FILTRY
Filtry
CENA
Patice
Více
Počet zdrojů světla
Více
Druh ochrany
Více
Energetická třída
Více
Barva
Více
Materiál
Více
Max výkon [W]
Typ zdroje
Šířka (cm)
Výška (cm)
Napájení
S žárovkou v balení
Možnost natáčení
Barva světla
Více
Nastavitelné

Osvětlení/elektro

1    3  4  5    34
Stojací lampa F34 sn lp2

Stojací lampa F34 sn lp2

599,00 Kč / ks 689,00 Kč / ks
Akce
Stojací lampa F34 cr lp2

Stojací lampa F34 cr lp2

599,00 Kč / ks 689,00 Kč / ks
Akce
Svitidlo Tawolo 60594  Lw1

Svitidlo Tawolo 60594 Lw1

549,00 Kč / ks
Stropní svítidlo WH250 P1

Stropní svítidlo WH250 P1

149,00 Kč / ks
1    3  4  5    34

Osvětlení je důležité!

Ještě nedávno se pro osvětlení interiéru používaly pouze lustry, případně doplňková nástěnná svítidla. V současné době jsou funkčnost a význam osvětlení pro design interiéru velmi důležité. Při návrhu rozmístění světel je třeba naplánovat a zohlednit základní funkce, které plní osvětlení v místnosti. Kombinování různých typů osvětlení a vhodné využití směrového a rozptýleného světla je základním pravidlem pro vytváření světelné atmosféry v interiérech.

Typy osvětlení       Osvětlení/elektro - online Baumax

  • Celkové osvětlení, tedy takové, které poskytuje dostatek světla v celé místnosti, slouží pro orientaci v interiéru. Jedná se o rozptýlené světlo ovlivňující celkové vnímání interiéru, rozlišitelnost a světlost prostoru. Tento typ osvětlení by měl nahrazovat denní světlo. Většinou se používají lustry nebo stropní svítidla nasměrovaná dolů nebo na strop, poskytující odrážené světlo. Velmi často se pro tyto účely vybírají svítidla s úspornými nebo LED žárovkami. Návrh osvětlení pro daný interier bychom měli zahájit zvolením vhodného celkového osvětlení, protože se jedná o nejvíce viditelný a mnohdy i ústřední bod místnosti.
  • Pracovní osvětlení se musí řídit pravidly pro ergonomii, a jeho hlavním úkolem je osvětlení pracovních zón. Nejedná se pouze o světlo nad pracovním stolem nebo kuchyňskou linkou, ale také o svítidla pro osvětlení jídelního stolu, místa na čtení v ložnici nebo v obývacím pokoji. Takové světlo by mělo být natolik silné, aby umožnilo provádění konkrétní činnosti, například přípravy jídla. Pracovní osvětlení lze navíc využít pro doladění atmosféry interiéru. 
  • Bodové osvětlení je, kromě ozdobných svítidel celkového osvětlení, nejzajímavější částí světelného aranžmá v interiéru. Vhodné použití tohoto typu osvětlení umožňuje vyzdvihnout všechny přednosti interiéru, jako jsou dekorace, obrazy, sochy nebo architektonické detaily. Můžeme zde použít bodové osvětlení, například podomítková halogenová svítidla, lineární systémy nebo halogenová bodová svítidla. K lineárnímu osvětlení architektonických prvků se nejčastěji používají LED pásky, které poskytují rovnoměrně odrážené světlo.

V správném návrhu interiéru by se měly objevit všechny typy osvětlení. V internetovém obchodě a kamenných prodejnách Baumax naleznete mimo jiné stropní svítidla, stojací lampy, LED svítidla, koupelnová svítidla, kuchyňská svítidla, velký výběr nástěnných svítidel do různých interiérů, ale také venkovní svítidla a pestrý výběr příslušenství.