Zahradní domek pro děti. Zajímavé nápady na dřevěné domky na zahradu

16.08.2021


Zahradní domky pro děti jsou malá království našich dětí. Při uspořádání jejich interiérů stojí za to vzít v úvahu potřeby a zájmy nejmladších. Zahradní domek má být jejich soukromou oázou klidu a místem zábavy a relaxace na zahradě.

Zahradní domky- Baumax.czV tomto článku:


1. Zahradní domky pro děti - potřebujete inspiraci?
2. Zahradní domek pro děti: jak postavit domek pro děti svépomocí?
3. Zahradní domek pro děti: jak zařídit interiér zahradního domku?
4. Bezpečnost dětí na prvním místě!
5. Zahradní domek pro děti: jak zařídit interiér zahradního domku?
6. Jak zařídit dřevěný domek pro děti? 

Zahradní domky pro děti - potřebujete inspiraci?


Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo šťastné. Není divu, že se mu snaží dát vše, po čem touží. Nepochybně dřevěné zahradní domky pro děti jsou jedním z takových projektů, který je velmi oblíbený mezi dětmi. Děti milují místa, kde mohou být samy sebou a na chvíli se cítí jako ve skutečné pohádce.
Jak zařídit zahradní domek pro děti? Čím začít? Kde pořídit vše potřebné stavební materiály, nářadí a dekorace? Jak dlouho trvá tato práce? Doufáme, že v tomto článku dokážeme poradit, jak můžete vyrobit do zahrady takový nádherný prostor pro nejmenší, aniž byste za něj museli utrácet hodně peněz.  Jste připraveni začít? V takovém případě dejme se do práce?
Pokud vaše dítě miluje zahradu a rádo si hraje venku, překvapte ho a zařiďte mu domek snů. Zkombinujte dům s dalšími prvky, jako jsou houpačky, skluzavky, houpací sítě, pískoviště, lezecké stěny, a dejte svému dítěti dárek v podobě soukromého hřiště.

Příslušenství pro zahradní domky-Baumax.cz
 


Zahradní domek pro děti: jak postavit domek pro děti svépomocí?


Pokud rádi trávíte čas s dětmi, a chcete je naučit základu kutilství, můžete tento projekt uskutečnit společně. Nic víc nespojuje rodinu, jako společná práce a zábava. Jednoduchý zahradní domek je snadný projekt, který nevyžaduje profesionální vybavení a nářadí.
Výstavbu dětského zahradního domku byste měli začít vytvořením návrhu. Je to důležitý krok, pokud chcete vytvořit pro dítě něco jedinečného, ​​bezpečného a zároveň praktického. Zahradní domek pro děti by měl být prostorem, kde se bude dítě cítit šťastné a bude si hrát po mnoho let. Jak tedy vytvořit takový projekt? Co vzít v ohled? Na jaké prvky se zaměřit? Na co si pamatovat?
Základní konstrukční prvky, jako jsou desky, krokve, spodní konstrukce domu, hřebíky, šrouby atd., najdete v našem hobby marketu BauMax. Můžete zvolit jeden z našich hotových modelů určených pro děti. Zahradní domky jsou určeny k vlastní montáži, takže tento úkol můžete provádět společně. Zvláště doporučujeme zahradní domek  Nevada, který je vynikajícím základem pro další uspořádání. Můžete z něj udělat princeznovský palác, Batmanovo tajné sídlo nebo místní „Klub darebáků“.

Zahradní domky- Baumax.czBezpečnost dětí na prvním místě!


Každý návrh dětského domku je třeba zvážit z hlediska toho, zda bude dostatečně odolný, stabilní, bez ostrých hran a vyčnívajících prvků, které by mohly přímo ohrozit dítě. Stabilita je jedním z nejdůležitějších faktorů v projektu zahradního domku. Když projekt schválí děti a vy schválíte jeho bezpečnost, je na čase vytvořit konkrétní návrh zahradního domku. Na jeho základě můžete určit, jaké materiály bude potřeba, a poté pomocí jakého nářadí bude montáž provedena. Nákupní seznam prvků potřebných pro upevnění a stabilizaci domku na stromě se bude mírně lišit od zvětšené kopie stacionárního domečku pro panenky, který bude stát ve stínu jabloně, mezi kvetoucími záhonky, kde si malá princezna vytvoří svůj vlastní fantazijní svět.

Dětské domky- Baumax.cz


 


Zahradní domek pro děti: jak zařídit interiér zahradního domku?


Zahradní domek pro děti je hotový, vše vypadá pohádkově, každý detail je dotažen k dokonalosti. Nyní stojí za to přemýšlet o impregnaci a ochraně jeho vnější části a poté o estetickém uspořádání interiéru. Domeček ze dřeva je vynikající základnou pro vyjádření zájmů a kreativity dítěte. Pokud například váš syn sní o tom, že se v budoucnu stane hasičem - přeměňte zahradní domek na hasičskou stanici. K tomu vám pomohou barvy a doplňky, které promění dřevěnou konstrukci na hasičárnu.
Podobně můžete uspořádat dům pro piráta, Spider-Mana, fotbalistu nebo policistu. Hledejte doplňky do domku, které mu dodají příjemnou atmosféru a kouzlo přímo ze světa pohádek. Takto připravený zahradní domek pro děti se na mnoho let stane oblíbeným místem zábavy.  Zajímavé nápady na aranžování a zařízení interiéru zahradního domku najdete na internetu.

Dětský zahradní domek- baumax.czDcera - malá princezna, víla si zaslouží svůj vlastní palác, kde bude moci královsky trávit čas. Jak přeměnit dřevěnou fasádu na krásný palác? Vše, co potřebujete, je plechovka práškové růžové barvy, tylové bambule, závěsy do oken, květiny kolem a pohádkový hrad je připraven. Malá princezna si zaslouží komfort a pohodlí. Hledejte doplňky, díky nimž se bude v interiéru cítit jako v paláci. Zahradní polštáře, deky, přehozy, lampičky a lucerny, zahradní nábytek pro děti, tzn. pohodlný stůl a židle, vám pomohou uspořádat interiér zahradního domku.
Když je hotová fasáda a vnější aranžmá, je čas zařídit domek uvnitř. V tomto případě dodržujte stejná pravidla jako při aranžování exteriéru. Nezapomeňte, že interiér domečku by měl být útulný a funkční. Dítě musí mít místo pro pohodlné hraní, uložení oblíbených hraček a pozvání přátel.
Máte příležitost potěšit své dítě a udělat mu zahradní domek na léta. Vše, co potřebujete, najdete v našem obchodě
Pro rodiče, kteří se nebojí výzev, máme návrh na vytvoření a uspořádání dvoupatrového domku s terasou, např. na strom. Stavba tohoto typu se může změnit na pirátskou pevnost, vojenské sídlo nebo pětihvězdičkovou restauraci. Pomocí sporáků, hrnců, nádobí, malého stolu a židlí dostupných v hračkářství - uspořádáte pro malé kuchaře perfektní polní kuchyni, ve které budou moci péct bábovky z písku a trávy, připravovat směsi z květin a bylin, a tak rozvíjet svoje dovednosti.
Při výstavbě domku na stromě myslete především na bezpečí vašich dětí. Namontujte zábradlí nebo ochrannou síť a ujistěte se, že všechny jejich prvky jsou stabilní a pevné. Vzdejte se vysokých výšek a nebezpečných konstrukčních prvků.

Dětský zahradní domek- Baumax.cz

 

Jak zařídit dřevěný dětský domek?


Dřevo lze chránit nejen impregnací, ale také barvou, která dodá domku libovolný odstín. Nejlepší je vybrat takovou, která pěkně splyne se zelení zahrady a ke které bude ladit naše zahradní architektura (například domek na nářadí, dřevěný zahradní altány, zahradní palisády, dřevěné pergoly, plot). Nátěr kombinovaný s impregnací by se měl opakovat každých pár let. Pokud chcete rozlišit dřevěný domek na rekreační pozemek nebo zahradu, bude dobré k němu připevnit skluzavku, houpačku, houpací síť, houpací lana nebo lezeckou stěnu. Interiér domku lze také uspořádat mnoha způsoby, v závislosti na věku a preferencích vašeho dítěte. Například chlapce potěší vojenská základna, zatímco dívky jistě ocení útulný pokojík pro plyšáky, kde umístíte  dětský zahradní nábytek. Pamatujte, že nábytek pro zahradní domky je speciálně přizpůsoben tomuto typu interiéru. Je menší, lehký a velmi praktický. Zároveň poskytuje komfort a pohodlí při hraní. Zahradní domek nabízí také možnost skladování, můžete do něj uložit hračky, dětské nářadí a zahradní příslušenství.

Zahradní domky- Baumax.cz


Domeček pro děti - nebo raději celé dětské hřiště?


Alternativou ke klasickému dětskému zahradnímu domku může být celý herní komplex - dětské hřiště skládající se z domku, houpačky, skluzavky, pískoviště, lezecké stěny a jakéhokoliv jiného prvku, který chcete do tohoto prostoru integrovat. Děti budou nadšeny z možnosti využívat tak rozsáhlou konstrukci na hraní. Hřiště je skvělým řešením pro děti, aby trávily svůj volný čas venku. Hřiště spojené se zahradním domkem vybavené houpačkami, např. houpačkami jako je čapí hnízdo, křeslo vajíčko nebo houpací síť vytvoří fantastickou relaxační zónu, kterou budou ochotně využívat děti všech věkových skupin.
 

Zahradní domek pro děti: je lepší si ho vyrobit vlastnoručně nebo koupit hotový?


Mnozí z nás si kladou otázku, zda je lepší si domek vyrobit svépomocí nebo koupit hotový výrobek, který bude zdobit zahradu? Doufáme, že naše argumenty vás přesvědčí o skutečnosti, že vlastnoručně vyrobený zahradní domek pro děti je mnohem lepší volbou než nákup hotového domku. Co tedy mluví za toto tvrzení?
Je to určitě levnější řešení. Nemusíme platit za hotový projekt, který zahrnuje náklady na materiál, práce dodavatelů a obchodní marži. Nakupujeme pouze desky, materiály a nářadí pro vlastní montáž. Další výhodou je, že můžete vytvořit prostor, který vám vyhovuje, a to jak z hlediska velikosti, tvaru, tak i samotného použití.
Jste zároveň návrháři a stavitelé vysněného domku pro vaše dítě. Není to tedy to nejhezčí, co můžete svému milovanému dítěti dát? Jsme přesvědčeni, že ano, a proto rozhodně stojí za to se do toho pustit a vytvořit pro své dítě jeho malý kousek pohádky.  NECHTE SE  INSPIROVÁT !!!

Zahradní nábytek
Sauny Bazény Zahradní nábytek

 

 

Zpět