Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Délka (cm)
Materiál rámu
Druh sortimentu
Šířka (cm)
Výška (cm)
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Zahradní altány a pavilony

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Když přijde léto, z nebe se valí teplo a není žádný náznak toho, že se můžeme spolehnout na poryv větru, který je v takových chvílích prospěšný, stojí za to přemýšlet o stinném přístřešku. Zahradní altány jsou jednoduché dřevěné konstrukce, které jsou umístěny na zahradě - zastřešený prostor nás může zachránit před slunečním úderem nebo náhlou změnou počasí, kdy je obloha pokryta tmavými mraky a náhle začne pršet. Dnes jsou altány nejen funkční, ale představují i výzdobu každé zahrady.

Zahradní altány a pavilony - Baumax

Funkčnost

 

Zahradní altány jsou nejoblíbenější, ale v některých zahradách můžete vidět i masivnější cihlové nebo kovové verze. Tyto stavby mají obvykle dvě základní funkce - slouží jako přístřešek před sluncem, deštěm a větrem, nebo jako sklad pro zahradní zařízení, jako jsou kolečka nebo konve na květiny. Altány jsou často postaveny na čtvercovém plánu, mají ne příliš strmou střechu a ve středu stůl obklopený lavičkami - to vše slouží pro pohodlí uživatelům, kteří budou bez ohledu na počasí schopni trávit čas venku.

Můžeme plánovat rodinnou večeři nebo organizovat grilování pro přátele.

 

Vzhled

 

Když uděláme všechno pro to, aby naše zahrady vypadaly dobře, musíme si uvědomit, že jednotlivé prvky vytvářejí koherentní složení. Vypěstovaný trávník, zametená cesta, rovnoměrně ořezané keře a rostliny jsou jen začátkem práce. Celou část doplňují pečlivě vybrané zahradní plastiky (např. Architektonický beton) a altán, který může být ozdobou.

Zahradní altán může být snadno ozdoben nastavením dlouhých květináčů v nich a malováním v nestandardních barvách (nezapomeňte impregnovat dřevo).

Můžeme si vybrat z více či méně zabudovaných verzí, celkem otevřených nebo s jedním vstupem.