Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Rozměr koše (cm)
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Polštáře součástí
Maximální zatížení (kg)
Barva rámu
Barva polštářů
Barva koše
Hledat

Závěsná křesla

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Je závěsné křeslo pohodlné? Fakta a mýty o závěsných křeslech

Je závěsné křeslo pohodlné? Fakta a mýty o závěsných křeslech

07.07.2022

​Závěsné křeslo je nejpopulárnějším a nejčastěji kupovaným typem sedacího nábytku, nejen na balkony a terasy, ale i do interiérů domů a zahrad...

Závěsná křesla

 

Teplé dny jsou skvělou příležitostí, jak se s odpočinkem přesunout na vlastní zahradu nebo pozemek. Relaxace venku je nejen populární, ale také velmi zdravá. Volný čas na zahradě (zahrada a volný čas) by však nebyl stejný, nebýt zahradního nábytku. Mezi zahradním nábytkem budou jistě kuriozitou závěsná křesla. Zjistěte, proč bude závěsné křeslo ideálním řešením i pro vás, a ověřte si, jak zvolit vhodné závěsné křeslo.

 

Závěsná křesla- Baumax.cz

 

Co je závěsné zahradní křeslo?

Než se zaměříme na vlastnosti závěsných křesel, stojí za to zjistit, co vůbec jsou závěsná křesla. Závěsná zahradní křesla jsou na našem trhu relativně novým produktem. Lidé, kteří sní o pohodlí křesla a potěšení z houpání na houpačce (zahradní houpačky), si tento typ nábytku jistě zamilují. Závěsné zahradní židle jsou obvykle křesla ve tvaru vajíčka zavěšené na dostatečně stabilním a pevném rámu. Vypadají jako rozpůlené koule a uvnitř mají polštáře pro větší pohodlí. Populární jsou modely pro jednu a dvě osoby. Takové závěsné křeslo může být umístěné na zahradě, ale bude také skvěle vypadat na balkóně nebo terase.

 

Zahradní závěsné křeslo - nejdůležitější vlastnosti

Při výběru závěsného křesla můžeme mít někdy problémy s rychlým a dobrým rozhodnutím. Stojí za to blíže se podívat na jednotlivé vlastnosti závěsných křesel, abyste věděli, kterým detailům je třeba věnovat pozornost, aby učinit vhodné a uspokojivé rozhodnutí. 

 

Materiál

Závěsné křeslo může být vyrobené z různých materiálů. Naše nabídka zahrnuje hlavně závěsná křesla, jejichž rám je vyroben z kovu, zatímco samotný sedák je vyroben z technoratanu. Kovový rám zajistí odpovídající stabilitu a životnost celého nábytku. Závěsná židle nespadne a bude bezpečně sloužit svým majitelům. Křeslo je obvykle vyrobeno z technoratanu (tzn. umělého ratanu). Jedná se o extrémně odolný materiál, který v posledních několika sezónách dobyl zahradní prostory. Technoratan je odolný vůči povětrnostním podmínkám, silnému slunečnímu záření a vydrží intenzivní používání. Je také velmi snadný na údržbu a čištění. Naše závěsná křesla pocházejí  od důvěryhodných výrobců a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Proto se nemusíme starat o kvalitu a životnost jak technoratanového křesla tak kovového rámu.

 

Velikost

Velikost je nesmírně důležitá. Šířka sedáku by měla být přizpůsobena počtu osob, které budou křeslo najednou používat. Existují dva typy křesel - pro jednu nebo dvě osoby. Závěsná křesla pro dvě osoby jsou dostatečně široká a jejich rám je navíc zesílený. Pokud víme, že budeme křeslo často používat s někým jiným, je lepší z důvodu bezpečnosti a pohodlí zvolit houpačku pro dva.

 

Pohodlí

Závěsná křesla jsou převážně zahradní nábytek pro odpočinek. Proto mají být pro nás pohodlné a komfortní. Při nákupu stojí za to, jednoduše sednou si do křesla a vyzkoušet si jestli bude pro nás vhodné - a jestli není křeslo zavěšené příliš nízko nebo příliš vysoko, zda je houpání pohodlné nebo zda jsou polštáře dostatečně měkké.

 

Vzhled

Design je pro mnohé důležitou vlastností. Závěsné židle má většinou zajímavý a atraktivní vzhled, ale existuje mnoho modelů a některé z nich se nám určitě líbí více než jiné. Stojí za to vybrat si křeslo, které se nám jednoduše líbí a které bude odpovídat celkovému uspořádání v naší zahradě.

 

Čištění a údržba

Technoratan, z něhož jsou obvykle vyrobeny závěsná křesla, je velmi odolný materiál, který se také velmi snadno čistí. Většinu nečistot lze odstranit měkkým vlhkým hadříkem. Hůř odstranitelné nečistoty lze umýt jemným čisticím prostředkem.

 

Závěsná křesla- Baumax.cz

 

Doplňky

Ratanový nábytek má obvykle navíc polštáře (polstry na zahradní nábytek) nebo deky. Tím se zvyšuje jejich pohodlí a výrazně se zvyšuje komfort jejich používání. Polštáře si můžete zakoupit v našem obchodě, ale můžete si je také ušít sami.  Skvělé jsou také dekorativní polštáře, které máme doma, deky a přikrývky, a dokonce i polštáře, na kterých obvykle spíme. Všechno, co je estetické a především pohodlné si můžeme dát do závěsného křesla na sedák, proto abychom se tam cítili pohodlně a příjemně. Další prvky, které nejsou vyrobeny z voděodolných materiálů, byste si měli vzít  za špatného počasí a na noc domů.

 

Jak uspořádat zahradní závěsné křeslo?

Pokud chceme mít dobře zařízenou zahradu, terasu nebo balkón, měli bychom speciální doplňky zavádět s opatrností. To platí zejména pro velké prvky, a takovým je i závěsná křeslo. Jako kus nábytku vynikne v prostoru naší zahrady. Naštěstí se jedná o kus nábytku, který lze poměrně snadno uspořádat, a obvykle nejsou problémy s přizpůsobením stávajícímu uspořádaní na zahradě.

Zahradní křeslo bude vypadat výjimečně dobře jako součást zahradní nábytkové soupravy. Můžeme jej v takové sadě uspořádat různými způsoby. Vyberte si pohovku nebo rohovou pohovku a  přidejte k nim stůl s jedním nebo dvěma závěsnými křesly. A tímto způsobem vytvořit velkou relaxační zahradní soupravu. Menší verzí budou dvě závěsná křesla a stůl (nejlépe kulatý).

Houpačka bude také ideální pro vytvoření romantického koutku k posezení. V rohu může křeslo stát samostatně nebo v doprovodu malého stolku. Takový koutek je ideální pro romantické zahrady, provensálské zahrady nebo zahrady v hamptonském stylu. Je také ideální pro zahrady ve stylu glamour - pro takový zahradní interiér se doporučuje černé nebo bílé křeslo a zlaté nebo fialové textilie.

Zahrada není jediným místem, kde můžeme použít závěsnou židli. Malou nábytkovou zahradní soupravu můžeme úspěšně uspořádat i na terase. Balkóny jsou zpravidla menší a ne všechny jsou schopné pojmout i malé sestavy se závěsnými křesly. Ve většině případů však budou dostačující k umístění jednoho kusu, který bude skvělý, pokud jde o odpočinek po práci s knihou a čajem.

Závěsné křesla můžeme umístit nejen venku. Závěsné houpací křeslo si získává stále větší oblibu i v domácích interiérech. V interiéru nemusíme používat rám - křeslo můžeme zavěsit pomocí vhodných kotev a háků na strop - hmoždinky (jsou dostupné v nabídce našeho obchodu). V takovém případě bude závěsné křeslo mimořádně zajímavou výzdobou místnosti a jistě ho ocení děti, které si budou moci doma užít zábavu při houpání.

 

Závěsná křesla- Baumax.cz