Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Montáž
Typ výrobku
Barva
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Bidet závěsný Carina

3599,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Bidet závěsný Corn

2199,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Bidet závěsny Madison

1499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Bidet závěsný Dotto Black/Robin Black

3499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Bidet závěsný Lauren Black/John Black

3499,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Novinka

Bidet stojící Megan

3799,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Bidet závěsny Aleksia

2699,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Bidet závěsny City

4999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Závěsný bidet BAU CERAMIC

5399,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Stojící bidet BAU CERAMIC

5699,00 Kč / ks

Bidety

Přestože jsou bidety stále populárnější, stále vzbuzují u mnoha lidí pochybnosti. Je dobré vědět, že jde o jeden z nejlepších možných způsobů péče o intimní hygienu. Aby ladil s uspořádáním koupelny, měl by být pohodlný, funkční a elegantní. Při správném výběru bude nejen užitečný, ale také vám umožní vytvořit jednotný celek s dalšími prvky.

Bidety- Baumax.cz

Bidet je nezbytným prvkem moderní koupelny

Moderní bidet se vyznačuje vysoce kvalitním zpracováním a rozmanitostí designů. Díky tomu snadno najdete model, který bude dokonale ladit se stylem, ve kterém je zařízena vaše koupelna. Bidety a sanitární keramika jsou k dostání především v bílé barvě, ale pro moderní interiéry zařízené na základě dřeva a černé barvy existují rovněž černé výrobky. Stojící bidety se montují přímo na podlahu pomocí pevných šroubů. Díky tomu není potřeba další investice do rámů. Nejčastěji ladí se vzhledem záchodové mísy a oboje můžete koupit ze stejné kolekce, vzhledově pak budou dokonalé ladit. Stává se, že jsou vybaveny víkem, stejně jako záchodové mísy. Mezi moderními výrobky jsou stále oblíbenější ty, které výrobce pokrývá antibakteriální vrstvou nebo povlaky, které zabraňují tvorbě usazenin. Díky tomu je mnohem snazší udržovat koupelnu v čistotě.

Největší výhody pořízení bidetu

Jednou z místností, která v domě či bytě za ta léta získala nejen nový vzhled, ale i funkce, které plní, je právě koupelna. Měla by být estetická a funkční. V českých domácnostech můžete vidět trendy z jiných zemí, které by vás v minulosti nikdy ani nenapadly. Tak je to s bidety. Nyní jsou stále oblíbenější a umisťují se nejen do větších koupelen. Stále častěji se vyskytují v malých místnostech. Proč? Protože bidety jsou produkty, které pomáhají udržovat osobní hygienu na velmi vysoké úrovni. Stále větší počet lidí proto chce mít bidet v koupelně nebo na toaletě. Když se ptáte, zda se vyplatí instalovat bidet, když můžete používat sprchu, existuje jediná odpověď. Ano, stojí to za to! Ne vždy totiž máte čas a ochotu se vykoupat nebo rychle osprchovat. Bidet vám pak jako velmi praktická alternativa umožňuje postarat se o hygienu a osvěžit se, aniž byste ztráceli čas svlékáním. Pokud tedy máte dostatek místa pro instalaci bidetu ve vaší koupelně, udělejte to a budete spokojeni.

Jak používat bidet?

Bidety jsou vyráběny tak, abyste při jejich používání mohli sedět čelem k armatuře. To je výhodná poloha, protože se zařízení snadno používá a můžete snadno ovládat nejen teplotu vody, ale i její směr. Můžete jej samozřejmě používat i obráceně, vše ale záleží na individuálních preferencích. Než si bidet koupíte, pamatujte na to, že kolem bidetové mísy musí být volný prostor, abyste ji mohli snadno používat a mít volný prostor pro nohy. Snadné použití také do značné míry závisí na příslušenství, jako je dávkovač mýdla umístěný poblíž, nebo přesněji řečeno přípravek na intimní hygienu a věšák na ručníky.

Typy bidetů

Stejně jako u záchodových mís nabízí výrobci široký výběr bidetů. Mohou to být jak stojící, tak závěsné bidety. Způsob instalace závisí především na tom, zda již toaletu máte a jak je namontována. Závěsné bidety by měly být sladěny se závěsnými WC mísy, a stojící ke stojícím. Bez ohledu na způsob instalace, zda se jedná o závěsný nebo stojící bidet, můžete je rozdělit i na klasické modely, modely se sprchou a ty, které jsou napojeny na záchodovou mísu.

Klasické bidety

Jsou nejpopulárnější. Mají charakteristický, typický typ armatury pro bidety. Mohou to být prvky jako je závěsný bidet, bílý nebo stojící rovněž bílý.

Bidety se sprškou

Tyto modely vypadají stejně jako klasická verze. Zde lze použít jak závěsný, tak stojící bidet. Charakteristickým prvkem je zde použití sprchové hlavice, která nahrazuje tradiční armatury. Díky tomu získává váš bidet další funkci, protože si v něm můžete úspěšně umýt např. nohy.

Kombinované WC s bidetem 

Je to řešení vhodné zejména do malých koupelen, kde prostě není místo pro další sanitární keramiku, jako je samostatný bidet. Tento typ nástěnného nebo stojícího bidetu funguje jako tradiční toaleta a bidet zároveň.

Bidet se sedátkem – větší hygiena na WC

V praxi je konstrukce bidetu kombinací klasické záchodové mísy s vanou nebo umyvadlem. Vyberte si do interiéru bidet se sedátkem a nebudete zklamaní. Použití víka po provedených hygienických procedurách zabraňuje růstu mikroorganismů a šíření nepříjemných pachů. Bidety jsou v tomto případě v setu vybaveny klasickým sedátkem, jako jsou WC sedátka nebo moderním, pomalu klesajícím sedátkem. U druhého jmenovaného sedátko pomalu klesá, díky čemu nedojde k poškození keramiky a zároveň se vyhnete nepříjemnému hluku. Zvláštní pozornost si zaslouží sedátka se speciální antibakteriální úpravou. Taková ochranná úprava zajišťuje nejvyšší hygienu a čistotu v každé koupelně, což je velmi praktické.

Jak instalovat závěsný nebo stojící bidet?

Pro zahájení prací je nutný přívod vody ve stěně. Dále je potřeba použít podomítkové rámy do osazení ve zdi – podle způsobu montáže. Je potřeba instalovat speciální úhlové ventily nebo kolena, které umožňují přívod teplé a studené vody do kohoutku. Dalším krokem bude instalace prvků, jako jsou sifony a bidetové baterie. Ty se obvykle neprodávají v sadě a je nutné je zakoupit samostatně. Stojící bidet je připevněn k podlaze. Závěsná montáž se provádí pomocí šroubů na stěnu nebo pomocí rámu. Horní hrana bidetu by měla být asi 40 cm nad podlahou, ale můžete jej nainstalovat výše nebo níže, podle vašich vlastních preferencí.
 

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

Koupelna - jak zařídit interiér? Jaké rostliny a barvy vybrat pro malou koupelnu?

Malá koupelna může být elegantní, pohodlná a funkční - vyžaduje však dobrý návrh. Naštěstí máme na výběr z mnoha řešení připravených speciálně pro malé interiéry. Správná volba barev a doplňků doplní i tu nejmenší koupelnu svým originálním stylem...