Uspořádání malého vstupního prostoru - nápady, které stojí za to použít

07.05.2023

Vstupní hala je nejproblematičtějším místem v bytě, není snadné ji zařídit, obvykle je malá a tmavá. V nových budovách jsou studia, kde je často vstupní prostor spojený přímo s obývacím pokojem.

Jak stylově uspořádat malý vstupní prostor? V každém případě stojí za to použít osvědčené metody, které zlepšují vzhled interiéru a funkčnost vybavení.

Nábytek do předsíně - Baumax.cz


V tomto článku:

1. Nejdůležitější je podlaha

2. Nábytek do vstupní haly

3. VýzdobaNejdůležitější je podlaha

Otevíráme vchodové dveře do bytu a vcházíme do místnosti, která je vizitkou celého bytu – do vstupní haly. Vzhled podlahy a stěn určí první dojem z interiéru. Výmalba je jednoduchým a efektivní způsob, jak rychle a nákladově efektivně obnovit stěny. V malých, špatně osvětlených místnostech zvolte na stěny bílé barvy nebo pastelové odstíny šedé, béžové nebo jemné žluté.

Renovace podlahy vyžaduje trochu více práce, pokud chceme úplnou změnu. Existuje několik způsobů, jak obnovit vzhled vaší podlahy, aniž byste ji odstranili a při tom byste museli vynaložit spoustu peněz. Jedním z řešení jsou vinylové podlahy.

Podlahové panely se vyznačují vysokou odolností a estetikou i velmi snadnou montáží. Široká paleta barev vám umožňují vybrat si ty, které opticky zlepší proporce místnosti a nebude jim vadit vysoký provoz.

Použití PVC krytiny je stejně jednoduchým způsobem okamžité revitalizace podlahy jako použití panelů. Vyrobeny jsou z vysoce kvalitního moderního plastu, ničím se nepodobají staré verzi tohoto produktu. Její použití stojí za zvážení, když nemáme velké finanční zdroje a podlaha ve vstupní hale vyžaduje okamžitý zásah. Vyberte si vzory ze světlého dřeva nebo stylovou a klasickou kombinaci bílé, černé a geometrických vzorů. Taková podlaha upoutá pozornost a opticky nezmenší velikost vstupní haly.

Komody do předsíně - Baumax.cz

Nábytek do vstupní haly

Nedostatek prostoru ve vstupní hale nesmí být překážkou jeho funkčního uspořádání. Způsob vybavení závisí na umístění dveří. Pokud máte v hale nedostatek místa, je vhodné omezit nábytek na nezbytné minimum; skříňky na boty a věšáky stačí k udržení pořádku.

V obtížných interiérech zvolte multifunkční nábytek, například skříně, které jsou kombinací šatníku, komody a věšáků na oblečení, někdy bývají vybaveny i zrcadlem, praktickou poličkou nebo zásuvkami. Nebudeme ukládat jen kabáty a bundy, ale i takové věci jako čepice, rukavice nebo šály. Mnoho modelů šatníků má také zrcadlové části dveří, které odrážejí světlo a vytvářejí iluzi většího prostoru.

Nábytek by měl být světlý, aby už tak malý prostor nezmenšoval, proto vybíráme botníky, komody a šatní skříně ve světlých barvách, šatní skříně doporučujeme se zrcadli.

Skříně a skříňky do předsíně - Baumax.cz

Výzdoba

Malá vstupní hala neumožňuje příliš bohaté využití dekorací. Rozhodně by však neměl chybět rohožky, na podzim a v zimě oceníme možnost čištění obuvi před přesunem do další části bytu. Díky použitým barvám a vzorům je rohožka zajímavým dekorativním prvkem. Mezi oblíbené vzory patří vzory s realistickými obrazy louky nebo kamenité cesty.

Podobné inspirace najdete i na tapetách, návrháři interiérů doporučují 3D fototapety jako stylové zakončení jedné ze stěn v malých místnostech. Vzory s perspektivou pouliční nebo městské architektury dodávají iluzi prostoru, který stojí za to použít v malém vstupní hale.


NECHTE SE INSPIROVAT!


Kolik stojí šatní skříň na míru?


Jak změnit barvu skříně s posuvnými dveřmi? Zajímavé nápady a praktické rady!


Zjistěte, jak udržet pořádek v předsíni? Podívejte se na naše nápady!


 

Zpět