Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Zárubně pevné mdf

1699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Krycí lišta MDF

499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Regulovaná zárubeň

2699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Zárubně pevné OB-01

1899,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Rámová lišta OPF-1

319,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Nastavitelná zárubeň DIN

2299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Nastavitelná zárubeň Duale

2399,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Regulovaná zárubeň sukatá

3599,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Regulovaná zárubeň bezsukatá

3999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Zárubně pevné vyztužené (Impero)

3299,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Zárubně pevné vyztužené (Kleopatra ZES)

2499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Protipožární nastavitelná zárubeň

6189,00 Kč / ks

Zárubně na objednávku

Zárubeň je velmi důležitým prvkem celého dveřního systému, který určuje jeho funkčnost a atraktivní vzhled. Základním kritériem, které odlišuje zárubně, je jejich pevná nebo nastavitelná konstrukce. Každá z nich funguje v jiném typu a v různých montážních situacích. Dobře zvolená by měla být správně sladěna jak technicky, tak esteticky, dekorem a barvou s dveřním křídlem. Zákazníkové hledající kvalitní zárubně na objednávku si mohou být jisti precizním řemeslným zpracováním a individuálním přístupem u nás.

Při nákupu nových dveří se často soustředíme na výběr správného dveřního křídla a výběr zárubně bývá výsledkem celkem rychlého rozhodnutí. Ovšem právě správně zvolená zárubeň je velmi důležitá. Zárubeň pro interiérové dveře efektně zdůrazňuje všechny jejich kvality.

Zárubně na objednávku - Baumax

Jak správně vybrat zárubeň pro dveřní křídlo?

Pevné zárubně mají specifickou šířku, která je přizpůsobena standardní tloušťce stěn, která se v moderním stavebnictví nejčastěji vyskytuje. U nastavitelných zárubní však lze šířku v určitém rozsahu měnit. Šířku křídla lze dokonale sladit se zárubněmi různých rozměrů vnitřních dveří. Je to skvělé řešení, zvláště když se jedná o stěny neobvyklé tloušťky, jako jsou ve starých budovách. Nastavitelné typy zárubní mají lišty, které maskují stěnu na obou stranách, dodávají jí elegantní vizuální vzhled a zdobí interiérové dveře.

Pevná zárubeň nemá maskovací lišty, proto se obvykle při montáži používají další ozdobné lišty, které zakryjí místa, kde se vnitřní nebo venkovní dveře spojují se stěnou. Zárubně pro interiérové dveře se mnohem snadněji montují a perfektně zapadají do stavebního otvoru. Mají také širší uplatnění a zaručují atraktivní povrchovou úpravu, vysokou kvalitu bez použití dalších prvků. V některých místech je lepší zárubeň s pevnou šířkou. Zejména v malých místnostech, kde se masivní rám zárubní může ukázat jako příliš těžký. Pak je výhodnější použít pevné rámy. Jsou rovněž situace, kdy není možné instalovat nastavitelné zárubně z důvodu umístění pantů a napojení dveří na stěny, kam se již maskovací lišty nevejdou.

Zárubně na objednávku- návrh

Před nákupem je nutné vytvořit návrh, který vám poskytne přehled o optimální velikosti zárubně s ohledem na tloušťku stěny, rozměry prostoru a polohu dveřního otvoru. Zárubeň by měla také harmonizovat s dekorem a barvou dveřního křídla, ať už se jedná o dřevěné nebo moderní interiérové dveře. Celkový design by měl odpovídat stylu interiéru. Toto je důležité mít na paměti především při rekonstrukcích, kdy nahrazujete staré dveřní křídlo novým a zvažujete zachování stávající zárubně.

Materiál zárubně je klíčovým faktorem, který je třeba zvážit. Nové zárubně na míru se obvykle vyrábějí z materiálů na bázi dřeva, které jsou pevné a odolné s vynikajícími vlastnostmi. Pokud hledáte zvýšenou odolnost, ideální volbou je masivní dřevěná nastavitelná zárubeň. Je sice masivnější, ale také odolnější. Nepotřebuje povrchovou úpravu fólií, což činí produkt odolným vůči nárazům a mechanickému poškození. Také vypadá velmi esteticky. Výrobní firmy nabízí pevné a zárubně na míru z borovicového dřeva, MDF desky s imitací dřeva nebo kovu. Volba záleží na vašich preferencích. Můžete si vybrat výrobky z borovicového dřeva v moderním stylu nebo odkazující na klasický či retro styl. Dveře, které se dobře hodí se zárubní, budou určitě vypadat velmi atraktivně. Nabídka našeho obchodu vás jistě zaujme!

Zárubně na objednávku- jak ji přizpůsobit interiéru?

Zárubně na míru usnadňují montáž. Při hledání vhodného produktu věnujte pozornost jeho rozměrům. Ačkoliv nastavitelná zárubeň poskytuje více volnosti, musíte její velikost přizpůsobit tloušťce a výšce stěny. Během výroby většinou povolují nastavení o dva centimetry. Po změření zdiva na různých místech vyberte největší hodnotu a podle ní vyberte vhodnou velikost.

Nastavitelná zárubeň může mít různé povrchové úpravy. Každá vypadá esteticky, ale má své výhody a nevýhody. Zárubně obalují fólií, což je činí odolnými vůči opotřebení a vlhkosti. Můžete si je pořídit v mnoha provedeních a snadno upravit podle stylu interiéru. Avšak fólie není tak odolný materiál. Lehké otření tvrdým předmětem může způsobit nevzhledný škrábanec. Oprava fóliované zárubně je také náročná.

Další typ zahrnuje zárubně s lakovanou povrchovou úpravou. Ty vypadají esteticky a jsou odolnější. Nicméně lak může časem zežloutnout nebo se dokonce odštípnout. I přesto je to velmi odolné řešení na mnoho let. Lak lze také snadněji obnovit nebo opravit.

K čemu je vhodná nastavitelná zárubeň?

Je obtížné instalovat křídlové dveře bez vhodné zárubně, na kterou namontujete panty. Toto dveřní kovaní drží dveře ve správné výšce a umožňuje snadné otevírání a zavírání dveří. V zárubní je také instalována část zámku, která brání otevření vašich dveří.

Nastavitelná zárubeň bude také nejlepší volbou, pokud si chcete usnadnit montáž. Pouhé přizpůsobení tloušťce stěny zárubně zabere méně času. Pokud své dobrodružství s renovací nebo dokončováním interiéru teprve začínáte, dobrou volbou pro vás budou nastavitelné zárubně. Podívejte se na produkty, které jsme pro vás připravili v nabídce našeho obchodu a určitě najdete to, co potřebujete!
 

Rozměry interiérových a vchodových dveří

Rozměry interiérových a vchodových dveří

Rozměry vchodových dveří do domu a bytu jsou stanoveny stavebním zákonem. Stejně to platí pro interiérové dveře do místností určených k trvalému pobytu a do kuchyně. Ve zrekonstruovaných budovách, zejména v budovách pro více rodin, jsou však rozměry novéh

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

I když si to často neuvědomujeme, vnitřní dveře hrají v našich interiérech velkou roli - dobře zvolené jsou dokonalým prvkem, který zapadá do celé stylizace domu nebo bytu.

Jak renovovat staré dveře?

Jak renovovat staré dveře?

Pokud už vaše dveře nevypadají atraktivně jako dřív, nemusíte je vyměňovat za nové - vše, co potřebujete, je ochota a trochu základních manuálních dovedností, díky nimž budou dveře znovu vypadat svěže a originálně. Jak obnovit dveře tak, aby byl ...