Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Použití
Vhodné pro podklad
Efekt
Značka
Základní barva
Více
Vzhled
Balení obsahuje
Více
Vydatnost v jedné vrstvě (m2/kg)
Hledat

Syntetické laky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1    3  4  5    6
1299,00 Kč / ks 1329,00 Kč / ks
Akce
1    3  4  5    6

Syntetické emailové barvy

Emaily vytvářejí povlak s velmi vysokou odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Jedná se o výrobky s hladkým, saténovým nebo lesklým povrchem. Jsou určeny především pro konečnou úpravu dříve natřených dřevěných nebo kovových nebo renovovaných dřevěných nebo kovových prvků.

Co je email?

Email je barevný lak, který vytváří krycí, dekorativní a ochrannou vrstvu na povrchu natíraných předmětů. Prodejci nabízejí emaily na dřevo a kov především ve formě tekutého hustého nátěru v kovové dóze. Dostupné na trhu emaily se liší složením, a tedy způsobem ředění a účelem použití.

Syntetické emaily

Syntetické emaily jsou velmi silné venkovní barvy, u kterých jsou hlavními složky pigmenty, plnidlo a pojivo na bázi vhodných syntetických pryskyřic v organických rozpouštědlech. Jedná se především o alkydové pryskyřice odvozené ze specialních schnoucích olejů. Jsou vhodné pro nátěry vnějších a vnitřních stěn, ale hlavně jsou určeny pro vnější nátěry. Po zaschnutí vytvářejí ochranný nátěr, obvykle ve vysokém lesku, jsou tvrdé a pružné, vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům, např. vodě, a mnohem méně citlivé na složky cementových podkladů, ve srovnání s barvami nebo olejovými emaily.

Syntetické alkydové nebo ftalové emaily

Alkydové emaily, také označované jako ftalové emaily, jsou roztoky přírodních pryskyřic. Kromě přítomnosti alkydových / ftalových pryskyřic a pigmentů ve složení obsahují také různé druhy rostlinných olejů a rozpouštědel, jako je lakový benzín. Tím je zajištěna velmi dobrá přilnavost produktu po aplikaci, který vytváří po zaschnutí na stěnách hladký, homogenní povrch, odolný proti poškození, poškrábání a drhnutí.

Alkydové barvy jsou dostupné ve velmi široké škále barev, což zvyšuje vizuální efekt vrchního nátěru. Mohou být použity současně jako základní a vrchní nátěr. Rozmanitost barev činí nátěr tvrdým a odolným vůči vnějším vlivům, ale také povrchy stěn nebo podlah vypadají esteticky.

Alkydový email - vlastnosti produktu

Alkydové emaily se mohou v závislosti na výrobci lišit jednoduchostí aplikace a vlastnostech. Kvalitnější emaily se snadno nanášejí, nevyžadují základní nátěr a při použití na povrchy vystavené nepříznivým podmínkám poskytují odolnost a ochranu. Alkydové emaily jsou odolné vůči vlhkosti, vysokým teplotám a mechanickému poškození. Nevýhodou těchto emailů je silný, dusivý zápach a zároveň delší doba schnutí než u emailů na vodní bázi jako jsou emaily akrylové. Stále častěji se proto setkáváme s produkty, které kombinují vlastnosti různých emailů, např. alkyd-akrylové emaily nebo alkyd-uretanové emaily.

Alkydový a ftalový email – aplikace

Tyto emaily lze použít na všechny konstrukční prvky budov, zahradní nábytek a kovové prvky. Alkydová barva bude nepostradatelná pro nátěry náročných materiálů - plastů, betonu, dřeva, povrchů na bázi dřeva a kovů. Jsou velmi všestranné v použití, protože je lze používat v interiéru při pokojové teplotě, ale i venku. Jsou velmi účinné pro natírání plotů - kovových plotových polí a betonových sloupků, vhodné také na natírání kovových balkonových zábradlí, dřevěných altánů a zahradní architektury. Mohou úspěšně ochránit dřevo proti vlhkosti. V interiéru můžete alkydovými barvami natřít obklady, dřevěné obkladové obložení, beton, dřevěné panely – možností využití je mnoho. Podívejte se na nabídku našeho obchodu!

Chlorkaučukové emaily

Chlorkaučukové emaily se používají o něco méně často a jejich pojivem je chlorkaučuk. Nejčastěji se používají pro povrchové nátěry uvnitř i vně budov. K ředění těchto emailů se používají speciální ředidla, určená pro výrobky z polyvinylu a chlorkaučuku.

Jejich výhodou je vytvoření nátěru, který dobře kryje a vyznačuje se hladkostí, leskem, rychlým schnutím, dobrou přilnavostí a barevnou stálostí. Stěny nimi natřené budou po dlouhou dobu chráněny před škodlivými vnějšími faktory, jako jsou nízké a vysoké teploty, UV záření, a vůči mechanickému poškození, vodě a korozi.

Chlorkaučukové emaily jsou určeny pro základní nátěr především ocelových a litinových prvků. Používají se k nátěrům betonových podkladů, cemento-vápenných omítek a zařízení a konstrukcí používaných v exteriéru. Tyto přípravky lze nanášet štětcem nebo sprejem.

Ostatní emaily na kovy, dřevo, materiály na bázi dřeva a plastu - Co se vyplatí natřít emailem?

Emaily tvoří velmi rozsáhlou skupinu výrobků. Akrylové emaily na dřevo lze s úspěchem použít k ochraně všech dřevěných a dřevu podobných prvků uvnitř i vně místností. Nejčastěji se jedná o lakovaný nábytek, obložení, dřevěné nebo dřevovláknité dveře, dřevěné okenní rámy, altány. Výběrem akrylového emailu se specialními certifikáty můžete natřít a ochránit dřevěné hračky pro děti.

Emaily určené k použití na kov ochrání zábradlí schodišť, zábradlí balkónů, záhonů, nábytek, plotové pole a plotové sloupky, mříže atd.

Silikonovými emaily lze naopak natírat kamna, litinové krby, kotle, ale i radiátory. 

Zveme vás, abyste se seznámili s nabídkou našeho obchodu, která zahrnuje emaily a antikorozní barvy, základní nátěry, speciální barvy, akrylové barvy a vinylové barvy na stěny a také lihové laky pro lakování povrchů dřevěného nábytku.