Jaké doplňky do zahrady stojí za to pořídit v této sezóně

09.06.2021

 

Jaro se na nás usmívá teplými paprsky slunce, láká nás zelení zahrady a vůní květin. Všechno kolem ožívá, pomalu rozkvétá. Svět se třpytí barvami duhy. A v nás dozrává potřeba vyjít si ven a trávit čas na zahradě. Aby relaxace na zahradě byla ještě příjemnější a vy jste si mohli zorganizovat ideální odpočinkovou zónu pro vás, vaše děti a návštěvy, hledáme těsně před začátkem letní sezóny nové zajímavé doplňky a příslušenství do zahrady. Abychom vyhověli vašim potřebám, výrobci nám každý rok nabízejí nová zajímavá řešení a zahradní doplňky. Čemu stojí věnovat pozornost, co se vyplatí si pořídit? Pokud vás zajímají nejnovější trendy v zahradním aranžmá, módní dekorace a ozdoby, zveme vás přečíst si náš článek.

Zahradní nábytek- Baumax.cz

V tomto článku:

1. Zahradní nábytek – nezbytné zahradní doplňky

2. Jaké jsou nejzajímavější novinky tohoto roku?

3. Zahradní příslušenství a dekorace na zahradní nábytek

4. Zahradní příslušenství užitečné při aranžování zahrady

5. Inspirujte se!

Zahradní nábytek- Baumax.cz

Zahradní nábytek – nezbytné zahradní doplňky

Pohodlný zahradní nábytek je nepostradatelným prvkem rekreačního pozemku, terasy a zahrady. Představuje základ pro uspořádání zahrady, a následného jeho doplňování dekorativními prvky, a také další fázi úpravy zelených ploch. Jaké jsou nejnovější trendy ve zahradním nábytku? Co nabízejí výrobci pro tuto sezónu?

Možností je opravdu spousta. Počínaje dřevěným nábytkem, přes ratanový, technoratanový, plastový a kovový nábytek. Sady zahradního nábytku můžete libovolně kombinovat, rozhodnout se pro celou sadu nebo jeden prvek. To vše pro vytvoření dokonale upravené zóny relaxace a odpočinku uprostřed zahrady.

Bez ohledu na to, zda si vyberete dřevěný, ratanový nebo kovový nábytek, nezapomeňte, že konečný vzhled daného uspořádání závisí na detailech a doplňcích. I když si můžete svůj zahradní nábytek ozdobit jakýmkoliv způsobem, například použít přikrývky, deky, polštáře, ubrusy a ubrousky, nezapomeňte, že jejich tvar a barva mají obrovský vliv na celkový estetický dojem. Vyberte si proto sadu nábytku, která nejlépe vyhovuje stylu celé zahrady.

ODBORNÍK RADÍ!

Při zařizování zahrady si vyberte příslušenství, které opravdu potřebujete. Nestojí za to zahazovat zelený prostor věcmi, které nikdo nevyužije. Pamatujte – někdy méně znamená více!

 

Jaké jsou nejzajímavější novinky tohoto roku?

Zde je několik nabídek, které najdete v obchodě BauMax:

Zahradní houpačka s moskytiérou

Pohodlná zahradní houpačka je dokonalým doplňkem aranžmá každé zahrady. Nastavitelná látková stříška chrání před sluncem a poskytuje stín v horkých dnech, chrání houpačku před nepříznivými povětrnostními vlivy. Houpačka má kovový rám práškově lakovaný a moskytiéru, která účinně ochrání uživatele před obtěžujícími komáry, muškami a klíšťaty. Houpačka je určena pro 3 osoby, což zaručuje komfort a pohodlí při používání.

Houpačky- Baumax.cz

Závěsné křeslo vajíčko

Závěsné křeslo je skutečným hitem této sezóny. Houpačka pro dospělé a děti, známá díky svému tvaru jako vajíčko má stabilní sedadlo, které je zavěšené pomocí silné pružiny na pevném kovovém rámu.

Houpací křeslo je vhodné na každou zahradu nebo terasu – i malou, protože houpací křeslo má menší rozsah při houpání než houpačka zavěšená na stropu. Závěsná křesla dostupná v nabídce obchodu BauMax jsou vyrobena z technoratanu, a jsou tak dokonalým doplňkem pro venkovní rohovou sedací soupravu. Houpací křeslo umístěné na balkóně a terase bude dokonalým kusem nábytku k odpočinku u vaší oblíbené knihy, relaxační hudby, během slunečného odpoledne nebo teplého letního večera.

Houpací křesla- Baumax.cz

Lehátko Porto

Je těžké si představit odpočinek na zahradě bez lehátka. Pevné a pohodlné zahradní lehátko na vysokých nohách pro maximální pohodlí je dokonalým řešením na balkón, terasu a rekreační pozemek. Lehátko má nastavitelné opěradlo a široké područky. Má hliníkovou konstrukci a látkový sedák. Použitý materiál nezpůsobuje nepohodlí, přizpůsobuje se tělu, je rychleschnoucí a snadno se čistí. Blokáda na opěradle lehátka zaručuje jeho bezpečné používání.

Zahradní lehátka- Baumax.cz

Zahradní sauny

Zahradní sauny jsou absolutním hitem nadcházející sezóny. Sudy s kamny na dřevo umožňují nejen výjimečnou relaxaci, ale také pomáhají starat se o zdraví a krásu. Zahradní sauna přináší nám řadu výhod, jako je snížení krevního tlaku, zlepšení výkonu srdce a snížení bolesti svalů a kloubů. Pravidelné saunování má navíc pozitivní vliv na pevnost pokožky, snižují viditelnou celulitidu a známky stárnutí.

Sauny- Baumax.cz

Altánky a zahradní domky

Zahradní domky, altány a pergoly jsou známé a oblíbené zahradní příslušenství. Odkud pochází jejich popularita? Zahradní domky a altány jsou nejen elegantním, ale také velmi funkčním prvkem zahradní výzdoby. Jsou ideálním místem pro skladování materiálů a doplňků, například: zahradní nářadí, sekačky na trávu, zahradní grily, zahradní trampolíny, hračky pro nejmenší, kola, květináče, konve atd. Jsou také oblíbeným místem zábavy nejmladších členů rodiny.

Zahradní domky jsou ideálním způsobem estetického a funkčního zařízení prostoru na zahradě a rekreačním pozemku. Je třeba zdůraznit, že pro výstavbu není potřeba stavební povolení.

Mezi zahradními domky si zaslouží zvláštní pozornost:

Dřevěné zahradní domky

Kovové zahradní domky

Plastové zahradní domky

Zahradní altány

Naším hitem číslo 1 pro nadcházející léto je zahradní domek Agawa. Tento útulný model bude fungovat jako místo k odpočinku, zábavy pro děti a kůlna na nářadí. Základní verze střechy je pokryta asfaltovou lepenkou. Zahradní domek Agawa má zastřešenou terasu o hloubce 2 000 mm, na kterou si můžete dát zahradní nábytek nebo gril. Domek má dvoukřídlové prosklené dveře. Okno umístěné na přední stěně dokonale osvětluje interiér. Domek je ideálním místem pro uskladnění nářadí, pojme různé zahradní doplňky, květináče, zahradní nábytek, který nelze uschovat mimo sezonu na terase nebo balkóně.

Zahradní domky- Baumax.cz

Zahradní příslušenství a dekorace na zahradní nábytek

Existuje zahradní příslušenství, které je nedílnou součástí zeleného prostoru zahrady. Existují rovněž takové, které si nemusíme denně všímat, ale je to právě ono, co určuje pohodlí, komfort a kvalitu odpočinku. Buduje atmosféru a zdůrazňuje vzhled zahrady. Doplňky a dekorace – protože i oni jsou nedílnou součástí zahradního nábytku a prvků zahradní architektury. Díky nim se v zahradě vytvoří jedinečná atmosféra relaxace a uvolnění. Klíčem k dokonalému aranžmá jsou vhodné dekorace.

Stojí za to vybrat pouze to příslušenství a dekorace, které budou opravdu užitečné při trávení času v zahradě na terase nebo balkónu. Mnoho z nás dělá jednu zásadní chybu – kupujeme věci, které jsme si všimli u sousedů, viděli v nějakém aranžmá nebo na expozici, jen proto, že vypadají hezky. Pak si takový nevhodný dekorativní prvek najde místo na zahradě a omezuje její prostor.

Zahradní lehátka- Baumax.cz

Zahradní příslušenství užitečné při aranžování

Pro mnoho z nás je nejdůležitější estetika. Často mnohem důležitější než komfort a pohodlí. Není divu, rádi se obklopujeme pěknými věcmi, protože se mezi nimi cítíme lépe. Doporučujeme vám však vždy se pokusit spojit estetiku s funkčností. Možnosti jsou opravdu obrovské a krásná a pohodlná zahrada je nejen příjemnější pro uživatele, ale také odráží jeho styl cit pro krásu.

Pří přemyšlení, jak vyzdobit zahradu, může být zde užitečné také příslušenství pro jiné účely. Například květináče – tentokrát zavěšené nebo neobvyklého designu. Stejně jako polštáře – jejich design a množství barev a vzorů, které jsou k dispozici, jsou v zásadě neomezené. Také stylové osvětlení je pro letní večery nezbytné. K dosažení působivých efektů budou vhodné LED lampy večer a v noci, které mohou mít různé barvy světla a klasické žárovky s teplým světlem. Během dne zajímavé tvary zahradních lamp budou jedinečným prvkem zahradní výzdoby kolem vašeho domu. Vhodné osvětlení je velmi důležitým prvkem zahradního aranžmá.

Rostliny, které promění vaši zahradu

Krásná zahrada se neobejde bez krásných květin, ozdobných keřů a stromů. Mezi mnoha zahradními rostlinami najdete ty, které zaujmou zejména svou krásou – barvou květů, strukturou listů nebo zajímavým tvarem. Kromě toho jsou odolné a snadno se pěstují. Jaké keře a květiny by měly být na zahradě. Zde je několik příkladů, které rostliny dokonale vyzdobí jakýkoliv zahradní prostor:

Rostliny- Baumax.cz

Buxus – zimostráz

Buxus roste pomalu; obvykle dosahuje výšky 1 m. Dobře snáší sucho, ale je třeba jej hojně zalévat na konci podzimu, aby měl dostatek vody na zimu. Buxus může v mrazivých zimách zmrznout, ale pokud jej ostříháte, vypustí nové výhonky. V případě větrné a mrazivé zimy vyžaduje přikrytí. Tento keř se může množit výsevem semen nebo zakořeněním sazenic. Je ideální pro stříhání. Je povoleno jej celoročně stříhat, ale nejlépe je to provádět dvakrát ročně – nejprve v březnu a poté v polovině léta. Výhonky buxusu se zkracují o 1/3 jejich délky.

Rostliny- Baumax.cz

Mandloň trojlaločná

Mandloň má podobu stromu nebo malého keře – ten lépe snáší mrazy a snáze se o něj pečuje. Chcete-li jej chránit před mrazem (při teplotách -30 stupňů Celsia může zmrznout), udělejte kopeček zeminy nebo – v drsnějším podnebí – obalte rostlinu slámou. Může také růst na jižní stěně domu. Mandloň ve formě stromu bude vhodná pro malou zahradu.

Rostliny- Baumax.cz

Šácholan – Magnólie

Magnólie mají rádi teplé stanoviště chráněné před větrem (to je velmi důležité zejména na začátku jara, kdy fouká mrazivý vítr, který může poškodit poupata). Rostliny mohou růst v částečném stínu, ale nejvíce kvetou na plném slunci. Stojí za to je vysadit na exponovaná místa, aby byly během kvetení viditelné odkudkoliv na zahradě. Stromy vypadají dobře jak jednotlivě uprostřed trávníku, tak i při pěstování ve skupinách, např. vedle plotu. Stojí za to vysadit různé druhy a odrůdy magnólie, kvetoucí vedle sebe v různých obdobích.

Pokud hledáte inspiraci pro stylovou zahradu, navštivte náš obchod. Máme v nabídce zahradnické potřeby, dřevěné zahradní domky a altány, stejně jako různé zahradní příslušenství. Naše výrobky jsou zárukou dobré kvality za rozumnou cenu.

Rostliny- Baumax.cz

 


Inspirujte se !!!

Vířivky Zahradní grily Zahradní architektura Ploty
Vířivky Zahradní grily Zahradní architektura Ploty
Zpět