Jak natřít šatní skříň na bílo

28.07.2021


Renovace starého nábytku je velmi módní trend v aranžmá. Stále častěji ji využívají známí interiéroví designéři, mění výzdobu domů pomocí zrenovovaných starých elegantních skříní, komod, stolů a židlí, kterým dávají nový vzhled. Když vidíme efekty práce odborníků, sami odvážněji saháme po různých metodách renovace nábytku. Jedním z nejběžnějších a nejrozšířenějších je malování nábytku. Tato jednoduchá technika přináší úžasné výsledky. Staré skříně nebo komody, natřené intenzivní designérskou barvou, získávají zcela nový moderní vzhled.
Zvláště doporučujeme malovat nábytek na bílo, což dává fantastický výsledný efekt. Samotný nábytek pak vypadá mnohem lehčí a elegantnější.
Jak správně malovat nábytek bílou barvou? Poradíme na příkladu šatní skříně!


V tomto článku:

1. Připravte místo, materiály a nástroje

2. Čím natřít nábytek na bílo - jakou barvu použít na nábytek?

3. Jak přetřít nábytek na bílo – krátký návod

4. Budou na nich vidět škrábance? Zežloutnou časem?

Inspirujte sie!!!
  

Komody- Baumax.cz


Připravte místo, materiály a nástroje


Než začnete pracovat, připravte si vhodné místo. Málokdo má v domě nebo bytě dílnu nebo kůlnu, kde může bezpečně provádět renovaci. Nemusíte se však bát! Vše, co musíte udělat, je najít správné místo v kuchyni nebo jiné místnosti, zajistit laminátové panely ( Laminátové podlahy ) a nábytek, zejména pohovky a křesla, a můžete bez obav začít pracovat. Malířská fólie ( Zakrývaci fólie malířské ) je během přípravných prací nenahraditelná, protože vám umožní chránit podlahu a nábytek.
Jaké materiály a nářadí budete potřebovat?

Zde je krátký seznam:

  • bruska;
  • jemnozrnný brusný papír;
  • štětec nebo váleček;
  • barva;
  • lak;
  • technický benzín;
  • nové úchytky;
  • nové nohy.

 

Renovace- Baumax.cz


Čím natřít nábytek na bílo - jakou barvu použít na nábytek?


Pro malování dřevěného nábytku stojí za to použít vhodnou barvu, nejlépe barvu určenou na dřevěné povrchy. Pamatujte, že dřevěný nábytek vyžaduje speciální ošetření a výrobky, které jej nejen osvěží, ale také se postarají o jeho strukturu a zaručí elegantní vzhled po dlouhou dobu. Jakou barvu byste si měli vybrat? Představujeme dva z nejčastěji volených produktů:
 

Akrylová barva


Akrylová barva je jedním z nejoblíbenějších výrobků na dřevo. Jedná se o osvědčený a bezpečný způsob renovace. Jaký efekt můžete dosáhnout pomocí bílé akrylové barvy? Od hlubokého matu, přes polomat, až po elegantní a moderní lesk. Akrylové přípravky jsou vysoce odolné vůči vnějším faktorům. Lze je mýt a otírat bez obav, že se barva časem oloupe. Natírání nábytku touto barvou bohužel nechrání před mechanickým poškozením – tento přípravek se vyznačuje nízkou odolností.
 

Vitríny- Baumax.cz

 

Křídová barva


Druhým typem přípravku používaným k malování dřevěného nábytku je křídová barva. V posledních letech získaly tyto barvy velkou popularitu díky stylovému matnému povrchu, který poskytují. Křídové barvy se nanáší velmi snadno. Obnova nábytku s jejich pomocí poskytuje úžasné výsledky. Výrobky na bázi křídy jsou ekologické - jejich složení je založeno na vodě, křídovém prášku a přírodních pigmentech. Rovněž nemají charakteristický dusivý zápach. Největší nevýhodou tohoto typu výrobků je jejich nízká trvanlivost a nutnost nanášení několika vrstev. Aby se zabránilo oděru barvy a prodloužila se její životnost, je potřeba opatřit nábytek dokončovací vrstvou laku nebo ochranného vosku.
Jaký nábytek můžete pomocí této metody renovovat: skříně pro mládež, skříně do obývacího pokoje, skříně do ložnice, skříně do předsíně, kuchyňské skříňky, stoly a židle, regály a dokonce i noční stolky.

 

Nábytek- Baumax.cz
 

Jak přetřít nábytek na bílo – krátký návod
 

Krok 1. Broušení nábytku
Připravte skříň na malování. Je-li to možné, odšroubujte dvířka, vyjměte police a zásuvky, stejně jako skleněné vitríny. Demontujte úchytky ze zásuvek a dveří. Takto připravený starý nábytek otřete brusným papírem, aby povrch byl matný. Použijte jemnozrnný brusný papír - který odstraní vrchní vrstvu laku. Nemusíte úplně odstraňovat starou barvu, pouze lakovaný povlak. Jde pouze o sbroušení vrchní vrstvy, aby ji nová barva hezky pokryla.

 

Krok 2. Čištění nábytku
Očistěte broušenou dřevěnou skříň od pilin a prachu, které se vytvořily při odstraňování barvy a laku. K tomu je ideální technický benzín. Důkladně otřete celý povrch každého prvku nábytku. Toto je velmi důležitá fáze práce. Po natření bude povrch, který nebyl důkladně očištěn, vypadat nevzhledně. Barva zvýrazní každé zrno a všechny nečistoty, proto nepodceňujte čištění před malováním.

 

Krok 3. Malování nábytku
Bílá barva je připravena, můžete začít pracovat. Natřete důkladně a precizně každý prvek. Klasický štětec je ideální na dřevěné povrchy kuchyňského nebo obývacího nábytku. Chcete-li, aby byl nábytek řádně natřen, naneste dvě vrstvy barvy. Než nanesete druhou vrstvu, počkejte, až bude první suchá. Aby šatní skříň vypadala atraktivně a elegantně, nevyplatí se spěchat. Po natření počkejte, až barva důkladně zaschne.
Pokud použijete křídovou barvu, nezapomeňte ji po zaschnutí vytvrdit vrstvou laku nebo vosku.
Typ! Chcete-li obnovit interiér a módně natřít nábytek, můžete použít i jiné barvy než klasickou bílou, vše záleží na vašem vkusu a aranžmá.
Starý nábytek do obývacího pokoje nebo kuchyňský nábytek natřený v intenzivních barvách bude dokonalým designovým prvkem moderního aranžmá. Pamatujte, že barva nábytku hodně vypovídá o jeho majiteli.

 

Krok 4. Sestavování
Když jsou všechny natřené prvky nábytku úplně suché, můžete je začít sestavovat. Je to také vhodný okamžik na výměnu úchytek a nohou. Tyto malé prvky mohou zcela změnit vzhled nábytku. Rukojeti v kontrastní barvě, např. černé nebo stříbrné, jsou ideální pro bílou. Aby byl efekt zdůrazněný a skutečně ohromující, můžete také vyměnit nohy nábytku a nahradit klasické nohy moderními a designovými kusy. Tyto jednoduché úpravy mají mimořádný účinek.
Typ! Dýhovaný nábytek není vhodný k malování! Nestojí za to riskovat. Dýha v kontaktu s barvou může „nabobtnat“ a zničit nábytek.
Nábytek natřený bílou barvou pro každodenní použití
Než se rozhodnete přetřít svůj oblíbený dřevěný nábytek na bílo, popřemýšlejte o tom, zda je to dobré rozhodnutí. Jak již bylo zmíněno výše, ne každý nábytek lze malovat. Nábytek vyrobený z dřevotřísky a dýhy nelze malovat. Pokud chcete změnit jeho barvu, nahraďte jej novou dýhou.  
 Další věc, které stojí věnovat pozornost před zahájením renovace, je funkčnost. Světlé odstíny nábytku mohou vyvolat určité pochybnosti. Znečisťují se rychle?

Konferenční stolky- Baumax.cz

Budou na nich vidět škrábance? Zežloutnou časem?


Ve skutečnosti hodně záleží na tom, jaký produkt si vyberete k přemalování dřevěného nábytku. Čím natřít nábytek na bílo? Většina populárních moderních barev zaručuje vysokou odolnost vůči různým druhům poškození a zaručuje dlouhou životnost i v náročných podmínkách.
K další ochraně nábytku můžete použít lak nebo vosk.

Pamatujte, že na bílém povrchu dřeva jsou viditelné všechny nedostatky.
Zveme vás k nákupu v našem obchodě BauMax!


Inspirujte sie!!!

Komody do obýváku
Komody do obýváku Regály do obýváku Obývací pokoj

 

Zpět