Brazilské houpací křeslo – montáž. Jak to udělat?

29.07.2021


Brazilské houpací křeslo, houpací sítě a závěsná zahradní křesla se staly součástí našich domovů a zahrad. Jsou populární a často voleny jako dekorativní a aranžérský prvek různých prostorů. Pohodlné, stylové a funkční zaručují příjemnou relaxaci na čerstvém vzduchu i doma. Aby uspokojit rostoucí požadavky zákazníků, navrhují výrobci nové verze a modely. Všechno s myšlenkou na vaše pohodlí.

Zajímá vás, zda se vyplatí investovat do brazilského křesla? Nebo je možná lepší zvolit jiný model zahradní houpací sítě? Pokud máte pochybnosti, doporučujeme vám přečíst si náš článek. Připravili jsme krátké srovnání houpacích sítí a houpacích křesel a také způsoby jejich montáže. To vše proto, abyste si bez problémů vybrali a pověsili perfektní houpací křeslo.


V tomto článku:

1. Brazilské houpací křeslo – co to je?

2. Závěsné křeslo – nejoblíbenější modely

3. Estetika zpracování a funkčnost

4. Inspirujte sie!!!


 

Houpačky- Baumax.cz

Brazilské houpací křeslo – co to je?

 

Brazilské houpací křeslo je obdobou houpací sítě. Liší se od sebe tím, že na houpací síti ležíte a na brazilském křesle sedíte. Dle historie příběhů velkých průzkumníků byl prvním Evropanem, který zkusil toto útulné sedadlo, Kryštof Kolumbus, když dosáhl pobřeží Jižní Ameriky. Právě Jižní Amerika je domovem houpacích sítí a jejich podobou – houpacích křesel. První houpací křesla najdete v mexické, venezuelské, ale také indické a brazilské kultuře. V každém z nich měli houpací sedáky různé podoby, ale jednu společnou vlastnost – pohodlí a funkčnost.

Jak již bylo zmíněno, brazilské křeslo je sedací verzí houpací sítě. Jeho charakteristickým rysem je dřevěná tyč, na jejíž koncích je pomocí šňůr připevněna látka sedáku. Celek je připevněn ke stromu, stropu nebo stěnám silným lanem nebo pletenou šňůrou.

Níže je fotka tradičního brazilského křesla zavěšeného na větvi v zahradě.

Houpací sítě- Baumax.cz

Závěsné křeslo – nejoblíbenější modely

 

Závěsná  křesla používané při aranžování zahrad, teras, balkonů a bytů lze rozdělit podle tvaru a vzhledu do dvou skupin: houpací sítě a houpací křesla.

Houpací sítě

Houpací síť je kus látky, sítě nebo macramé zavěšený mezi dvěma body pomocí lana, řetězu nebo jiného materiálu. V současné době se používají k odpočinku a relaxaci, ale v průběhu let sloužily jako postele – a byly vytvořeny pro tento účel.

Houpací křesla

Houpací křeslo bylo vytvořeno jako pohodlnější a praktičtější alternativa ke klasické houpací síti. Je možné říct, že jde o kombinaci houpací sítě a houpačky. Tvarem a vzhledem připomíná křeslo nebo houpací křeslo. Technika montáže spočívá v zavěšení ke stropu nebo na větvi stromu a u modelů s rámem je zavěšeno na rámu.

Houpací sítě- Baumax.cz

Houpací síť má mnoho podob

Ne každý to ví, ale rodina houpací sítě je opravdu velká. Vzhled a tvar houpacích sítí byly mnohokrát upravovány a přizpůsobovány potřebám dané etnické skupiny, ve které byly použity. Dnes vám chceme říct o některých z nejslavnějších typů, a dokázat tak, že není houpací síť jako houpací síť.

Mexická houpací síť

Mexické modely jsou nejtradičnější a jedny z nejstarších na světě. Jsou vyrobeny ze spletených šnůr, které vypadají jako volná síťovina, tzv. diamantová vazba. Mexické sítě jsou velmi pohodlné. Objímají tělo, ale zároveň umožňují volný pohyb a pohodlný odpočinek. Mexické houpací sítě jsou dle mnoha názorů nejpohodlnější houpací křesla na světě. A je třeba připustit, že na tomto prohlášení je spousta pravdy. Po stovky let je tkají mayské komunity na Yucatánském poloostrově v Mexiku. Indiáni používají tyto vázaná houpací křesla jako postele a nám je předali jako dokonalý zahradní nábytek k odpočinku a relaxaci.

Tajemstvím pohodlí těchto lehátek, které po staletí vyrábějí mayští indiáni, je diamantová vazba. Povrch houpací sítě pro ležení není vyroben z látky, ale tkaný z bavlněných šňůr způsobem diamantové vazby.

 

Houpací sítě- Baumax.cz

Venezuelská houpací síť

Venezuelský model je vhodný k použití jak uvnitř domu, tak na zahradě. Vyroben z jednotného materiálu s upevňovacími rameny připevněnými k okrajům. Použití látky na sedák, způsobuje že je síť mnohem teplejší. Vzduch přes ní neproniká, což je ideální pro chladnější dny a noci. Venezuelský model je skutečným uměleckým dílem. Ve své původní podobě připomíná barevnou duhu, která potěší intenzitou svých barev.

Brazilská houpací síť

Není to nic jiného než brazilské houpací křeslo nebo brazilská houpací síť, které jsme zmínili dříve. Tento model je standardně vyroben z látky, stejně jako venezuelská houpací síť. Oba se však od sebe výrazně liší. Při konstrukci brazilské houpací sítě se navíc používá dřevěná tyč, která drží látku a usnadňuje tak používání sítě.

 

Houpací sítě- Baumax.cz

Brazilské křeslo – výhody a nevýhody

Co vznikne, když spojíme houpací křeslo a houpací síť? Brazilské křeslo známé také jako „brazilská houpací síť“. Tento pohodlný kus nábytku je skutečným hitem uspořádání v mnoha zemích a kontinentech. Najdeme jej jak v interiérech domů, tak i v zahradách, na pozemcích, terasách a balkónech – jedním slovem, kdekoliv chceme pohodlně relaxovat. Stejně jako jakýkoliv jiný nábytek má brazilské křeslo výhody i nevýhody. Jaké? Pár slov k tomu:

Pohodlí

Největší výhodou závěsných zahradních houpacích křesel je pohodlí a mimořádný vzhled. Relaxací na brazilském křesle ulehčíte páteři a poskytnete větší pocit pohodlí. Ve většině případů jsou tvarovány tak, aby poskytovaly pohodlnou oporu pro záda. Pokud do ní navíc umístíte zahradní polštáře, získáte kus nábytku určený k relaxaci. Brazilské křeslo je nábytek určený k použití pro dospělé a dětí, i když v případě dětí se zvláštními bezpečnostními opatřeními.

Všestrannost

Houpací křeslo je univerzálním prvkem výzdoby – hodí se do interiérů, zahrad, balkonů a teras v různých stylech. Nemusíte se bát, že prvek zkazí vzhled dokonale navrženého prostoru. Vybraný model z vhodného materiálu se stane dekorací interiéru a na zahradě bez ohledu na styl, ve kterém bylo místo navrženo a aranžováno.

Všestrannost židle vám umožňuje používat ji doma po skončení letní sezóny. Křeslo můžete zavěsit na strop pomocí příslušného montážního háku. Houpací křeslo díky své jednoduché konstrukci umožňuje praktické přenášení a skladování.

Estetika zpracování a funkčnost

Brazilské křesla jsou opravdu krásně vyrobené prvky – jsou zdobeny zajímavými vazby, střapci, třásněmi, korálky, takže když jsou zavěšeny na zahradě nebo na balkóně, přidávají ji útulnost a atmosféru. Brazilská houpací síť má také výhodu oproti svému tradičnímu protějšku – zabírá mnohem méně místa, takže bude dobře fungovat i při uspořádání malého balkónu nebo obývacího pokoje – kde jej lze použít jako další křeslo. Kromě toho lze brazilské houpací křeslo bez problému vzít s sebou na dovolenou nebo víkendový výlet mimo město. Složené je opravdu malé a lehké, takže v kufru nezabere mnoho místa. Lze jej snadno nainstalovat na kempu mezi stromy.

Houpací síť – místo pro děti?

Drobné nevýhody křesla jsou – nemožnost ji rozložit do polohy vleže. Je houpací síť vhodná pro děti? Nestabilita, která vyžaduje správné použití a kontrolu. Při nesprávném použití hrozí nebezpečí pádu. To platí zejména pro malé děti. Děti by proto měly vždy používat houpací křeslo jen pod dohledem dospělých. Pokud se jej rozhodnete použít do dětského pokoje, dbejte na jeho bezpečí!

 

Houpací sítě- Baumax.cz

Brazilská houpací síť montáž

Existuje mnoho způsobů, jak namontovat brazilské křeslo. Ten, který si vyberete, závisí hlavně na místě, kam chcete křeslo umístit. Chcete-li připevnit židli na balkón nebo terasu, můžete použít střechu nebo terasové pergoly. Pomocí háků zavěste konstrukci, ujistěte se, že je tento způsob montáže stabilní. Můžete také našroubovat háčky a kolíky do sloupků, stěn a jiných pevných konstrukcí. Ujistěte se, že je houpací síť ve správné výšce. Takové, která umožní snadné použití sedáku. Vyberte příslušnou délku upínacích pásů a pomocí nich upravte výšku.

Pokud chcete zavěsit houpací síť na zahradě, můžete ji připevnit na větvích stromu. Upevnění sedáku by mělo být provedeno pomocí speciálních popruhů – nepoužívejte lana, která by mohla poškodit kůru stromů. Pokud nemáte kolem sebe vhodný strom, můžete si pořídit rám na houpací síť. Toto jednoduché zařízení umožňuje sestavit a umístit houpací křeslo kdekoliv na balkóně doma a zahradě.

Pokud chcete houpací síť upevnit na sloupky zapuštěné do země, nezapomeňte vzít v úvahu některé důležité faktory. Pevnost – sloupky by měly být kovové nebo dřevěné a dodatečně zakopané nejméně 50 až 70 centimetrů v zemi a zajištěné cementem. Měly by být odolné vůči vysokému zatížení, pohybu a ohybu. Praktické rozestavení – to je takový systém sloupků, který vám umožní zavěsit židli v příslušné výšce nad zemí.

Chcete-li bezpečně nainstalovat brazilskou houpací síť v obývacím pokoji nebo v denním pokoji, budete potřebovat rozpínací kotvy s háčky. Nejlepší je vybrat si do interiéru speciální model, tzv. stropní háky. Jsou konstruovány tak, že i při intenzivním houpání na brazilském křesle je riziko sklouznutí z držáku minimální. Věnujte pozornost přípustnému zatížení vámi zvoleného modelu a jeho upevnění. Kvalitní kotva a hák by měly snadno unést hmotnost dospělého. Než uchopíte vrtačku, ujistěte se, že strop ve vaší domácnosti není zavěšený. Tento typ vylučuje montování houpačky ke stropu.

Houpací sítě- Baumax.cz

Brazilská houpací síť doma – kam ji umístit a jak ji upevnit?

Brazilská houpací síť je vynikajícím prvkem aranžmá. Můžete je nainstalovat v místnosti, a tím způsobem vytvořit stylový designový prvek a další místo k sezení. Nebo jej zavěste na terasu nebo zahradu, kde bude vypadat skvěle mezi stromy a keři.

Pokud se rozhodnete instalovat houpací síť v dětském pokoji, položte na podlahu měkký koberec nebo podložku na hraní, abyste ztlumili případný pád.

Kde a jak použijete tento univerzální kus nábytku, záleží zcela na vás a vaší fantazii.

Pokud jste zvědaví, jak si samému vyrobit houpací síť nebo zahradní houpačku, navštivte naše webové stránky v kategorii Rady a tipy. Najdete zde mnoho zajímavých článků o výrobě, montáži a péči o zahradní nábytek. Možná vás jeden z článků inspiruje k práci.

Houpací sítě, zahradní křesla, brazilská křesla a pohodlný a funkční zahradní nábytek najdete v našem obchodě BauMax nebo na našich webových stránkách www.baumax.cz Bohatá nabídka zahrnuje vše, co je vhodné na zahradu v létě.


Inspirujte sie!!!

Bazény
Bazény Zahradní architektura Zahradní grily

 

 

Zpět