Dveře do starých zárubní

23.05.2021

Interierové dveře- Baumax.cz

Mnoho lidí, kteří se potýkají s rozhodnutím nebo nutností vyměnit vchodové nebo interiérové dveře, si také kupují další příslušenství. Často se však ukazuje, že to není vůbec potřeba. Mnoho odborníků a montážních firem dokáže namontovat nové dveře na staré zárubně. To vám umožní ušetřit další náklady na práci a renovaci.

Takové výměny se neprovádějí každý den, protože solidní dveře nám obvykle slouží roky. To je důvod, proč je vhodné vědět, jak správně sladit nové dveře se starou zárubní. Zejména to, že montáž není vždy jednoduchá a intuitivní. Pokud se tedy chcete naučit namontovat nové dveře na staré zárubně, přečtěte si náš článek.

V tomto článku:

 

1. Co potřebujete vědět o montáži dveří?

2. Rozměry dveřního křídla a jejích přizpůsobení zárubní

3. Montáž dveří do starých zárubní

4. Výhody takového řešení

 

 

Montáž dveří na staré zárubně - co byste měli vědět na začátek

Chcete-li nainstalovat své nově zakoupené dveře na staré zárubně, je předem potřeba provést několik činností pro přizpůsobení dveří na starou zárubeň. Nová dveřní křídla obvykle nepasují k zárubní instalované pod velikost starých dveří. Proto je nutné přizpůsobit a upravit zárubeň podle nového modelu dveří. Tuhle prací by měla provést odborná firma. Tyto úpravy se většinou vyplatí provést, jelikož zahrnují spíše drobné práce. Může se však ukázat, že práce bude časově náročnější a nákladnější - pak byste měli zvážit ziskovost montáže nových dveří na staré zárubně v bytě.

Než se rozhodnete koupit nové dveře, měli byste věnovat zvláštní pozornost následujícím faktorům: stavu starých zárubní. Nové dveře lze instalovat pouze na funkční zárubně. Pokud po kontrole dospějete k závěru, že vaše staré zárubně jsou pokřivené, budete muset je vyměnit za nové. Nestabilní rám nebude vhodný pro správné fungovaní a neudrží zatížení nových dveří. Šířka drážky. Před zahájením montáže bude nutné zkontrolovat šířku drážky, která umožňuje uchytit dveře na zárubně. Pokud správně změříte a vyberete dveřní křídlo, nebudete mít problém s jeho instalací sami.

Tímto způsobem můžete instalovat interiérové dveře a vchodové dveře. Pokud se rozhodnete použít posuvné interiérové ​​dveře, ujistěte se, že je zárubeň vhodná pro správnou montáž interiérových dveří.

Interierové dveře- Baumax.cz

Rozměry dveřního křídla jsou přizpůsobeny starým rámům

Aby bylo možné správně namontovat nové dveře, dveřní zárubeň by měla být pečlivě změřena. Velikost drážky je velmi důležitá. Její šířka se může lišit v závislosti na tom, kdy byla budova, ve které žijete, postavena. Drážky v zárubních z osmdesátých let a později jsou obvykle 25 milimetrů široké, zatímco ty z dřívějších let - asi 20 milimetrů široké.

Dalším krokem je správné změření zárubně, aby bylo vaše nové křídlo dveří správně sladěno se starou zárubní. Dveřní otvory včetně zárubně jsou obvykle 90 cm široké a 200 cm vysoké. Může se však stát, že se tyto hodnoty budou lišit od výše uvedených rozměrů, pokud jste si zakoupili dveře na objednávku. Nejčastěji se to děje v rodinných domech - volně stojících nebo v segmentech, kdy se majitelé rozhodnou objednat posuvné dveře nebo nestandardní moderní interiérové ​​dveře jiných velikostí. Otvor by se měl měřit bez ohledu na dveřní příslušenství, jako jsou dokončovací lišty - jejich rozměry nezohledňujte. Takové měření dovolí dokonale sladit nové dveře se starou zárubní a jejích instalace proběhne hladce.

Interierové dveře- Baumax.cz

Montáž dveří na staré zárubně - doplňkové práce

Při nasazování dveřních křídel na starý rám se můžete setkat s určitými obtížemi. Jednou z nich jsou dveře s dvoucentimetrovou drážkou. Toto je typické pro zárubně ve starých výstavbách, proto věnujte tomu dostatečnou pozornost. Je možné, že se neobejdete bez pomoci odborníka, který má zkušenosti s montáží těchto typů dveří. Je potřeba také vědět, že firmy specializující se na montáž dveří na staré zárubně, vám také mohou  pomoci s výběrem správné dveřní kliky z hlediska výšky / šířky a umístění na dveřích. Dveře a kliky jdou ruku v ruce, takže nesmíte zapomenout na správné měření a přizpůsobení těchto prvku. Pokud máte zájem o koupi dveřního příslušenství, podívejte se na nabídku našeho obchodu BauMax, kde najdete stylové dveřní kliky a kování.

Další nezbytnou činností bude seřízení systému tak, aby nedocházelo k problémům s otevíráním a zavíráním dveří. Správná instalace by měla zajistit, že dveřní křídlo je mírně nakloněno a snadno se zavře. Jakékoliv blokování nebo potíže v těchto dvou činnostech znamenají nesprávnou instalaci nebo nesprávné seřízení dveří. Je také nesmírně důležité udržovat správnou těsnost dveří, zejména se to týká seřízení vchodových dveří. Teplo nesmí unikat vlivem studeného vzduchu skrz mezeru. Pokud jde o interiérové ​​dveře, je potřeba zajistit pevnou a stabilní zárubeň. V případě nepravidelných rozměrů využijte mimořádnou možnost, kterou jsou zárubně na objednávku. Nezapomeňte, že každý typ vchodových dveří má mírně odlišný dveřní systém a ke každé montáži dveří na zárubně je třeba přistupovat individuálně.

 

Výhody montáže dveří na staré zárubně

Úspora času - demontáž staré zárubně je velmi časově náročný proces. Nízké náklady bez nutnosti vlastnit speciální nástroje, možnost instalace bez pomoci odborníků. Obložkové zárubně umožňují široký výběr různých modelů dveří.

Shrnutí - nejdůležitější ze všech kroků je správný výběr dveřního křídla. Správně dimenzované a zvolené dveře nebudou způsobovat žádné problémy s jejich montáží na staré zárubně. Horší je, když uvedeme nepřesné rozměry, nebo budete chtít montovat dveře na poškozené zárubně. Proto pečlivě proveďte měření a změřte otvory, abyste si mohli pořídit nejvhodnější pro vás - nové interiérové ​​dveře.

 


 

 

 

 

Zpět