Vzdušný prostor v koupelně. Minimalismus je vždy trendy!

17.05.2023

Zařízení stylové a funkční koupelny není snadné, zejména pokud nemáte příliš mnoho místa. Dnes zvolené vybaveni nám bude sloužit po mnoho let. Tento problém je mnohem vážnější a složitější, než jenom odpověď na otázku: vana nebo sprcha?

Sanitární keramika - BauMax


V tomto článku:

1. Jaký je styl vzdušného prostoru v koupelně?

2. Koupelnová keramika v minimalistickém stylu - kterou vybrat?

3. Vana nebo sprcha - výběr je jednoduchý!

4. Obklady do koupelny - jaké se hodí do minimalistických koupelen?Jaký je styl vzdušného prostoru v koupelně?

V současné době největším trendem v zařizování koupelny je vzdušný prostor a minimalismus. To znamená, že z prostoru koupelny odstraníme a uklidíme všechny nepotřebné prvky a věci. Jedná se o velmi praktický a funkční přístup. Musíme však dát pozor, aby nedošlo k redukci takovým způsobem, že se koupelna stane málo praktickým nebo nepříliš přátelským místem v obytném prostoru.

Koupelnová keramika v minimalistickém stylu - kterou vybrat?

Povinným prvkem koupelnového vybavení, aranžovaného v duchu minimalismu, je závěsná WC mísa na podmítkovém rámu. Závěsná WC mísa uvolní podlahu, zjednoduší čištění a odstraní zákoutí, ve kterých by se mohly vyvinout bakterie. Toto řešení optický zvětši prostor, který navíc bude vypadat víc uspořádaně.

Vzdušný prostor v koupelně vyžaduje také změnu v instalaci umyvadla a baterie k němu. Umyvadlo je často spojené s pracovní deskou, je do ní zapuštěné nebo na ní vystavené. Umyvadlová baterie pro tento typ instalace by měla být stojící na umyvadle nebo vedle něj. K tomuto stylu ideálně ladí nástěnné podmítkové baterie s minimalistickými tvary.

Vana nebo sprcha - výběr je jednoduchý!

Pro koupelny v minimalistickém stylu centrálním místem a hlavním prvkem vybavení je sprchový kout. Idea vzdušného prostoru, která funguje obzvlášť v malých koupelnách, vyžaduje výběr kabiny místo vany.  

V poslední době roste obliba otevřených sprchových kabin typu walk-in, které umožňují využití výklenků místnosti jako místa pro sprchu. Stačí ho ohradit pevnou sprchovou zástěnou nebo přidat sprchové dveře. Oboje mohou být instalovány spolu s vaničkou nebo s lineárním odtokem. Péče o čistotu a pořádek v koupelně se sprchovou kabinou typu walk-in je časově méně náročné než čištění vany.

Vybavení koupelny - BauMax

Obklady do koupelny - jaké se hodí do minimalistických koupelen?

Dosažení vzdušného prostoru v koupelně vyžaduje také správnou volbu keramických obkladů. Existuje jedno pravidlo: méně znamená lip. Neexperimentujeme s více s barvami ani vzory, ale můžeme si dovolit různé textury a kontrastní kombinace pro optické oddělení zón místnosti.

Použití velkoformátových nebo imitujících dřevo obkladů dává velmi zajímavé efekty. Obklady a materiály napodobující beton jsou také skvělé. Čistá koupelna nemusí být bílá, aby působila svěže.

Pokud máme pochybnosti o vzhledu námi vybraných obkladů, vyplatí se použít program pro design interiéru. Mnoho obchodů nabízí svým zákazníkům tuto možnost zdarma, v případě koupi u nich obkladů. 

BauMax má ve svoji nabídce tuto službu.


NECHTE SE INSPIROVAT!


Kam pověsit a jak sušit ručníky v koupelně?


Vanová zástěna pro uspořádání koupelny s vanou a sprchovým koutem


Zlatá armatura do koupelny - nápad pro stylový interiér


 

Zpět