Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Zárubně na objednávku

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak seřídit dveře? Pokyny krok za krokem

Jak seřídit dveře? Pokyny krok za krokem

20.05.2021

právně namontované a seřízené dveřní křídlo by mělo přilnout k zárubni, nemělo by klást žádný odpor během pohybu a nemělo by vydávat žádný zvuk. Pokud máte pocit, že při otevírání nebo zavírání interiérových nebo vchodových dveří, něco drhne,...

Rozměry interiérových a vchodových dveří

Rozměry interiérových a vchodových dveří

26.05.2021

Rozměry vchodových dveří do domu a bytu jsou stanoveny stavebním zákonem. Stejně to platí pro interiérové dveře do místností určených k trvalému pobytu a do kuchyně. Ve zrekonstruovaných budovách, zejména v budovách pro více rodin, jsou však rozměry novéh

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

Které vnitřní dveře vybrat? - Průvodce a současné trendy

06.11.2019

I když si to často neuvědomujeme, vnitřní dveře hrají v našich interiérech velkou roli - dobře zvolené jsou dokonalým prvkem, který zapadá do celé stylizace domu nebo bytu.

Jak renovovat staré dveře?

Jak renovovat staré dveře?

29.05.2021

Pokud už vaše dveře nevypadají atraktivně jako dřív, nemusíte je vyměňovat za nové - vše, co potřebujete, je ochota a trochu základních manuálních dovedností, díky nimž budou dveře znovu vypadat svěže a originálně. Jak obnovit dveře tak, aby byl ...

Zárubně na míru

Zárubeň je velmi důležitým prvkem celého dveřního systému, který určuje jeho funkčnost a atraktivní vzhled. Základním kritériem, které odlišuje zárubně, je jejich pevná nebo nastavitelná konstrukce. Každá z nich funguje v jiném typu a v různých montážních situacích. Dobře zvolená by měla být správně sladěna jak technicky, tak esteticky, dekorem a barvou s dveřním křídlem.

Při nákupu nových dveří se často soustředíme na výběr správného dveřního křídla a výběr zárubně bývá výsledkem celkem rychlého rozhodnutí. Ovšem právě správně zvolená zárubeň je velmi důležitá. Zárubeň pro interiérové dveře efektně zdůrazňuje všechny jejich kvality.

Jak správně vybrat zárubeň pro dveřní křídlo?

Pevné zárubně mají specifickou šířku, která je přizpůsobena standardní tloušťce stěn, která se v moderním stavebnictví nejčastěji vyskytuje. U nastavitelných zárubní však lze šířku v určitém rozsahu měnit. Šířku křídla lze dokonale sladit se zárubněmi různých rozměrů vnitřních dveří. Je to skvělé řešení, zvláště když se jedná o stěny neobvyklé tloušťky, jako jsou ve starých budovách. Nastavitelné typy zárubní mají lišty, které maskují stěnu na obou stranách, dodávají jí elegantní vizuální vzhled a zdobí interiérové dveře. Pevná zárubeň nemá maskovací lišty, proto se obvykle při montáži používají další ozdobné lišty, které zakryjí místa, kde se vnitřní nebo venkovní dveře spojují se stěnou. Zárubně pro interiérové dveře se mnohem snadněji montují a perfektně zapadají do stavebního otvoru. Mají také širší uplatnění a zaručují atraktivní povrchovou úpravu, vysokou kvalitu bez použití dalších prvků. V některých místech je lepší zárubeň s pevnou šířkou. Zejména v malých místnostech, kde se masivní rám zárubní může ukázat jako příliš těžký. Pak je výhodnější použít pevné rámy. Jsou rovněž situace, kdy není možné instalovat nastavitelné zárubně z důvodu umístění pantů a napojení dveří na stěny, kam se již maskovací lišty nevejdou.

Před nákupem je nutné udělat návrh, abyste měli přehled o tom, jakou velikost zárubně je nejlépe vybrat s ohledem na tloušťku stěny, rozměry prostoru a polohu dveřního otvoru. Zárubeň by také měla ladit s dekorem a barvou dveřního křídla, to platí jak pro dřevěné interiérové dveře, tak pro moderní interiérové dveře. Celek by měl ladit také s designem interiéru. Je dobré na to pamatovat zejména při rekonstrukcích, kdy měníte staré dveřní křídlo za nové a uvažujete o zachování stávající zárubně.

Materiál zpracování je velmi důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu. Nové zárubně na míru jsou obvykle vyrobeny z materiálů na bázi dřeva. Jsou to pevné a odolné materiály vyznačující se skvělými vlastnostmi. Pokud však toužíte po vysoké odolnosti, ideální volbou bude masivní dřevěná nastavitelná zárubeň. Je masivnější, ale také odolnější. Nevyžaduje povrchovou úpravu v podobě fólií, díky čemuž je výrobek odolný proti nárazům a mechanickému poškození. Vypadá také velmi esteticky. V nabídce výrobních firem jsou pevné a zárubně na míru z borovicového dřeva, MDF desky imitace dřeva nebo kovu. Vše záleží na vašich preferencích. Výrobky z borovicového dřeva si můžete vybrat v moderním stylu nebo odkazující na klasický či retro styl. Dveře dobře sladěné se zárubní budou jistě vypadat velmi atraktivně. Produkty zahrnuté v nabídce našeho obchodu Vás jistě zaujmou!

Nastavitelná zárubeň - jak ji přizpůsobit interiéru?

Zárubeň vyrobená na míru může usnadnit montáž zárubní. Při hledání vhodného produktu věnujte pozornost především jeho rozměrům. Nastavitelná zárubeň sice umožňuje trochu více volnosti, ale její velikost se musí přizpůsobit tloušťce a výšce stěny. Při výrobě je většinou povoleno nastavení o dva centimetry. Po změření zdiva na různých místech vyberte největší hodnotu a na její základě vyberte vhodnou velikost.

Nastavitelná zárubeň může mít různou povrchovou úpravu. Každá bude vypadat esteticky, ale také každá má výhody a nevýhody. Zárubně jsou potaženy fólií a odolné vůči opotřebení a vlhkosti. Jsou dostupné v mnoha provedeních a proto zárubeň si snadno upravíte podle stylu uspořádání interiéru. Fólie však není tolik odolný materiál. Může se stát, že k vytvoření nevzhledného škrábance stačí lehké otření tvrdým předmětem. Kromě toho je obtížné následně opravit foliovanou zárubeň. 

Dalším typem jsou zárubně s lakovanou povrchovou úpravou. Vypadají velmi esteticky a jsou odolnější. Lak může bohužel po nějaké době zežloutnout a dokonce se odštípnout. Bezesporu se však jedná o mimořádně odolné řešení na mnoho let. Lak se také mnohem snadněji obnovuje nebo opravuje.

K čemu je vhodná nastavitelná zárubeň?

Je obtížné instalovat křídlové dveře bez vhodné zárubně, na kterou namontujete panty. Toto dveřní kovaní drží dveře ve správné výšce a umožňuje snadné otevírání a zavírání dveří. V zárubní je také instalována část zámku, která brání otevření vašich dveří.

Nastavitelná zárubeň bude také nejlepší volbou, pokud si chcete usnadnit montáž. Pouhé přizpůsobení tloušťce stěny zárubně zabere méně času. Pokud své dobrodružství s renovací nebo dokončováním interiéru teprve začínáte, dobrou volbou pro vás budou nastavitelné zárubně. Podívejte se na produkty, které jsme pro vás připravili v nabídce našeho obchodu a určitě najdete to, co potřebujete!