Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Zbarveni
Povrchová úprava předního dílu
Materiál použitý na přední stranu
Počet dveří
Počet zásuvek
Osvětlení
Styl
Kolekce
Více
Barva
Více
Sedací plocha
Hledat

Botníky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2  3  4    
1919,20 Kč / ks 2499,00 Kč / ks
Akce
1359,20 Kč / ks 1699,00 Kč / ks
Akce
4159,20 Kč / ks 5199,00 Kč / ks
Akce
2399,20 Kč / ks 2999,00 Kč / ks
Akce
Novinky
1899,00 Kč / ks
1  2  3  4    
Jak uspořádat malou předsíň?

Jak uspořádat malou předsíň?

01.12.2020

Předsíň, která je první místností, kterou vidíme po vstupu do domu nebo bytu, a vyžaduje hodně práce, aby v ní udržet pořádek. Existuje však několik způsobů, které nám tento úkol usnadní. Jaká řešení pomohou udržet pořádek? Jak funkčně uspořádat malý...

Uspořádání malého vstupního prostoru - nápady, které stojí za to použít

Uspořádání malého vstupního prostoru - nápady, které stojí za to použít

30.10.2020

Vstupní hala je nejproblematičtějším místem v bytě, není snadné ji zařídit, obvykle je malá a tmavá. V nových budovách jsou studia, kde je často vstupní prostor spojený přímo s obývacím pokojem. Jak stylově uspořádat malý vstupní prostor?

Botníky 


Předsíň je většinou první místností, kterou uvidíte vy, vaši rodinní příslušníci a vaši hosté hned poté, co vstoupíte do domu nebo bytu. Z tohoto důvodu stojí za to zajistit, aby byl její interiér opravdu atraktivní. V tom pomůže jak estetické vybavení interiéru, tak správně uspořádaný nábytek. Mezi nábytek do předsíně, který se rozhodně vyplatí koupit, budou určitě i botníky. Podívejte se, jak vám tento chytrý nábytek pomůže udržet předsíň čistou a uspořádanou a jak může výrazně ovlivnit vzhled tohoto interiéru.

 


Předsíň – místo, kde začíná celý dům

Předsíně jsou obvykle malé průchodové místnosti. Mohou mít mnoho podob – jako dlouhé, ale úzké chodby, ze kterých se dostanete do jakékoliv místnosti v domě, nebo to budou malé předsíně, ze kterých se jde přímo do obývacího pokoje, a poté do dalších místností v domě. Dostupný prostor může být opravdu odlišný, ale stojí za to zařídit, aby byl vždy co nejatraktivnější.

Určitě si vyberte funkční a pěkný nábytek do předsíně. Vhodně zvolené kusy nábytku učiní tuto místnost pohodlnou a atraktivní. Určitě to ocení i vaši hosté. Krásná předsíň je jako pozvánka do zbylé části domu. Stojí tedy za to pokusit se překvapit jak členy vaší domácnosti, tak i vaše přátele, kteří vás navštíví.


Uspořádejte si obuv – atraktivní a praktické botníky 

Jedním z prvků, které jsou často umisťovány do předsíně, jsou určitě botníky. Jedná se o mimořádně praktický kus nábytku, který vám umožňuje ukládat a uspořádat obuv. Botníky mají obvykle podobu malých skříněk nebo malých komod. Nezabírají mnoho místa a jsou schopné uspořádat a uložit obuv všech členů domácnosti. 

Design a vzhled botníku může být opravdu různorodý. Také jejich rozměry se můžou lišit. Botníky se totiž vyrábějí v různých velikostech. Mohou být dlouhé a nízké, nebo vysoké a úzké. Jejich vnitřní uspořádání lze také řešit jinými způsoby. Oblíbené jsou jak modely s dvířky, tak ty s policemi, vytvářejí prostor pro jednotlivé páry bot. Police mohou být otevřené nebo uzavřené dvířky. Dostupné jsou také modely se zásuvkami. Zvláště atraktivní jsou modely s otočnými dveřmi.

Police skříněk využijete nejen k uložení obuvi. Větší kusy nábytku budou také perfektní pro ukládání klobouků, šál nebo přípravků pro péči o obuv. Pokud víte, že budete potřebovat uložit hodně věcí, rozhodněte se pro botník s více policemi.

Botníky můžou mít také velmi různorodé a zajímavé barevné provedení. Můžete si vybrat masivní dřevo nebo nábytkovou desku. Botník můžete případně natřít na libovolnou barvu. Vhodně zvolené barvy a dekory zdůrazní styl a charakter místnosti. Pro moderní interiéry zvolte jednotný barevný nábytek v jednotném barevném provedení v bílé nebo černé barvě. V klasickém aranžmá bude zase vypadat nejlépe botník v dekoru přírodního dřeva.
 

Mimořádná funkčnost – botník se sedákem

Botníky můžou mít nejrůznější tvary. Botník se sedákem bude rozhodně velmi praktickým řešením. Takový kus nábytku vám umožní se pohodlně přezouvat. Sedák je standartně umístěn v horní části skříňky. Obvykle se jedná o měkký sedák potažený čalouněnou látkou s pěnovou výplní. To výrazně zvyšuje komfort při používání takového botníku – přezouvání na takovém měkkém sedáku je jednoduše mnohem pohodlnější. Takový typ botníku úspěšně nahradí pufy do předsíně.

Materiál čalounění může mít různé vzory a barvy. Díky tomu můžete vybraný model nábytku snadno sladit se stylem interiéru převládajícím v interiéru. Při montáži nábytku, buďte obzvlášť pečliví – nedbale složená skříňka na boty nebude vypadat atraktivně.


Pro kolik párů bot? Velké a malé botníky.

Skříňka na boty by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešel příslušný počet párů bot. Věnujte pozornost tomu, kolik místa potřebuje každý z členů domácnosti pro uskladnění svých bot. Pokud vlastníte mnoho párů bot, je potřeba zakoupit příslušně velký botník. Při mimořádně velkém počtu párů bot se vyplatí od koupi botníku upustit a rozhodnout se spíše pro komody do obývacího pokoje. Budou větší a zároveň pojmou mnohem více párů bot. Komoda může mít libovolnou hloubku a je vybavena zásuvkami, což vám umožní snadněji organizovat a uspořádat vaši obuv.

Pro menší místnosti a malý počet párů bot se vyplatí zvolit velikostně menší nábytek, tak aby zbytečně nezabíral místo a nezaplňovat místnost. V tomto případě stojí za výběr nízkého, ale dlouhého modelu se sedákem.

 

Sestavte si s pomocí našich výrobků předsíňovou stěnu!

Botník je jen jedním z kusu nábytku, který můžete dát do své předsíně. V této místnosti ovšem stojí za to přidat i další nábytkové prvky. Užitečné budou již zmíněné komody a šatní skříně do ložnice. Tento nábytek bude perfektní volbou, pokud jde o ukládání osobních věcí. Můžete tam uschovat nejen boty, ale také kabáty, bundy, mikiny a sezónní oblečení. Pokud maté v bytě nebo domě dostatek šatních skříní, lze je použít i k uložení náhradního ložního povlečení, přikrývek nebo záclon.

Ve vstupní hale budou užitečná také zrcadla do předsíně. Tyto prvky jsou mimořádně praktické - umožňují vám zkontrolovat a upravit zevnějšek před odchodem z domu. Navíc zrcadla jsou zajímavými architektonickými prvky.  Opticky zvětšují interiér a dodatečně ho zesvětlují, takže místnost se zdá být větší a světlejší. Zrcadla mohou být stojací nebo nástěnná. V tom případě si můžete vybrat, zda je namontujete na zeď nebo na dveře skříně.

Aby byla tato místnost plně funkční, vyplatí se také investovat do dalších kusů nábytku, jakým jsou věšáky do předsíně. Umožní vám odložit kabáty hostů nebo svrchní oblečení členů domácnosti. Můžete si vybrat stojanový věšák nebo nástěnný. Nástěnné věšáky zabírají méně místa, ale na stojanové modely dáte více kusů oblečení. 

Pokud se obáváte, že nebudete moci sestavit sestavu, jaká by vám vyhovovala, určitě se podívejte na naši nabídku v kategorii hotové předsíňové stěny . Sestavy byly připraveny tak, aby byly co nejvíce funkční a efektní. Jsou různé výšky a šířky, díky čemu budete moci vybrat model, který vyplní prostor tak, aby předsíň vypadala co nejatraktivněji. Budou navíc dobře fungovat v různých interiérech –zjistěte sami, jak se budou prezentovat ve vaší předsíni.

Při nákupu hotových sestav se ujistěte, že jsou dostatečně velké. Přítomnost polic ve skříních, výklencích a zásuvkách výrazně zvýší funkčnost takové sestavy. V případě konkrétních modelů můžete zvolit různé barevné provedení. Vhodně zvolená předsíňová stěna výrazně ovlivní estetiku interiéru.