Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Délka (cm)
Barva
Více
Materiál
Hledat

Zahradní lavice

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1199,00 Kč / ks 1629,00 Kč / ks
Akce
Novinky
3599,00 Kč / ks
Novinky
3299,00 Kč / ks
Novinky
Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

Jak zařídit zahradu? Co a kdy zasadit? Poradíme!

15.04.2021

Uspořádání krásné zahrady nevyžaduje najímání zahradníka. Můžeme navrhnout a zařídit jak domácí zahradu, tak velký pozemek, pokud máme připravený nápad na zahradu a dostatek času a nadšení jej realizovat. Jak to udělat? Nejprve musíte vytvořit projekt...

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

Jak uspořádat nábytek na zahradě?

24.07.2021

Při hledání nápadu na pohodlnou a klimatickou zahradu často stojíme před otázkou, jak uspořádat zahradní nábytek tak, aby byl na jedné straně co nejvíce funkční a na druhé straně vytvářel elegantní a útulné aranžmá zahradního prostoru. Principy výzdoby,..

Návrh zahradní lavice

Návrh zahradní lavice

04.07.2021

Souprava zahradního nábytku nemusí být vždy nudná a předvídatelná. Mnoho kusů nábytku dostupných v hobby marketech jsou si podobné a jediné zřetelné rozdíly, které mezi nimi můžeme zaznamenat, jsou barvy.

Jak navrhnout zahradu? Poznejte fázi plánování zeleného prostoru

Jak navrhnout zahradu? Poznejte fázi plánování zeleného prostoru

25.03.2021

Krásná zahrada zahrnuje nejen stromy, květiny a rostliny, ale také celou zahradní architekturu, zahradní nábytek, dekorativní prvky, osvětlení a venkovní svítidla, a dokonce i zavlažovací systém. Pokud jste teprve ve fázi plánování svého zahradního....

Pohovka židle křeslo co je nejlepší na zahradu

Pohovka židle křeslo co je nejlepší na zahradu

22.04.2022

Zahrada je místem blaženého odpočinku, zábavy, společenských setkání a rodinných oslav. Malá nebo velká, měla by mít pohodlný zahradní nábytek. Při hledání dokonalých designových prvků na zahradu často stojíme před dilematem...

Zahradní lavice

 

Neostradatelný prvek ve vaší zahradě

Solidní zahradní lavice jsou nepostradatelným prvkem každé zahrady, balkonu nebo terasy, jsou k dispozici v obchodní síti BauMax a poskytnou vám pohodlí během odpočinku v tichém zákoutí zahrady.

Než se na novou zahradní lavičku posadíte, ujistěte se, že jste dobře vybrali.

 

 

Zahradní lavičky musí být v první řadě odolné, protože je pravděpodobně před každým deštěm nebudete chtít odnášet do přístřešku. Volbou může být například levná zahradní lavička vyrobená z plastu či naopak luxusní z masivu.

Máme pro vás pár rad, na co se zaměřit a jak zvolit lavičku, která vám bude sloužit dlouhá léta.

 

Pohodlná a odolná zahradní lavice

Bez lavice či lavičky není zahrada kompletní, o tom není pochyb. I ten nejaktivnější zahradník si potřebuje někdy odpočinout a třeba si vypít kávu na příjemném místě ve stínu své zahrady. Lavičku či lavici posuzujeme podle toho, jak je pohodlná a odolná.

Pokud si představíte běžnou dřevěnou lavičku stlučenou jen ze dvouprken, o pohodlí příliš řeč být nemůže. Pokud však zvažujete lavici do zahrady, můžete si vybírat ze široké nabídky designu.

 

Jaká tedy má být pohodlná lavička?

Měla by mít v první řadě širokou sedací plochu, dostatečně dlouhé opěradlo a je vhodné aby byla vybavena opěrkami pro ruce. To jsou základní kritéria, která byste měli při výběru zahradní lavice určitě sledovat.

Co se týká odolnosti, záleží především na materiálu a konstrukci zahradní lavičky. Zmínili jsme se o plastu a dřevě, ty patří společně s kovem, zejména hliníkem, k nejčastějším materiálům zahradních lavic.

 

Plastová lavice

Snadno ji přenesete, protože je lehká, v silném větru ale může odletět. Nosnost může být nižší než u jiných materiálů. Je velmi snadno omyvatelná, avšak slunce může plast po čase vyšisovat.

 

Dřevěná lavička

Dřevo jako přírodní materiál, který dobře zapadne do každé zahrady, je však nutné pravidelně jej ošetřovat. Pokud je údržba prováděna zodpovědně, jsou dřevěné lavice odolné a mají dlouhou životnost. Vedle tradičního buku nebo dubu můžete zvolit i exotické dřeviny. Populární je zejména teak, a to proto, že dobře zvládá vlhkost.

 

Kovová zahradní lavička

Bývá dražší, na druhou stranu ale bezúdržbová a odolná, aby byla pohodlná, je třeba ji doplnit podsedáky či polštáři nebo zvolit kombinaci se dřevem.

 

Pusťte do zahrady barevné lavičky

Lavičky, které pořídíte do zahrady, nemusí být pouze v tradičních, přírodních barvách. Populární jsou i barevné lavice, které propůjčí vaší zahradě ten správný nádech. Trendem jsou zejména modré, červené ale i žluté lavice.

Zahradní lavice slaďte designově i barevně s vaším domem nebo chalupou. Natřít je můžete stejným odstínem, jako jsou dveře nebo okna vašeho domu. Zatímco do moderních zahrad dobře zapadnou hliníkové lavice, u starších chalup či domů dejte přednost klasice, jako je lavice dřevěná.

 

Nezapomeňte na pravidelnou údržbu

Co se týká údržby, je třeba si uvědomit, že materiály jako plast, umělý ratan a kov, jsou opatřeny speciálními nástřiky a nevyžadují tedy téměř žádnou údržbu.

Oproti tomu dřevo je přírodní materiál, jehož vlastnosti negativně ovlivňuje počasí. Dřevu vadí déšť i UV záření, je proto důležité dřevěné lavičky pravidelně ošetřovat speciálními nátěry.

Častější a pečlivější údržbu potřebuje z dřevěných materiálů nábytek vyrobený z tuzemských dřevin. Obsahuje totiž méně esenciálních olejů a pryskyřic oproti dřevinám exotickým. Tuzemské dřeviny špatně odolávají změnám počasí, mohou plesnivět, kroutit se a praskat.

 

Klasické a netradiční formy

V základní formě je lavička vybavena pohodlným opěradlem a područkami. Dřevěné lavicev našem sortimentu vás překvapí rozmanitostí barev barev, díky čemuž je můžete snadno přizpůsobit k ostatnímu zahradnímu nábytku. Často se vybírají plastové lavice, které provázely již několik let všechny majitele zahrad, jelikož jsou lehké a skladné. Můžete je snadno přesunout na jiné místo. V naší obchodní síti vám nabídneme různé zahradní lavice, které jsou vybaveny úložným prostorem, do kterého se vejdou polštáře, sedáky, deky nebo hračky na pískoviště vašich dětí. V modernějších verzích jsou zahradní lavice bez opěrek a područek. Minimalistický styl je ideální pro městský i venkovský styl.

 

Estetické a pohodlné varianty

Dřevo bylo vždy spojeno s vysokými estetickými hodnotami a pevností. Návrhy, které existují, kombinují tyto dva prvky. Zahradní lavice jsou k dispozici v širokém spektru barev: ořech, třešeň nebo béžová, aby nejvíce vyhovovalo aranžování nábytku ve vaší zahradě. Máte-li obavy ohledně tvrdosti zahradní lavičky, doporučujeme pohodlné a měkké zahradní polštáře.

Zahradní lavice a lavičky, s úložným prostorem i bez, dřevěná lavice nebo plastová, to vše najdete v našem e-shopu.

K sortimentu zahradních laviček, které jsou k dispozici v našem obchodě, můžete snadno doladit zahradní stolky nebo terasu s odpovídajícími úpravami. Takto vytvořené zahradní posezení usnadní a zpříjemní venkovní stolování. Grilování s přáteli v letních dnech není jedinou možností jejich využití. Učení nebo práce v přírodě bude určitě jednodušší a nebude tato aktivita spojena jen s nepříjemnou povinností.