Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Formát
Více
Délka (cm)
Šířka (cm)
Typ
Určeno
Použití
Dekor
Mrazuvzdornost
Povrch
Rektifikovaná
Barva
Více
Třída
Otěruvzdornost
Hledat

Schodovky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    6
29,00 Kč / ks 39,00 Kč / ks
Akce
Novinky
29,00 Kč / ks 39,00 Kč / ks
Akce
Novinky
1    3  4  5    6
Kolik lepidla budeme potřebovat pod podlahovou dlažbu? Lepení dlažby krok za krokem

Kolik lepidla budeme potřebovat pod podlahovou dlažbu? Lepení dlažby krok za krokem

16.12.2020

Po výběru typu keramické dlažby, kterou budeme obkládat, je nutné zvolit vhodné lepidlo, které ji spojí s podkladem, a posoudit, kolik ho budeme potřebovat. I když se to nezdá, není to snadný úkol, protože se na něm podílí celá řada různých faktorů. Mnoho

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

Jak položit dlažbu na podlahu a na schodiště? Efektivní poradenství

22.01.2021

Samotné pokládání dlaždic nemusí být složité. Pokud máte správné vybavení a odhodlaní, budete schopni zvládnout tuto práci dodržováním několika základních pravidel. Jak položit dlaždice krok za krokem? Shromáždili jsme nejdůležitější informace, které...

Jakou vybrat dlažbu na schody? Jak vybrat odolný materiál?

Jakou vybrat dlažbu na schody? Jak vybrat odolný materiál?

30.12.2020

Interiérové a venkovní schody jsou velmi důležitým prvkem každého domu - správně uspořádané mohou dát jedinečnou atmosféru každému interiéru. Kromě estetických hodnot by jejich nejdůležitější vlastností měla být bezpečnost a funkčnost. Při dokončování...

Jak pokládat dlaždice u dveří, aby vypadaly esteticky? Tipy a triky

Jak pokládat dlaždice u dveří, aby vypadaly esteticky? Tipy a triky

01.02.2021

Obklady a dlažby jsou nejčastěji voleným prvkem povrchové úpravy koupelen a kuchyní. Na tom není nic zvláštního, dlaždice jsou nejen estetické, ale také praktické. Přestože se jejich uspořádání na problematických místech, jako jsou rohy, zídky nebo...

Dlažba na schody - jak pokládat? Pokyny krok za krokem

Dlažba na schody - jak pokládat? Pokyny krok za krokem

05.02.2022

Pokládání dlažby na schody se může na první pohled zdát obtížné, ale ve skutečnosti to není tak složité. Nepotřebujete k tomu pomoc profesionála nebo dokonce zkušenosti – stačí správné nářadí, kvalitní materiály a vhodná příprava. V našem článku...

Dlažba na schody - bezpečnost a estetika za atraktivní cenu

 

Venkovní schody, zejména ty, které vedou ke hlavnímu vchodu do domu, jsou vizitkou každé nemovitosti. Pěkné a pevné, zdůrazní, že majitelé pečují o pohodlí používání a estetickou stránku venkovních úprav. Krásně udělané schodiště bude také lákat návštěvy, aby vstupovali dovnitř. Stejně jako o komfortní zařízení uvnitř budovy byste se měli postarat o to samé v případě venkovního schodiště.  Podívejte se, jaká dlažba na schody bude nejatraktivnější. Kromě dlažby nabízíme také nášlapy a sokly. S námi budou vaše schody vypadat opravdu oslnivě.

 


Jaká dlažba bude nejlepší pro venkovní schody?

Dlažba pro venkovní schodiště tvoří širokou škálu produktů. Z rozmanitosti materiálů bude pro vás možná těžké vybrat si ten správný. Na schody se nejčastěji používá slinutá dlažba nebo gres. Nejjednodušší způsob, jak efektně dokončit schody, je použít tyto dlaždice. Bude to nejefektivnější, protože výrobky jsou k dispozici v mnoha barevných provedeních a originálních dekorech. 

Dlažba pro interiérové nebo venkovní schodiště se často prodává v atraktivních sadách. Nejdůležitější v takové sadě je samozřejmě samotná dlažba, která je hlavním prvkem povrchové úpravy schodišť. Ta je pokládaná hlavně na stupních schodiště. Pokud se nerozhodnete koupit rovněž zbývající prvky sady, ze základních dlaždic lze vyrobit nejen nášlapy, ale také stoupačky a podstavce.

Pokud nechcete řezat dlaždice nebo nemáte takovou možnost, schody je potřeba ukončit prvky, které jsou speciálně k tomuto účelu navrženy, a které také najdete v nabídce našeho obchodu. Užitečné zde budou podstupnice a sokly. Díky nim budou venkovní schody vypadat atraktivně. To také zajistí, že celý povrch schodiště bude pokryt dlaždicemi, což výrazně prodlouží životnost tohoto architektonického prvku.

Při nákupu dlažby na schodiště vybírejte typy dlažby, které mají nízkou nasákavost. Vysoká absorpce vody může způsobit problémy s mrazuvzdorností, protože voda pronikající do betonu, gresu nebo slínku během zimy může způsobit popraskání materiálu. Nízká absorpce vody znamená lepší přizpůsobení měnícím se povětrnostním podmínkám, zejména jakýmkoliv teplotním výkyvům. Díky tomu budou schody vypadat atraktivně i po mnoho letech. 

Kromě atraktivního vzhledu by schody měly být hlavně bezpečné a pohodlné. Ujistěte se, že dlažba, kterou budete pokládat má speciální protiskluzový povrch. 


Jaké vzory a barvy může mít dlažba na schody?

Obrovská rozmanitost vzorů a barev vám umožní vybrat zajímavé dlaždice pro venkovní schodiště. K dispozici jsou tmavé a světlejší odstíny. Nejčastěji používanou barvou dlažby na schody je černá, hnědá a různé odstíny červené a vínové.

Venkovní dlažba může mít také ozdobné tvary. Nejčastěji se používají čtvercové nebo obdélníkové dlaždice, ale použití hexagonálních nebo trojúhelníkových dlaždic nic nebrání. Jen se ujistěte, že uspořádání je zajímavé, ale zároveň estetické, aby při použití dlaždic atypických tvarů nedosáhnout kýčovitého efektu. 

Díky rozmanitosti vzorů a barev se dlažby nabízené v našem obchodě snadno přizpůsobí jakémukoliv uspořádání a stylu. Díky tomu bude snadné navržení a vytvoření jednoduchého vchodu do objektu, nejen soukromého, ale i veřejného.


Čím se vyznačuje slínková dlažba?

Slínkové dlažby jsou jedním z nejčastěji používaných typů dlaždic, které se pokládají na venkovní schody. Jejich popularita je dána především skutečností, že tyto dlaždice použité pro venkovní schody vypadají mnohem atraktivněji, než betonová dlažba nebo z přírodních kamenů. Velmi důležitým faktorem je také jejich trvanlivost, nízká nasákavost a mrazuvzdornost, která je mnohem větší než u keramických obkladů.

Při nákupu slínkové dlažby na venkovní schodiště vezměte v ohled takové parametry jakými jsou mrazuvzdornost a protiskluznost. Trvanlivé a odolné dlaždice, odolné vůči mechanickému poškození, vlivům špatného počasí a měnícím se teplotám, budou ideální volbou pro dokončení schodiště. Díky tomu jeho úprava bude vypadat atraktivně po mnoho let a nevzniknou vám další náklady na jakoukoliv výměnu dlaždic nebo renovaci schodiště.

 

Viz take

Keramická dlažba

Sokly

Terasové dlaždice

Dlažba do koupelny

Dlažba do kuchyně

Dlažba imitace dřeva

Kamenná dlažba

Mrazuvzdorná dlažba

Venkovní dlažba


Je gres vhodný pro venkovní schodiště?

Gresové dlaždice jsou také oblíbené pro dokončování schodů. Zvláště pozoruhodná je jejich odolnost a trvanlivost. Jejich třída oděru je také vynikající – gres je odolný vůči velmi frekventovanému používání, a proto bude dobře fungovat i pro venkovní schody na veřejných místech.

Odolná gresová dlažba pro schody je v našem obchodě k dispozici v mnoha barevných provedeních. Díky tomu snadno vytvoříte estetická a zajímavá uspořádání schodiště. Gres může imitovat jiné materiály, takže vaše schody můžou mít vzhled kamene nebo dřeva. Takové uspořádání bude dodatečnou ozdobou vašeho domu. Dlažba imitace dřeva nebo kamene je mezi dokončovacími materiály dostupnými na trhu také velmi oblíbená díky její odolnosti proti oděru a teplotním změnám.


Budou dlaždice imitace dřeva vypadat dobře?

Na schody můžete také položit dlažbu imitace přírodního dřeva. Nejnovější výrobky z této kategorie mají nejen barvu nebo vzor dřeva, ale také napodobují jeho texturu. Imitace dřeva budou mít stupnice, podstupnice a sokly.

Tato možnost je obzvláště vhodná pro velmi tradiční úpravy. Klasická aranžmá budou těžit z povrchové úpravy v dekoru přírodních materiálů, kterým je dřevo. Stojí za to ke schodům vybrat dřevěné zábradlí a balustrády - to navíc zdůrazní charakter venkovních schodů do domu. Protože gres může také imitovat kámen, jeho barvu, vzor a texturu, můžete schodiště dokončit opravdu atraktivním způsobem.