s dodáním nejsou jediné náklady, které bude nás stát vířivka. Čemu více, byste měli věnovat pozornost, abyste nebyli překvapeni?

● držáky na studené a teplé nápoje - přibližně  469,00 Kč/ kus,

● filtr čerpadla - přibližně 279,00 Kč/ kus,

● opěrky hlavy nebo nafukovací polštáře - přibližně799,00Kč/ kus,

 

● skimmer (hladinový sběrač nečistot) - přibližně 529,00 Kč/ kus,

aktivní kyslík - kyslíkové tablety - přibližně 519,00 Kč/ balení

● dezinfekce, tablety - bazénová chemie - přibližně 299,00 Kč/ balení

startovací sada bazénové chemie - přibližně 799,00 Kč/ sada

Pokud máte zájem zakoupit vířivku, navštivte zahradní centrum BauMax. Zde najdete široký výběr produktů za rozumnou cenu!


 

 

 

 

Zpět