Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Rozměry (m)
Šířka (cm)
Výška (cm)
Materiál
Hledat

Zahradní altány a pergoly

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
3599,10 Kč / ks 3999,00 Kč / ks
Akce
25499,15 Kč / ks 29999,00 Kč / ks
Akce
14999,00 Kč / ks 16999,00 Kč / ks
Akce
Novinky
21599,10 Kč / ks 23999,00 Kč / ks
Akce
15299,10 Kč / ks 16999,00 Kč / ks
Akce
22999,00 Kč / ks
Novinky
29999,00 Kč / ks
Novinky
Jak vyrobit střechu k altánu?

Jak vyrobit střechu k altánu?

14.02.2021

Zahradní altán je velmi důležitým prvkem každé zahrady. Vhodná úprava může výrazně ovlivnit její dekor a dát zahradě jedinečný vzhled. Aby altán získal jedinečný charakter, měl by mít poutavou originální střechu. Může to výrazně ovlivnit estetiku této...

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

24.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud nechceme, aby jej déšť, sluneční paprsky, kroupy, sníh, houby a škůdci zbavili atraktivního vzhledu a životnosti, musíme nábytek alespoň jednou ročně důkladně natřít barvou, lakem nebo jiným příp

Tipy na altány a zahradní domky

Tipy na altány a zahradní domky

27.03.2022

​Zahradní domky a altány jsou nejčastěji volenými prvky zahradní architektury. Zdobí interiéry zahrad a pozemků. Jsou nepostradatelným prvkem každého funkčního rekreačního prostoru..

Jak pečovat o zahradu na podzim

Jak pečovat o zahradu na podzim

12.09.2021

Léto pomalu končí. Jeřáb ptačí zčervenal mezi mírně zažloutlými listy, zahrada voní podzimními květinami, bylinkami a rostlinami, mezi stromy jiskří nitky indiánského léta. Přestože si stále užíváme příjemné letní večery a chytáme poslední teplé...

Jak pečovat o zahradní pavilon? Efektivní triky

Jak pečovat o zahradní pavilon? Efektivní triky

05.02.2021

Chrání před chladem a větrem na podzim, v létě před spalujícím sluncem. Zahradní pavilon je oblíbeným a velmi praktickým řešením. Aby sloužil v zahradě nejen jednu sezónu, ale mnoho let, stojí za to ho utužit. Před zimou je třeba dbát zejména na řádnou...

Zahradní altány a pergoly

Začne-li se v létě z nebe valit teplo a není sebemenší náznak větru, který je v takových chvílích prospěšný, stojí za to přemýšlet o stinném přístřešku z naši kategorie záradní altány a pergoly.

Zahradní altány a pergoly jsou jednoduché dřevěné konstrukce, které lze umístit na zahradu – zastřešený prostor vás může chránit před slunečním zářením nebo náhlou změnou počasí, kdy se obloha pokryje tmavými mraky, ze kterých může pršet.

Zahradní altány a pergoly - BauMax

Dnes jsou altány nejen funkční, ale představují i výzdobu každé zahrady.

Funkčnost

Zahradní altány jsou nejoblíbenější volbou, ale na některých zahradách můžete vidět i masivnější cihlové nebo kovové verze. Tyto stavby mají obvykle dvě základní funkce – slouží buď jako přístřešek před počasím, nebo jako sklad pro zahradní zařízení, například kolečka či konve na květiny.

Altány charakteristické mírně strmou střechou jsou často postaveny na čtvercovém podstavci a ve středu se nachází stůl obklopený lavičkami – to vše slouží pro pohodlí uživatelů, kteří budou schopni trávit čas venku bez ohledu na počasí. Můžete navíc plánovat zahradní rodinnou sešlost nebo zorganizovat večerní grilování pro přátele.

Vzhled

Chcete-li, aby vaše zahrada vypadala skvěle, musíte se zaměřit na jednotlivé prvky, které následně vytváří koherentní prostředí. Osečený trávník, zametená cesta, rovnoměrně ořezané keře a dekorativní rostliny jsou jen začátkem práce. Celek doplňují pečlivě vybrané zahradní plastiky (např. architektonický beton) a altán, který může být hlavní ozdobou. Ten může být snadno ještě ozdoben závěsnými květináči a malbami v nestandardních barvách (nezapomeňte na impregnaci dřeva). Můžete si vybrat z více či méně zabudovaných verzí, s otevřeným přístupem nebo s jedním vchodem.