Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (cm)
Výška (cm)
Materiál
Více
Barva
Více
Napájení
Druh ochrany
Patice
Počet zdrojů světla
Max výkon [W]
Typ zdroje
S žárovkou v balení
Barva světla
Možnost natáčení
Nastavitelné
Energetická třída
Hledat

Stojací lampy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
449,00 Kč / ks
3899,00 Kč / ks
466,65 Kč / ks 549,00 Kč / ks
Výprodej
1784,15 Kč / ks 2099,00 Kč / ks
Výprodej
1784,15 Kč / ks 2099,00 Kč / ks
Výprodej
1  2  3  4    


Stojací lampy

 

Osvětlení je často podceňovaným prvkem vybavení interiéru. A zbytečně! Je nejen funkční, ale může také vytvářet jedinečná a zajímavá aranžmá. Díky osvětlení můžete aktivně trávit čas doma i po setmění. Osvětlení je také dokonalým doplňkem uspořádání. Díky dobře komponovanému osvětlení můžete upozornit na konkrétní zóny v místnosti, také budete moci zdůraznit převládající styl a charakter interiéru. Osvětlení může být zastoupeno různými druhy osvětlení a různými produkty. Stojací lampy si mezi nimi zaslouží zvláštní pozornost. Podívejte se, jak stojací lampy změní vaše interiéry a jaké produkty vám můžeme nabídnout.

 


Jak důležité je osvětlení?

Osvětlení je nesmírně důležitým prvkem interiérového designu, a to jak po praktické, tak po estetické stránce. Světlo je především ůžitkový prvek. Stálý a dostatečně silný zdroj světla vám umožní pracovat a trávit čas aktivně, i když se venku setmí. Světlo dává vám a vaší rodině pocit bezpečí a útulnosti, takže světlo je také prvek, který zajišťuje komfort travení času ve vlastním domě nebo bytě.

Interiérové osvětlení je také estetickým prvkem. Světlo přitahuje pozornost a může zvýraznit příslušné části vybavení interiéru. Správná barva světla a intenzita světelného zdroje je v tomto případě nesmírně důležitá. Zvláště atraktivní budou vypadat regály a vitríny, kde se rozhodnete použít LED pásky nebo diody.


Jaký typ osvětlení jsou stojací lampy?

Světelné zdroje lze rozdělit na několik typů. Hlavní osvětlení bude určitě nejdůležitější v každé místnosti. Obvykle se jedná o lustr nebo plafon, tj. stropní svítidla a závěsná svítidla, které jsou zavěšeny v centrálním bodě na stropě. Osvětlení a stropní svítidla zajišťují komfort při trávení času po setmění, bude vhodné při společenských setkáních, rodinných událostech nebo sledování filmů.

Druhým typem osvětlení je osvětlení pracoviště nebo pomocné světlo. Tato skupina zahrnuje stojací lampy, ale také stojací lampy do obývacího pokoje, lampy a nástěnné lampy. Tyto svítidla jsou tak silné a účinné, že je snazší s jejich pomocí provádět konkretní práci, a jsou také vhodné pří čtení.

Třetím typem osvětlení je dekorativní osvětlení. Obvykle se jedná o LED diody nebo LED pásky, které jsou umístěny v nábytku. Zdůrazní skříňky a police a poskytují jemné klimatické osvětlení, které bude perfektní při sledování filmů. Je to také dobrý způsob, jak zařídit pokoj pro děti, které mají často problém usnout v úplné tmě.


Jaká stojací lampa bude fungovat nejlépe?

Stojací lampy jsou jedinečné a rozmanité výrobky. Ze široké nabídky stojacích lamp, které jsme pro vás připravili, si snadno vyberete něco atraktivního a vhodného pro sebe. Stojací lampy, které náš obchod nabízí, se osvědčí jak v klasických interiérech, tak v interiérech zařízených v moderním stylu. Krásné světlo, které poskytují podlahové lampy, zdůrazní jedinečný styl interiéru.

Konkrétní stojací lampu lze přizpůsobit nejen uspořádání, ale také vašim individuálním potřebám. Dávejte pozor na výšku podlahových a stojacích lamp. Vysoké lampy zesvětlí větší prostor, ale mohou být zbytečnou dominantou v interiéru. Lampa se stínidlem obvykle také přitahuje pozornost, pokud chcete ale decentnější prvek, rozhodněte se pro menší stínidlo.

Pokojovou lampu lze vybavit atraktivními technologickými řešeními. Stojací lampu můžete ovládat pomocí dálkového ovladače nebo aplikace pro chytré telefony, v případě moderních lamp existují také modely s funkcí stmívání.

Lampa v konkretním stylu zdůrazní atraktivní vzhled místnosti. Interiér získá jedinečný charakter, takže rozhodně stoji za pořízení stojací lampy.


Jaké interiéry můžete zdůraznit vhodnou stojací lampou?

Uspořádání interiéru získa, pokud do nich zavedete další prvky. Styl dané místnosti, ložnice, kuchyně, obývacího pokoje nebo koupelny lze zdůraznit umístěním vhodné stojací lampy.

Pro klasický, tradiční interiér doporučujeme dřevěné stojací lampy. Přírodní dřevo zdůrazní klasická aranžmá a dodá jim útulný domácky charakter. Interiéry v klasickém aranžmá získají, když do nich umístíte rustikální stojácí lampy a obloukové stojací lampy. Tradiční charakter místnosti zdůrazní také látkové stojací lampy.

Módní, moderní interiéry budou potřebovat něco jedinečného a zajímavého. Vyberte si designové stojací lampy a loftové stojací lampy. Pomohou vám vytvořit atraktivní kompozice. Podívejte se také na moderní stojací lampy. Díky nim minimalistické, moderní uspořádání získají jedinečný charakter a každá místnost se stane pohodlnou a funkční.

 

Kam umístit stojací lampu?

Stojací lampy jsou jedinečné výrobky. Podlahové lampy by měly být umístěny tam, kde je zapotřebí další zdroj světla, a to z funkčních a estetických důvodů. Umístěte lampu do obývacího pokoje, kde bude sloužit jako další dekorace. Bude užitečná také při čtění knihy. Pokud dáte stojací lampy na obě strany pohovky a rozhodnete se pro stojací lampy osvětlující strop, získáte příjemné a jemné osvětlení vhodné pro sledování filmů. V tomto případě je dobré se rozhodnout pro svítidla s funkcí stmívání. Pro intimnější, sdílené sledování filmů budete moci ztlumit lampu, zatímco během rodinných setkání nebo čtení zvýšíte intenzitu světla podlahové lampy.

Stojací lampa je produkt, který bude skvěle fungovat také v ložnici. Podlahové lampy a stojací lampy se budou snádno zapínat a vypínat, když ležíte v posteli, takže jsou velmi pohodlné v použití. Moderní stojací lampy lze také ovládat pomocí dálkového ovládače nebo aplikace ve vašem smartphonu. Jedná se o jedinečnou funkci, díky které je chytré osvětlení stále oblíbenější a jeho výhody jsou obrovské.


Jak uspořádat čtecí koutek se stojací lampou?

Krásné stojací lampy jsou dokonalými prvky pro uspořádání místa pro čtení v rohu místnosti. Uspořádání takového místa vám umožní získat tichý a útulný koutek k posezení u šálku kávy nebo čaje. Bude to samozřejmě také skvělé místo ke čtení. Co je tedy pro takové uspořádání potřeba?

V první řadě tam umístěte pohodlné křeslo. Do křesla si budete moci sednout se svou oblíbenou knihou. Křeslo by mělo být navrženo tak, aby ladilo se zbytkem vybavení v místnosti. Můžete se rozhodnout pro módní, moderní modely, stejně jako pro populární v posledních sezónách křesla ušáky.

Ke křeslu použijte malý stolek. Konferenčni nebo kavový stolek se vám budou hodit, když budete chtít odložit knihu, kterou čtete, hrnek s horkým nápojem nebo talíř se zákuskem. Ke čtecímu koutku bude vhodná knihovna nebo aspoň závěsná police. Díky nim budete mít své oblíbené knihy a předměty vždy po ruce.

Toto uspořádání nebude ale úplné bez stojací lampy. Přislušná stojací lampa dotvoří kompozici a stane se také atraktivním dekorativním prvkem. Především, ale bude zdrojem dalšího osvětlení při čtení.


Jaké žárovky byste si měli vybrat, aby byly stojací lampy plně funkční?

Stojací lampa potřebuje ke své plné funkčnosti vhodnou žárovku. Konstrukce lampy často určuje, jak by měla vypadat samotná žárovka. Jednoduché a minimalistické tvary stojacích lamp by měly mít rovné, sférické žárovky. Když je design efektnější, vyplatí se sázet na jedinečné výrobky neobvyklých tvarů.

Při nákupu žárovek věnujte pozornost také druhu závitu. Pokud si zakoupíte žárovku se špatnou velikostí závitu, nevejde se do stojacích lamp, které máte ve svém obývacím pokoji nebo ložnici.

LED stojací lampy budou rozhodně atraktivními prvky vybavení. Technologie LED je ekologické a energeticky úsporné řešení, ideální pro moderní dům.