Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (cm)
Výška (cm)
Délka (cm)
Hledat

Volně stojící vany

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jakou vanu vybrat do koupelny? Pomůžeme vám s výběrem

Jakou vanu vybrat do koupelny? Pomůžeme vám s výběrem

17.01.2021

Vana je velmi důležitým prvkem zařízení koupelny, který vám umožní vytvořit relaxační zónu v soukromí vašeho domova. Z množství a rozmanitosti modelů dostupných na trhu se vám zatočí hlava, takže před nákupem stojí za zvážení, která vana splňuje vaše...

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

09.07.2020

Zařízení stylové a funkční koupelny není snadné, zejména pokud nemáte příliš mnoho místa. Dnes zvolené vybaveni nám bude sloužit po mnoho let. Tento problém je mnohem vážnější a složitější, než jenom odpověď na otázku: vana nebo sprcha?

Instalace vany krok za krokem. Na co se soustředit?

Instalace vany krok za krokem. Na co se soustředit?

15.11.2019

Během renovace koupelny je instalace vany jedním z časově nejnáročnějších prací. Doporučujeme si předem zjistit informace, které jsou potřebné k tomuto procesu, aby se později předešlo chybám.

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

13.01.2021

Malá koupelna může být elegantní, pohodlná a funkční - vyžaduje však dobrý návrh. Naštěstí máme na výběr z mnoha řešení připravených speciálně pro malé interiéry. Správná volba barev a doplňků doplní i tu nejmenší koupelnu svým originálním stylem...

Volně stojící vany

 

Atraktivní koupelna je místnost, ve které jsou zajímavě dokončené podlahy a stěny, která je vybavená estetickým nábytkem a praktickou sanitární keramikou. Při navrhování a zařizování koupelny budete mít určitě na výběr: vanu nebo sprchový kout. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Volně stojící vany jsou mezi vanami stále oblíbenější. Tyto výrobky jsou nejen praktické, ale také extrémně atraktivní.

 

 

Jak vypadá volně stojící vana?

Volně stojící vany jsou výrobky, které si v poslední době získávají stále více příznivců. Tyto prvky jsou praktickým vybavením každé koupelny. Volně stojící vana, jako všechny jiné koupelnové vany, je ideálním místem pro osobní hygienu a relaxaci.
Vlastnosti volně stojících van, díky nimž se výrobky staly tak oblíbenými, je jejich mimořádně snadná instalace. Vana nevyžaduje složitou montáž armatury, není nutné schovávat vodní instalaci pod dlaždice. Díky volně stojící vaně dodáte místnosti nejen zajímavý styl, ale také se vyhnete zbytečnému bourání zdí, výměně či pokládce nových obkladů.

Správně zvolený tvar vany způsobí, že výrobek krásně zapadne do interiéru. Naše nabídka zahrnuje obdélníkové a čtvercové vany. Tyto modely jsou skvělou volbou pro moderní styl aranžmá. Kulaté a oválné vany budou naopak ideální pro atypická a originální uspořádání. Vzhled vašeho interiéru může být jedinečný, stačí se rozhodnout pro koupi volně stojící vany.


Jak důležitý je materiál vany?

Volně stojící vany mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů. Nejoblíbenější jsou akrylátové, litinové nebo konglomerátové volně stojící vany. Stále oblíbenější jsou volně stojící vany ze sanitárního kompozitu a směsi mramoru a pryskyřice. Litinové vany jsou výrobky obvykle natřené tmavými barvami: grafit, bronz nebo antracit. Ostatní volně stojící vany mohou mít světlé provedení. Nejoblíbenější jsou bílé vany, které jsou navíc dokončeny ve vysokém lesku.

Volně stojící akrylátová vana nebo volně stojící vana z kompozitu jsou výrobky, které mohou mít různé tvary: k dispozici jsou oválné, kulaté, čtvercové a obdélníkové vany. V případě volně stojících van je důležité, jaký tvar zvolíte-správný tvar volně stojící vany vytvoří z interiéru koupelny opravdu atraktivní místo.

Mezi nejoblíbenější mezi našimi zákazníky patří jednoznačně akrylátová vana. Akrylát umožňuje vytvořit produkt ve sněhově bílé barvě s lesklým, hladkým povrchem. Velkou výhodou akrylátu je delší doba udržování teploty vody. Materiál navíc zdůrazňuje elegantní charakter interiéru. Vana vyrobená z akrylátu je dokonalým prvkem pro glamour aranžmá.


Do jaké koupelny je vhodná volně stojící vana?

Bez ohledu na velikost koupelny se můžete rozhodnout pro volně stojící vanu. Hodí se do malého interiéru, ale ještě lépe poslouží v prostorné koupelně. Volně stojící vany se dodávají v různých velikostech a mezi výrobky z naší nabídky snadno najdete ten, který bude nejlepší pro vaše uspořádání. Změřte pouze prostor, který je k dispozici ve vaší koupelně, a porovnejte rozměry s volně stojícími vany dostupnými v našem obchodě - určitě najdete něco ideálního pro sebe.

Při výběru vany věnujte zvláštní pozornost její šířce, délce a výšce. Pokud se některá strana, delší nebo kratší, ukáže jako příliš velká, vana se do vyhrazeného prostoru jednoduše nevejde. Ujistěte se, že dlouhá a krátká strana mají přesně ty rozměry, které potřebujete. 

Volně stojící vany ve velkých koupelnách by měly být umístěny uprostřed místnosti. Pro takové uspořádání bude nejlepší volbou oválná nebo kulatá vana. Díky použití takové volně stojící vany získá interiér velmi atraktivní a zajímavý charakter. Kulatý nebo oválný model bude dobře fungovat v místnostech v retro stylu - taková akrylátová vana dokonale zdůrazní styl aranžmá interiéru. Investujte také do vhodné armatury a příslušenství k vanám. Zde budou nejlépe fungovat kovové baterie a mosazní nebo ocelové baterie. Volně stojící vany, umístěné uprostřed koupelen, jsou kvintesence pohodlné a relaxační vany. V menších místnostech je lepší umístit vanu ke zdi. Speciálně pro takové interiéry byla vytvořena řada zajímavých modelů volně stojících van ke zdi.

 

Je volně stojící vana ke zdi dobrý nápad?

Malé koupelny nemusí mít dostatek prostoru pro umístění volně stojící vany do středu interiéru. To však neznamená, že se musíte vzdát této možnosti vůbec. Volně stojící vany v malých místnostech lze umístit ke zdi. 

Volně stojící vana ke zdi je atraktivní a praktický výrobek. Když si ji koupíte, nemusíte si dělat starosti s krycím panelem k vaně. Samotná akrylátová volně stojící vana je již hotový, dokončený výrobek. Tyto vany byly navrženy tak, aby se snadno přizpůsobily svým tvarem k povrchu stěny. Díky tomu vypadají opravdu atraktivně, jak umístěné přímo ke zdi, tak i ty umístěné mírně od ní.

V případě van na zeď je velmi důležitý tvar výrobku. Moderní volně stojící vany mají oválný, kulatý, čtvercový nebo obdélníkový tvar. Modely na zeď budou díky vhodnému profilování tvarů vypadat elegantně a atraktivně – jen část instalovaná ke zdi bude speciálně upravena a ořezána. Díky takové úpravě bude vanu snadno instalovat, a její atraktivní tvar bude zachován. Toto řešení je ideální pro malé prostory, kde je interiér omezený, a přesto chcete vybavit svou koupelnu funkční vanou. 

Pokud máte zájem o rohové vany, nezapomeňte se podívat na rohové vany, které jsou z naší nabídky. Pro ty, kteří stále přemýšlejí, zda se rozhodnout pro sprchové kouty, představujeme zajímavé řešení - naše vanové zástěny vám umožní užít si relaxační koupel anebo rychlou sprchu.