Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (cm)
Výška (cm)
Materiál
Více
Barva
Více
Napájení
Druh ochrany
Patice
Počet zdrojů světla
Max výkon [W]
Typ zdroje
S žárovkou v balení
Barva světla
Možnost natáčení
Nastavitelné
Energetická třída
Hledat

Lustry

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    6
1999,00 Kč / ks 2199,00 Kč / ks
Akce
2099,00 Kč / ks 2499,00 Kč / ks
Akce
1999,00 Kč / ks 2299,00 Kč / ks
Akce
2999,00 Kč / ks 3499,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    6

Lustry

 

Osvětlení v interiéru je nesmírně důležitou součástí celkového uspořádání. Díky správnému osvětlení můžete být aktivní, i když venku je už tma. Dobře navržené osvětlení a správně instalované lampy, lustry nebo nástěnné lampy vám umožní pohodlně si číst, sledovat filmy, věnovat se svým koníčkům nebo pracovat a učit se po celý den. V kategorii interiérové osvětlení velmi oblíbené jsou lustry. Zjistěte, proč tomu tak je.

 

Lustry- Baumax.cz

 

Lustry, nejdůležitější osvětlení v interiéru

Každá místnost vyžaduje příslušné osvětlení. Nejčastěji se používají praktická stropní svítidla (stropni lustry). Umístění jednoho světelného zdroje na strop ve středu místnosti umožňuje efektivní osvětlení každého rohu místnosti. Toto světlo je často označováno jako „hlavní“ světlo. Je dostatečně silné, abyste mohli při něm provádět většinu činností, a zároveň natolik jemné, že z něj nebolí oči a příjemně se u něj odpočívá. Lustry mají spousty výhod, a přesto jsme nezmínili jednu z nich – estetický vzhled.

Lustry závěsné jsou v místnosti instalovány nejen pro jejich osvětlení. Samy o sobě jsou totiž atraktivním dekorativním prvkem, který ozdobí jakoukoliv místnost. Designové, umělecké modely učiní interiér jedinečným. Čím více je místnost reprezentativní, tím by měl být lustr hezčí. Nejatraktivnější modely se umisťují do obývacího pokoje, ložnice a jídelny nebo kuchyně. Tam bude lustr ozdobou místnosti.

Lustry mohou mít různý počet světelných bodů. Často se používá tří nebo pětibodový lustr. Toto jsou nejběžnější verze tohoto typu svítidel. Přímých světelných zdrojů může být také méně nebo více, tohle hodně záleží na preferencích samotného kupujícího. Velký lustr jich může mít až padesát! Obvykle se však do interiéru používá v mnohem menším množství. V případě LED žárovek mohou být světelné body rozděleny do jedné linie, ale často je lustr konstruován tak, že tyto body splývají v jednu světelnou stuhu. Mnoho LED žárovek lze částečně ztlumit, což umožňuje nastavení intenzity světla. Tato funkce je ideální pro ložnici a obývací pokoj. Při sledování filmu nebo odpočinku bude vhodné více tlumené světlo, a například pro práci můžete zvýšit intenzitu. Takové lampy jsou proto velmi praktické.

Lustry mohou být vyráběny z různých materiálů. Oblíbený je kov, ale také sklo a dřevo. Pro různé styly interiérů budou vhodné jiné druhy materiálů. Kovové a skleněné lustry jsou ideální pro moderní úpravy, dřevo bude ladit tam, kde byly použité klasické úpravy interiéru.

Lustr může být vybaven wolframovými žárovkami nebo LED žárovkami. Druhá možnost bude rozhodně mnohem úspornější a ekonomičtější. Nebudete muset často měnit LED žárovky, takže lustr bude vždy vypadat působivě. V tomto případě si můžete také dovolit neobvyklou barvu světla nebo použití dekorativních žárovek, jejichž tvary bývají opravdu neobvyklé. Barvu světla lze také ovládat, pokud je v lampě dostatek LED diod.

 

Lustry- Baumax.cz

 

Pro každý interiér ve vašem domě nebo bytě

Stropní lustry jsou svítidla, která lze instalovat v každé místnosti. Ovšem v závislosti od typu místnosti budou vhodné jiné produkty.

Lustry do jídelny patří mezi ty výrobky, které by měly být o něco více dekorativní. Návštěvy často přijímáme v jídelně, takže stojí za to vybrat zajímavější model. Totéž platí pro lustry do obývacího pokoje. Lustry do pokoje (např. pokoje pro teenagery nebo dětské pokoje) a lustry do ložnice mohou být o něco méně dekorativní. Toto jsou místa, kde trávíte čas obvykle sami nebo s rodinou, a svítidlo nemusí být tolik působivé. Rozhodně si kupte něco, co se vám líbí, a navíc je praktické.

Lustry do předsíně a chodby (lustry do chodby) by se měly vyznačovat hlavně funkčností. Pokud je místnost malá, je lepší upustit (vzdát se) od velkého lustru. Pak je lepší instalovat plafon nebo lustr, který nezabere mnoho místa.

 

Lustry- Baumax.cz

 

Závěsná svítidla ideální pro všechny styly interiérů

Mezi lustry najdeme jak moderní, tak klasické modely. Klasické lustry (lustry klasické, antické) zahrnují výrobky, které odkazují na tradiční motivy. Příkladem jsou atraktivní a výjimečně krásné lustry v květinovém designu (lustry květinový styl). Zajímavá stínítka ve tvaru květinových kalichů vnesou do interiéru domácí atmosféru. Rustikální lustry a křišťálové lustry budou o něco působivější. Lustry se stínidlem budou také volbou pro klasický interiér.

Módní moderní lustry (designové lustry) představují originální a estetický design. Budou ideální pro loftové, industriální, glamour nebo skandinávské interiéry. Vyznačují se jednoduchostí tvaru a skvělou funkčností. LED lustry zaujímají v této skupině zvláštní místo. Technologie LED diod naznačuje, že v moderním prostoru vládne minimalismus a pořádek, a vše je dobře osvětleno. Proto bude takový lustr mimořádně praktický.

 

Lustry- Baumax.cz

 

Zajímavé návrhy pro váš jedinečný lustr

Atraktivní lustry jsou jedinečné výrobky. Zajistit dostatečné osvětlení v ložnici, obývacím pokoji nebo jiných místnostech je nesmírně důležité, ale stojí za to, aby svítidla, která tam instalujete, odrážely váš životní styl. Pokud vás neoslovují moderní nebo klasická svítidla, stojí za to hledat něco jiného, ​​jedinečného – rozhodněte se tedy pro jedinečný lustr v neobvyklém stylu. Určitě se podívejte na designové lustry a lustry do pokoje pro teenagery (lustry pro náctileté), výrobky, které nabízíme v našem obchodě, určitě osloví každého zákazníka.

Ne vždy je nutné měnit celou lampu, aby interiér získal nový styl. Jako alternativu, můžete použít stínidla na lampy (stínidla pro závěsná svítidla) z naší nabídky. Díky nim lze aranžmá interiéru měnit snáze a za nižší cenu. Lustr získá nový vzhled a interiér novy zajímavější charakter.

 

Lustry- Baumax.cz