Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Spací prostor (cm)
Šířka (cm)
Výška (cm)
Barva
Délka (cm)
Tvrdost
Hledat

Rolovací matrace

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Rolovací matrace

Při výběru matrace se vyplatí vzít v ohled parametry jako je: tvrdost matrace, její rozměr, materiály, ze kterých byla vyrobena, a také přizpůsobit ji hmotnosti a výšce osoby, která bude na matraci spát. Někdy bude neméně důležitým faktorem při nákupu způsob dopravy matrace a náklady na dopravu výrobku do domu či bytu. Přeprava matrace v rolích se ukázala jako velmi inovativní a snadné řešení pro přepravu.

Co je rolovací matrace?

Rolovací matrace nejsou nic jiného než matrace, které lze svinout do role a takto přepravovat. Matrace se navíjejí pomocí specializovaných strojů, obvykle v konečné fázi výroby nebo při balení již hotových výrobků ve výrobním závodě. Stroje umožňují správné srolování výrobku, takže rolování matrace nepoškozuje její konstrukci a materiál.

Proč je rolování matrace tak důležité?

Srolovaná matrace zabírá mnohem méně místa než tradiční, plně rozložená matrace. Její vlastnosti se nemění, díky tomu je matrace po rozložení plně funkční. Zmenšená plocha potřebná k přepravě jedné matrace se promítá do snížení nákladů, a tedy - cena dopravy takové matrace k zákazníkovi domů nebo do bytu je mnohem nižší.

Kromě snížených nákladů si pozornost zaslouží i pohodlnost. To má obrovský vliv, zvláště když si matraci vyzvedávají s obchodu sami zákazníci. Pro maloobchodního zákazníka je důležitá snadná přeprava zakoupeného produktu - je jednodušší matraci v roli hodit do auta a přenést do bytu či domu. Můžete to udělat i sami, což by u tradiční ploché matrace nebylo možné.

Jaké matrace lze rolovat?

Bohužel ne všechny matrace lze rolovat. Rolování matrace není možné v případě extrémně silných matrací nebo výrobků s velmi složitou, vrstvenou strukturou. Problém se srolováním může nastat i u tuhých matrací.

Bez problémů však můžete rolovat pružinové matrace, taštičkové matrace, pěnové matrace nebo nižší matrace s menší tuhostí. Tyto matrace jsou ideální pro rolování, jelikož výrobek je méně nachylný k poškození během rolování a přepravy.

Tato forma balení je dostupná pro mnoho produktů. Příslušnou rolovací matraci najdete také v nabídce našeho internetového obchodu BauMax. O matracích toho víme hodně, proto vám také pomůžeme vybrat tu správnou matraci. Vybrat si můžete ze široké škály různých matrací.

Dobře víme, že se jedná o vyrobek na delší dobu použití, proto v naší nabídce máme velmi kvalitní sortiment, který odolává znečištění, poškození a je dokonalý na spaní.

Naš obchod  nabízí mimo jiné pěnové matrace, taštičkové matrace a bonnellové matrace  rovněž ve formě rolovacích matrací.

Jaké jsou výhody a nevýhody rolovacích matrací?

V případě srolované matrace se nemusíte tolik obávat mechanického poškození. Specializované rolovací zařízení také obaluje srolovanou matraci, díky čemuž dobře chrání produkt. Rolovací matrace jsou v této  formě bezpečnější pro přepravu, a jejich poškození bude méně snadné. Zakoupené zboží k vám tedy přijde v mnohem bezpečnějším balení. 

Pěnová matrace, pružinová matrace, latexové matrace a nižší taštičková matrace - tyto produkty se vyplatí vybrat, když vám záleží nejen na pohodlí a komfortu spánku, ale také pokud chcete snížit náklady na dopravu. Doprava takových matrací je jednodušší a levnější.

Bohužel ne všechny matrace lze srolovat. Vysoká tvrdost matrace, větší výška výrobku a složitá struktura vylučují produkty z možnosti jejich rolování. Rolovací matraci si musíte ve většině případů pořídit už v této formě, pokusy samému srolovat matraci většinou nejsou uspěšné a navíc mohou matraci během rolování poškodit.

Dalším problémem může být dlouhá čekací doba na správné, samovolné rozložení matrace. Nová matrace bude po rozvinutí z role potřebovat i několik hodin, aby znovu získala své příslušné vlastnosti. Vyplatí se však počkat, aby vám matrace zajistila zdravý spánek a vysoký komfort odpočinku.

Pokud víte, že přeprava může být obtížná, vyberte si rolovací matraci. Tvrdost matrace v tom případě však nebude přiliš vysoká. Rolovací matrace mohou mít různé provedení, ale jejich struktura by neměla být příliš složitá ani vrstvená.