Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro domek Aster 266/216

3999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Baumax cena

Podlaha k domku 398x398

11999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha k domku 298x298

7499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha k domku 495x398

14999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Baumax cena

Podlaha k domku 398x298

11499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro domek Malwa

4999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro domek Hiacynt 316/316

7099,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro domek Ognik 266/266

4499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro domek Agawa 366/516

9999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha k domku v1 a domku v2.

7099,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro zahradní domek Maczek

4499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Podlaha pro zahradní domek Margaretka

4599,00 Kč / ks

Příslušenství zahradní architektury - podlahy, terasy

Příslušenství zahradní architektury je nedílnou součástí našich pozemků a zahrad. Těžko si představit trávit čas na zahradě bez altánu a stejně náročné by bylo organizovat a udržovat zahradu bez domku na nářadí. Stojí za to zjistit, jaké doplňky, a zejména jaké podlahy, zvolit pro funkční uspořádání tohoto prostoru.

Příslušenství zahradní architektury - Baumax.cz

Příslušenství zahradní architektury – způsob, jak vytvořit krásnou zahradu

Prvků zahradní architektury je mnoho, velkých i malých. Drobná architektura zahrnuje lavičky, židle, stoly, křesla a veškeré venkovní osvětlení. Do této kategorie patří také malé, přenosné fontány, sošky a dekorativní prvky. Velkou architekturu především reprezentují zahradní domky na nářadí a altány.

Domky na nářadí

Jedná se o malé domky, kam schováme zahradní nářadí a pracovní oděvy. Skvěle se hodí na zahrádkářké kolonie – uskladníme v nich nejen zahradní nářadí, ale i zeleninu, ovoce a semínka, která chceme vysét v další sezóně. Tyto domky často mají police nebo regály, kam můžeme věci uspořádat a udržovat v nich pořádek. Domky na nářadí, vyrobené ze dřeva nebo kovu, mají jednoduchou konstrukci, která umožňuje montáž svépomocí. Velké zahradní domky, často navržené s okny a terasou, jsou výbornou volbou pro zahradní prostor okolo domu. Větší zahradní domky či domky na nářadí pak poskytnou nejen úložný prostor, ale také místo k odpočinku a relaxaci.

Altány

Jedná se o prolamované stavby, které se v našich zahradách často objevují. Slouží především k relaxaci a posezení. Do altánů umisťujeme stoly, židle a lavice, jelikož často tam pořádáme zahradní grilování. Dřevěné altány slouží jako místo pro setkání s rodinou a přáteli. Ve většině případů mají šestiúhelníkový nebo osmiboký půdorys, velmi zřídka čtvercový. Jejich konstrukce je velmi jednoduchá - z vrcholů figury, na jejímž půdorysu je altán postaven, vycházejí hranoly, na které se umisťuje střecha altánu. Prostory mezi sloupky lze vyplnit mřížkovou stěnou, což je také perfektní místo pro pěstování popínavých rostlin.

Příslušenství pro zahradní architekturu

Altány a zahradní domky mohou stát přímo na zemi, ale mnohem lepší je, když pod nimi máme pevnou základnu. Majitelé takové zahradní stavby se rozhodují pro různá řešení. Oblíbené jsou štěrkové nebo pískové základny, ale dobře se zde osvědčují i dlažební kostky nebo terasová prkna. V poslední době jsou velmi oblíbené také terasová prkna nebo WPC terasová prkna. 

Podlahu tvoří desky, jejichž délka a šířka odpovídá délce a šířce našeho altánu nebo zahradního domku. V nabídce jsou podlahy ve velikostech vhodných pro nejpopulárnější velikosti zahradních domků a altánů. Pokládka podlahy začíná před montáží altánu nebo domku. Při výměně staré podlahy za novou se vyměňují pouze samotná podlahová prkna – stávající rám zůstává na svém místě.

Montáž podlahy

Montáž podlahy v altáne je klíčovým krokem k vytvoření příjemného a pohodlného prostoru ve vaší zahradě. Nezáleží na tom, zda si vyberete dřevěnou podlahu, dlažbu nebo beton, důležité je postupovat systematicky a s důrazem na detail. Nejprve musíte pečlivě připravit a vyrovnat plochu, na kterou se podlaha položí. Toto zajišťuje nejen snazší instalaci, ale také dlouhodobou stabilitu a odolnost podlahy proti povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Správně vyrovnat plochu lze pomocí štěrku a písku, což zajistí odvodnění a zabrání nerovnostem, které by mohly v budoucnu způsobit problémy.

Výběr správných materiálů a nástrojů je dalším klíčovým faktorem pro úspěšnou montáž podlahy v altáne. Kvalitní materiály nejen zvýší estetickou hodnotu altánu, ale také zabezpečí, že podlaha bude odolná a dlouho vydrží. Dřevěné podlahy dodají altánu teplý a přirozený vzhled, zatímco dlaždice nabízejí rozmanitost designů a jsou snadno udržovatelné. Při montáži je nezbytné mít po ruce nářadí jako je vrtačka, vodováha, gumové kladivo a pravítko. Nezapomeňte také na ochranné prvky jako jsou rukavice a ochranné brýle, které zaručí bezpečnost během celého procesu instalace.

Nejen architektura

Hotové podlahy pro zahradní domky či domky na nářadí a altány lze s úspěchem použít i na jiných místech. Takovou podlahu můžete rovněž použít na terasu nebo na prostor kolem bazénu. Pokud ji správně ošetříte impregnačním prostředkem, odolá vodě a vytvoří zajímavou a nevšední terasu kolem bazénu na zahradě.

Jak ochránit pozemek před větrem?

Jak ochránit pozemek před větrem?

Silný vítr je v některých částech země mnohem silnější než v jiných. Větrné počasí je také častější na jaře a na podzim, a přesto je zahrada i v těchto ročních obdobích místem relaxace, zábavy a odpočinku.

Domácí způsoby na mravence na zahradě. Jak se jich rychle a efektivně zbavit?

Domácí způsoby na mravence na zahradě. Jak se jich rychle a efektivně zbavit?

Mravenci jsou velmi užiteční pro ekosystém, takže by rozhodně neměli chybět ve vaší domácí zahradě. Plní mnoho důležitých funkcí: čistí trávník od rostlinných a živočišných organických zbytků, jedí škůdce, přispívají k šíření určitých druhů rostlin ...