Jak uspořádat malou předsíň?

29.04.2023

Předsíň, která je první místností, kterou vidíme po vstupu do domu nebo bytu, a vyžaduje hodně práce, aby v ní udržet pořádek. Existuje však několik způsobů, které nám tento úkol usnadní. Jaká řešení pomohou udržet pořádek? Jak funkčně uspořádat malý interiér?

Uspořádaný prostor je především místnost, ve které venku není příliš mnoho věcí. V malé předsíni je potřeba omezit množství nábytku na nezbytné minimum.

Nábytek do předsíně - Baumax.cz


V tomto článku:

1. Nábytkové sestavy do předsíně

2. Předsíňové skříněNábytkové sestavy do předsíně

Ve většině případů lze zakoupit hotovou nábytkovou sestavu do předsíně. Další možností je samostatně složit si nábytkovou sestavu, sladit nábytek v podobném stylu. Nábytkové sestavy do předsíně zahrnují:

• věšák na svrchní oděv, připevněný na zeď,

skříňe do předsíne - pro uložení oblečení a někdy i domácích spotřebičů: mop, vysavač, sušička,

botník - místo, kde odložíme boty, pantofle

komody do předsíně - perfektní kus nábytku pro odložení klíčů a nákupní tašky hned po příchodu domů,

• police – vhodné na drobné předměty,

• lavička - díky ní bude sundání bot mnohem pohodlnější, často horní část skříňky na boty poskytuje místo k sezení,

• zrcadlo - nejlépe velké, které vám umožní se prohlídnout vcelku před odchodem z domu.

Nábytek do předsíně - Baumax.cz

Nabídka je velmi bohatá a můžeme si vybrat jen potřebné prvky sestavy, ovšem musíme je šikovně umístit. Nejdůležitější je uspořádat nábytek tak, aby po příchodu domu, bylo možné co nejdříve si sundat boty a pověsit svrchní oděvy. Nejblíže ke dveřím by měl byt umístěn botník a věšák. Vzhledem k omezenému prostoru, který máme v předsíni,  neměli bychom si vybírat příliš velké věšáky nebo skříňky. Svrchní oblečení je nejlépe skladovat v šatní skříni, kterou máme v bytě a v předsíni pouze to, co máme právě na sobě. Čím méně oblečení k uskladnění, tím je snazší udržovat pořádek.

Pro skříň můžeme použít výklenek nebo stěnu mezi dveřmi. Předsíňové skříně jsou nabízeny v růžných velikostech, obvykle podstatně menšími než skříně do ložnice. Nejmenší model, jaký můžeme pořídit do předsíně má šířku přibližně 40 cm. I tak malá skříň bude funkčnější než věšák, protože ukryje oblečení před zraky příchozích.

Nejoblíbenější jsou však velké šatní skříně s posuvnými dveřmi se zrcadlem, které umožňují estetické uložení a oddělení potřebných věcí. V tak prostorné skříni bez problému uskladníme rovněž úklidové příslušenství. Posuvné dveře jsou ideální do úzkých místností, nevyžadují další prostor pro otevírání dveří a s modely se zrcadlem navíc opticky zvětšíme malý interiér. Jedinou nevýhodou je nemožnost použít nadstavbu, které rozšiřuje šatní skříň o prostorné úložné prostory.

Malé prostory vyžadují dobrou organizaci a omezení nábytku. Komody do předsíně pravděpodobně nebudou první volbou, ale nemůžeme podceňovat jejich funkčnost a efektní vzhled. Pokud nemáme prostor pro šatní skříň, může ji nahradit komoda. Kombinace zásuvek a skříněk s dvířky poskytuje spoustu možností uskladnění a na horní desku komody můžeme dát klíče, telefon nebo kabelku. Stačí nad komodu umístit zrcadlo a před odchodem z domu si budeme moci upravit účes a make-up.

Předsíňové skříně

V obtížných malých interiérech se zaměřte na multifunkční nábytek, jako jsou předsíňové šatní skříně. Jedná se o kombinaci skříně, komody a věšáků na oblečení. Bývají vybavené zrcadlem, praktickou poličkou nebo zásuvkami. Uskladníme tady nejen kabáty a bundy, ale i menší oděvy: čepice, rukavice nebo šály. Mnoho modelů má také zrcadlové dveře, které odrážejí světlo a vytvářejí iluzi většího prostoru. Náklady na šatní skříň budou pravděpodobně mnohem nižší než nákup několika jednotlivých kusů nábytku do předsíně.


NECHTE SE INSPIROVAT!


3 způsoby, jak skladovat boty


Předsíň ve skandinávském stylu – jak ji módně zařídit?


Co dát místo šatní skříně do vstupní haly - nápad na praktický předsíňovy nábytek


 

Zpět