Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Značka
Základní barva
Balení obsahuje
Vydatnost v jedné vrstvě (m2/kg)
Vzhled
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Primalex Sprej na radiátory bílá 400ml

175,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Denas radiator 0100 bílý 0,7kg...

369,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Denas radiator 0603 slonová kost 0,7kg...

369,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Radbal profi 1000 bílý 0.6l...

349,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Radbal std 1000 bílý 0.6l...

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Radbal std 6003 slonová kost 0.6l...

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Natrima Na Radiator 6002 0,6l

299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Natrima Na Rariator 1000 0,6l

299,00 Kč / ks

Emaily na radiátory

Emaily jsou odolné přpravky, které se používají k nátěrům kovů, dřeva, betonu a plastů. Poskytují nejen vysokou úroveň ochrany, ale jsou také estetické a velmi dekorativní. Jejich velká odolnost je předurčuje k použití jako nátěry na radiátory a potrubí, zásobující teplou vodou – zde je velmi užitečná odolnost vůči vysokým teplotám a poškození.

Emaily odolné vysokým teplotám pro dekorativní a ochranné nátěry radiátorů

Akrylový email na radiátory lze použít k ochraně barevných kovů, prvků do litinových kamen a topných trubek. Odolnost vůči zvýšené teplotě umožní natírat radiátory bez obav o jejich stav a vzhled v topné sezóně.

Doporučený počet vrstev nátěrů se může lišit v závislosti na dané barvě nebo natíraném povrchu. Abyste se ujistili, že počet vrstev je správný, je dobré se podívat na informační štítek, který obsahuje návod od výrobce. Obvykle však stačí dvojitý nátěr, méně vrstev nemusí dostatečně pokrýt povrch radiátoru, více může naopak způsobit přílišnou tloušťku nátěru a rychle se drolit. 

Akrylový nebo syntetický email lze použít nejen pro nátěry radiátorů, ale také pro základní dřevěné prvky, prvky na bázi dřeva a kovové nebo plastové prvky. Je také vhodný pro ochranu a dekorativní nátěry betonových povrchů a sádrokartonu. Email je přesně to, co hledáte.

Vhodná barva emailu pro radiátory

Emaily se používají pro dekorativní a ochranné nátěry radiátorů, proto mají kromě vysoké pevnosti a teplotní odolnosti i krásný vzhled. Díky skvělým krycím vlastnostem barva dokonale kryje všechny nedokonalosti. Obvykle stačí dvě vrstvy barvy k dostatečnému překrytí povrchu, další vrstvy nejsou potřeba.

Barvy na radiátory jsou dostupné v různých barvách, včetně nejoblíbenější bílé. Odstíny konkrétního výrobku mohou být různorodé, takže odstín barvy potřebný pro vaše aranžmá snadno najdete. Odolný email vytváří dobře krycí nátěr, barva nežloutne a je odolná.

Upravený akrylový email pro natírání radiátoru

V naší nabídce naleznete vhodné přípravky pro nátěr termoinstalace. Modifikovaný akrylový email je odolný teplotám do 100 stupňů Celsia. To je důležité, protože instalace jsou během topné sezóny vystaveny zvýšeným teplotám. Horká otopná tělesa by měla být natřena vhodnou barvou, jinak mohou produkty po zahřátí jednoduše stékat z radiátorů.

Akrylové emaily a syntetické emaily na radiátory jsou speciálně přizpůsobeny složitým podmínkám. Vyznačují se zvýšenou trvanlivostí povlaku a odolností vůči vysokým teplotám. Jsou perfektní pro lakování kovu, protože stejně jako antikorozní barvy zabraňují tvorbě rzi.

Natírání radiátorů emailem  - dobře natřený radiátor

Při lakování radiátorů emailem je důležité zajistit správné pořadí prací. Staré nátěry je dobré odstranit mechanicky – radiátor a trubky je potřeba očistit drátěným kartáčem nebo brusným papírem, lepivé části je také dobré zdrsnit. Povrch určený k natření je dobré natřít základním nátěrem, díky tomu se zvýší odolnost emailového nátěru. Příprava produktu spočívá především v důkladném promíchání barev. Email by se neměl nanášet na horké radiátory a při vysoké vlhkosti vzduchu. Malování by mělo být prováděno štětcem s měkkými štětinami nebo válečkem. Můžete také použít stříkací pistole a  natírat nástřikem. Nenatírejte povrchy, u kterých se odlupuje předchozí barva, jsou rezavé nebo špinavé – pro zvýšení životnosti nátěru je důležité povrch řádně připravit.

Všechny nástroje by měly být po dokončení práce omyty. Radiátory je však třeba nechat zcela vyschnout. Obvykle je úplného vytvrzení nátěru v pokojových podmínkách dosaženo až po 24 hodinách, takže se vyplatí dobře naplánovat renovační práce.