Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Vhodné pro podklad
Efekt
Značka
Více
Základní barva
Více
Vzhled
Balení obsahuje
Více
Vydatnost v jedné vrstvě (m2/kg)
Více
Hledat

Laky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    17
1    3  4  5    17
Jak natřít šatní skříň na bílo

Jak natřít šatní skříň na bílo

28.07.2021

Renovace starého nábytku je velmi módní trend v aranžmá. Stále častěji ji využívají známí interiéroví designéři, mění výzdobu domů pomocí zrenovovaných starých elegantních skříní, komod, stolů a židlí, kterým dávají nový vzhled. Když vidíme efekty práce..

Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

21.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vypadá krásně a vytváří útulnou atmosféru, dokonale splývá s přírodním prostředím a umožňuje vám pohodlnou relaxací na zahradě. Aby však mohl dobře plnit svoji funkci a neztratil během času svůj estetický vzhled, musí...

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

Barva na zahradní nábytek - kterou si vybrat? 5 doporučovaných produktů

24.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud nechceme, aby jej déšť, sluneční paprsky, kroupy, sníh, houby a škůdci zbavili atraktivního vzhledu a životnosti, musíme nábytek alespoň jednou ročně důkladně natřít barvou, lakem nebo jiným příp

Emailové barvy pro konečnou úpravu stěn a natření různých materiálů

Emailové barvy jsou širokou skupinou různých produktů, které se používají jak pro dekorativní, tak pro ochranné nátěry. Nabízejí se v různých odstínech a často tvoří konečný vrchní nátěr. Dobře chrání proti poškrábání, mechanickému poškození a povětrnostním vlivům. Náš obchod nabízí různé druhy emailových barev, abyste si mohli najít ten správný produkt pro vás.

Co je emailová barva ?

Email je dekorativní a ochranná barva, která umožňuje nátěry různých povrchů a materiálů, díky čemu je schopna ochránit prakticky každý prvek vybavení domu, bytu a dokonce i zahrady.

Emailové barvy jsou vhodné pro nátěry dřeva, materiálů na bázi dřeva, kovu, plastů, v jejich případě není ani žádný problém s ochranou a nátěrem betonu, kamene nebo i venkovních zdí. Používají se i v interiérech - můžete ochránit a ozdobit místnost, zejména povrchy, které jsou vystaveny snadnému poškození, vysoké teplotě nebo vysoké vlhkosti.

Jaké druhy emailových barev můžeme rozlišit?

Existuje mnoho druhů emailových barev, díky kterým je snazší najít produkt, jehož úzká specifikace bude perfektní pro dané podmínky. Produkty v našem internetovém obchodě BauMax jsou rozděleny do praktických kategorií, což usnadňuje nalezení požadovaného produktu.

Pokud však nevíte, jaké přípravky vybrat nebo víte, že emailová barva poslouží k ochraně a nátěru mnoha povrchů, volte univerzální druhy. Tyto výrobky jsou určeny pro vnitřní i venkovní použití a dokážou také dobře ochránit různé druhy materiálů. Nejčastěji se používají tam, kde není nutná specifikace.

Akrylová emailová barva

Akrylový email je jedním z nejčastěji volených typů emailové barvy. Skládá se převážně z akrylové pryskyřice, která je hlavním pojivem. U emailů z pryskyřice můžete vždy počítat s vysokou životností a odolností výrobků vůči povětrnostním vlivům a mechanickému poškození.

Akrylové laky jsou výrobky, které mají také skvělé dekorativní vlastnosti. Poskytují nejen dostatečnou ochranu, ale díky pestrosti barev dokážou vytvořit dokonalé pozadí pro aranžmá nebo vyexponovat prvky charakteristické pro daný styl interiéru.

Syntetické emaily

Mezi syntetické emailové barvy patří emaile vyrobené ze syntetických materiálů. Syntetické laky se osvědčí všude tam, kde je potřeba dobře chránit povrch. Vyrábějí se převážně ze syntetických alkydových pryskyřic. Chlorkaučukové emaily jsou vyrobeny z chlorkaučukových pryskyřic. Do této skupiny patří především alkydové emaily, ale najdete zde i ftalové emaily. Jejich rozsah použití je velmi široký, nejčastěji se používají jako finální vrstva, nikdy jako podklad nebo základ.

Emaily na radiátory

Když jsme u emailu, za zmínku stojí i speciální barvy na radiátory. Tento typ emailu je velmi odolný vůči vysokým teplotám. Laky na radiátory dodají radiátorům tu správnou barvu a nebudou se během topné sezóny odlupovat. Mezi barvami je tedy ideální volbou také pro nátěry sporáků nebo kachlových kuchyní.

Specializované barvy, základní a antikorozní barvy

Vhodná emailová barva bude fungovat v konkrétní situaci a pomůže vám chránit povrchy nebo zařízení. Do domu a zahrady se jistě budou hodit antikorozní barvy a podkladové barvy. Ochrana a ozdoba povrchu díky nim bude mnohem jednodušší. Skvěle se hodí na kov, beton, omítku, dřevo, využijete je k ochraně zahradního nábytku nebo povrchu okapů. Široký výběr barev vám umožní vybrat nejen správný typ přípravků, ale také zajímavou barvu. Specializované barvy na kov, omítku nebo dřevo se vám jistě budou hodit, ty nejlepší přípravky najdete u nás.

Laky ve spreji

Nanášení připravků na různé povrchy může být mnohokrát obtížné, proto vznikly laky a barvy ve spreji, jejichž aplikace je velmi jednoduchá. Laky ve spreji poslouží i tehdy, když je potřeba rychle doplnit odloupnuté barvy.

Jak vybrat vhodnou emailovou barvu?

V našem internetovém obchodě BauMax najdete ty nejlepší smalty, které budou fungovat v různých situacích. Jsou vhodné pro použití na různé materiály - dřevo, hliník, kov, porcelán, sklo, papír nebo plast. S vhodnýmí emaily půjde práce rychleji a povrchová úprava bude odolná a pevná.

Pokud máte potíže s výběrem správného prostředku, zvolte univerzální smalt.