Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu - několik nápadů na uspořádání

25.02.2021

 

Jednoduchý, přírodní skandinávský design je v posledních letech skutečným hitem interiérového designu. Mnoho domácností je zařízeno klasickým nábytkem, který doplňují světlé tlumené barvy a minimalistické doplňky.

Pokud hledáte inspiraci nebo nápad na nábytek ve skandinávském stylu a nejste si jisti, jak kombinovat jednotlivé prvky dekoru a vytvořit souvislý celek - tento článek bude pro vás to pravé. Níže najdete několik nápadů na uspořádání obývacího pokoje ve skandinávském stylu.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Skandinávský styl v obývacím pokoji – základy a inspirace

Skandinávský styl přišel k nám z dalekého severu a rychle získal uznání mezi bytovými designery. Pastelové barvy inspirované barvami zemi, např. bílý dub, klasické doplňky a textil, malé množství nábytku, jejich velmi jednoduchý styl, stejně jako ponechání volného, ​​světlého prostoru - to je podstata skandinávského stylu. Tento útulný a elegantní minimalismus se těší neustálé popularitě už několik sezón a skvěle ladí i do našich obývacích pokojů, ložnic a kuchyní.

Skandinávský nábytek do obývacího pokoje

Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu se vyznačuje jednoduchými tvary a funkčností. Jejich decentní, klasický vzhled dělá místnost světlou a prostornou. Skandinávský styl se vyznačuje minimalismem, který upřednostňuje pouze základní prvky vybavení, bez zbytečného přeplnění a okázalostí. Výsledkem je uspořádaný, promyšlený a jednotný interiér.

Skandinávský styl je neoddělitelný od přírody. Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu, komody, křesla, pohovky a sofy do obývacího pokoje, židle a moderní stoly  do jídelny navržené v tomto stylu, odkazují na přírodní materiály, tzv. bělené dřevo, např. dub, kámen a látky, které zdobí stěny, podlahy nebo schody.

Skandinávský styl zahrnuje také minimalistické doplňky. Textilie, jako jsou polštáře, přehozy a koberce, jsou stylovou a funkční ozdobou interiéru.

Obývací pokoj - Baumax.cz

6 nápadů pro uspořádání obývacího pokoje ve skandinávském stylu

1. Sázejte na dřevo

Dřevo je materiál charakteristický pro skandinávský styl. Chcete-li zařídit obývací pokoj při zachování jeho severního přírodního charakteru, použijte dřevo nejen pro nábytek, ale také na povrchovou úpravu podlahy, stěn a rovněž jako doplňky.

Místo laminátových podlah zvolte skutečnou dřevěnou podlahu. Můžete ji navíc vybělit a dodat trochu patinovaný vzhled. Zdůrazněte kouzlo podlahy pomocí běhounu nebo koberce s jednoduchými geometrickými vzory.

Můžete také použít prkna na zeď, čímž vytvoříte prostor pro TV stolek. Dřevo je také ideální pro schody. Každý z těchto prostorů, doplněný dřevěnými výrobky, zapadne do skandinávského klimatu.

2. Světlé, tlumené barvy

Je potřeba si uvědomit, že v obývacím pokoji ve skandinávském stylu není místo pro intenzivní, zářivé barvy. Místo toho zvolte bílou, béžovou nebo šedou. A to jak pro nábytek, stěny, podlahy a doplňky. Světlý, funkční nábytek dodá interiéru lehkost a interiér bude vypadat prostorně a esteticky. Vyberte si nábytek v jednoduché formě přizpůsobené potřebám a stylu interiéru.

Pamatujte! Skandinávský styl je především minimalismus! Při výběru nábytku do obývacího pokoje mějte na paměti toto pravidlo. Nezahlcujte prostor masivními skříněmi nebo obývacími stěnami, mnohem lepší budou dřevěné komody a regály, jemné police, a pohodlné pohovky a křesla.

3. Materiál na stěny

Skandinávský styl znamená kromě nábytku, doplňků a podlah také netradiční obložení stěn. Populární materiály, které dokonale odpovídají tomuto stylu, jsou vedle dřeva - kámen, cihla nebo keramika. Vše samozřejmě v jasných tlumených barvách.

Aby místnost nebyla příliš jednotvárná, můžete na jednu ze stěn umístit tapetu s květinovým motivem nebo jedním intenzivním vzorem. Pamatujte však na usmířenost, severní styl je přece jen minimalismus.

Pokud nemáte odvahu experimentovat s tapetami, můžete k vyzdobení stěn použít orámované fotky nebo obrazy. Snažte se, aby barvy ladily s celou místností. Perfektní jsou také bílé knihovny a regály do obývacího pokoje, kam můžete kromě knih vystavit svíčky nebo jiné drobnosti.

Obývací pokoj - Baumax.cz

4. Uspořádání oken a osvětlení

Obývací pokoj ve skandinávském stylu by měl být světlý a vhodně osvětlený. K velkým oknům, která propouštějí do místnosti přirozené denní světlo, stojí za to zvolit odpovídající umělé osvětlení, jako jsou závěsné lampy, stojící lampy, noční lampy nebo bodové osvětlení - vše v jednoduchém provedení a tvaru.

Pamatujte! Skandinávský styl je světlý, vzdejte se těžkých tmavých záclon a závěsů.

5. Obývací pokoj s kuchyní - prostor a funkčnost

Pokud chcete zařídit moderní kuchyň otevřenou do obývacího pokoje ve skandinávském stylu, nezapomeňte použít přírodní materiály a pastelové barvy. Klasický dřevěný kuchyňský nábytek, např. Dub Lancelot v kombinaci s jednoduchým nábytkem do obývacího pokoje, dřevěným stolem a židlemi a bílou barvou stěn, vytvoří aranžmá přímo ze žurnálu. Můžeme také použít obkladové panely na zeď, které ladí s vybavením kuchyně. Vhodná bude dřevěná podlaha, která opticky zahřeje a bílý měkký koberec nebo běhoun. Dřevo můžete nahradit i jinými materiály - například kamenná pracovní deska s vysokým leskem bude také dokonalá. V kombinaci s jasnými barvami interiéru bude jakýkoliv přírodní materiál vypadat skvěle. Stejně dobře budou vypadat všechny odstíny šedi.

6. Ložnice ve skandinávském stylu

Skandinávský styl není vyhrazen pouze do obývacího pokoje. Můžete ho použít při uspořádání dalších místností, např. ložnice.

Ložnice je v každém domě jedinečným místem, kde můžete relaxovat a odpočívat. Severský styl je ideální pro uspořádání ložnice. Výběrem barev, které zdůrazní atmosféru klidu a relaxace, tzn. bílé, béžové a šedé, vytvoříte místnost, která je nejen elegantní, ale také velmi útulná. Velká pohodlná postel, povlečení a proutěné noční stolky budou dokonale ladit s minimalistickým skandinávským stylem.

Populární, elegantní skandinávský nábytek najdete v naší nabídce. Dodací lhůty, důvěryhodní partneři. Přihlaste se k odběru newsletteru s personalizovanou nabídkou přímo dle vašich potřeb a očekávání.


 

Zpět