Jaký koupit plynový gril?

03.02.2022

Sezónu grilování jsme zahájili prvním teplým víkendem. V zahradách se objevily zahradní grily a vedle nich zahradní trampolíny, zahradní houpačky, houpací sítě a zahradní hračky pro děti. I když je už květnový piknikový víkend u grilu za námi, bude ještě mnoho příležitostí k rodinným setkáním u grilu. Pokud hledáte nový gril a přemýšlíte, jaký model zvolit, seznamte se s možnostmi, které v tomto ohledu nabízí trh. Mezi hlavními lídry, kteří dominovali na trhu v posledních letech – jsou to plynové grily se kterými vám chceme podrobněji seznámit.
Jaký plynový gril zvolit? Co hledat? Kde najít nejlepší modely? Poradíme!

 

Plynové grily- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jaký typ grilu je nejlepší?
2. Jak často grilujete?
3. Pro kolik lidí grilujete?
4. Kde grilujete?
5. Plynový gril, co to znamená?
6. Výhody plynového grilu – který plynový gril stojí za to si pořídit
7. Výhody používání plynového grilu.Jaký typ grilu je nejlepší?

Zdá se, že odpověď na tuto otázku není jednotná. Kolik milovníků grilování, tolik různých názorů na různé typy spotřebičů. Lídry na trhu jsou stále grily na dřevěné uhlí, plynové grily a hned vedle nich: betonové grily, plynové sporáky, udírny a kotlíky a také zahradní ohniště. Elektrické grily se v posledních letech rovněž staly silnou konkurencí. Před výběrem vhodného modelu se seznamte se všemi nabízenými možnostmi! Přemýšlejte o tom, jak často budete grilovat, kolik máte volného prostoru, jakou chuť preferujete a kolik času a pozornosti chcete věnovat přípravě jídla.

 

Plynové grily- Baumax.cz


Jak často grilujete?

Odpověď na výše uvedenou otázku je klíčem k nalezení dokonalého grilu, díky kterému relaxace na zahradě bude ještě dokonalejší. Pokud je vaším koníčkem grilování, které pořádáte o víkendech, a navíc rádi si užíváte samotný proces přípravy jídla, nemusíte si vybírat velmi výkonný plynový gril se spoustou hořáků. Pro rodinné oslavy a malé večírky stačí středně velký plynový gril. Pokud však chcete grilovat jídla několikrát týdně a pořádat větší akce pro rodinu a přátele, vyplatí se investovat do většího a výkonnějšího zařízení. Na kvalitních grilech můžete připravit jakékoliv jídlo za krátkou dobu a dát jídlu dokonalou chuť. Pokud vás zajímá, jaký plynový gril zvolit, nezapomeňte vzít v úvahu frekvenci grilování. Dobrý plynový gril zaručuje získání vysoké teploty za krátkou dobu.


ODBORNÍK RADÍ
Zvolte počet hořáků, velikost roštu a výkon zařízení podle svých potřeb. Dobře vybraný plynový gril je klíčem k úspěšnému grilování!


Pro kolik lidí grilujete?

Chystáte se grilovat pro 2-4 osoby, nebo možná pro 5-9 hostů, nebo spíše pro 10 a více lidí? Podle svých potřeb si můžete vybrat správnou velikost roštu a samozřejmě samotné zařízení. Čím větší je zahradní gril, tím více má hořáků, takže můžete připravovat několik jídel současně. Stojí za to vědět, že zahradní grily z nerezové oceli mohou mít 4 nebo 3 hořáky a případně také boční hořák.
Použití celé plochy grilu výrazně snižuje čekací dobu přípravy jídla. Absolutním hitem je funkce, která vám umožní regulovat teplotu grilovaného jídla. Nastavením příslušné teploty zajistíte, aby připravované pokrmy byly zpracované v nejlepších podmínkách. Už žádný spálený steak nebo nedopečená vepřová krkovice.


Plynové grily- Baumax.cz

Kde grilujete?

Další otázka se týká účelu grilu. Pokud chcete do své zahrady umístit zařízení na stálo, pak bude mít mobilita druhořadou funkci. Pokud však víte, že jej budete přemisťovat z místa na místo, stojí za to postarat se o dobrá kolečka. Zkontrolujte také, jak snadno lze s grilem manipulovat. Všechny výrobky uznávaných výrobců mají pevná kolečka, která poskytují velkou flexibilitu, ale stojí za to produkt před nákupem zkontrolovat. Je třeba si uvědomit, že největší modely plynových grilů mohou vážit až cca 100 kg a k jejich přemístění jsou zapotřebí dva lidé.
Pokud rádi berete gril na výlety, pořádáte party ve volné přírodě nebo si berete své zařízení, když jedete na návštěvu k rodině, vyberte si malý plynový gril. Existují modely, které můžete snadno přepravovat v autě, a navíc mají speciální ochranu ve formě krytu. Navíc mobilní zahradní grily jsou vybaveny rozkládacími nohami nebo malými vozíky. Je třeba dodat, že některé modely jsou vyrobeny z nerezové oceli a mají boční hořák, který zaručuje pohodlí a funkčnost.

 

Plynový gril, co to znamená?

Dlouhá doba přípravy jídla je minulostí.

Plynové grily jsou jedním z nejběžnějších produktů. Poskytují vynikající kontrolu nad teplotou pečení a intenzitu propečení daného pokrmu. Jsou dobrou volbou pro použití venku na zahradě. Jsou vyrobeny z oceli (ocelového plechu), jsou odolné a funkční. Jejich charakteristickým rysem je opravdu vysoká kvalita zpracování. Mohou mít čtyři nebo tři hořáky, boční hořák nebo další boční police. Jsou poháněny plynem obsaženým v plynové láhvi, která je součástí sady. Umožňují vám regulovat teplotu a intenzitu propečení daného pokrmu. Tyto typy zařízení jsou vybaveny velkým roštem a pohodlnými hořáky, díky nimž můžete připravit jídlo pro několik lidí současně. Výkon hořáků a typ roštu závisí na výrobci a modelu.

Kromě toho se zapalují stisknutím tlačítka, rychle se zahřejí a snadno se čistí. To je ideální volba pro každého, kdo má rád časté grilování.

Plynové grily- Baumax.cz


Výhody plynového grilu – jaký druh plynového grilu se vyplatí si pořídit

V letních dnech není níc lepšího, než se po dlouhém dni vrátit domu, rozpálit si gril a užít si své oblíbené občerstvení. Plynové zařízení vám umožní rychle uspořádat večírek na zahradě, grilovanou večeři nebo setkání s přáteli. Největší výhodou tohoto typu zařízení je snadné použití a skvělá kontrola nad připravou pokrmů.
Každý uživatel grilu má svůj vlastní názor na to, jak grilovat a jaký typ spotřebiče použít k dosažení nejlepších výsledků. Než si však vyberete ten nejlepší model, ujistěte se, že jde o gril, který splní vaše očekávání.

Výhody používání plynového grilu

Většina lidí vám řekne, že hlavní výhodou používání plynového grilu je pohodlí. Plynový gril se rozpálí a zahřeje rychleji než gril na dřevěné uhlí, takže pro ty, kteří mají málo času, je to často velký bonus. Kromě rychlého ohřevu se plynové spotřebiče ochladí mnohem rychleji než jejich protějšky na dřevěné uhlí; rozdíl je ještě výraznější ve srovnání s keramickými sporáky. To znamená, že plynový gril lze po grilovaní zavřít a jít spát mnohem dříve – už žádné čekání ve tmě, než se gril ochladí! Když už mluvíme o úspoře času, čištění plynového grilu je mnohem jednodušší, protože po dokončení pečení nezůstane žádné uhlí ani popel.

Grily- Baumax.cz

Další výhodou plynu je snadná regulace teploty. S pomocí knoflíku můžete přidat nebo ubrat intenzitu hoření; v grilu na dřevěné uhlí je teplo řízeno jen proudem vzduchu. Řízení proudění vzduchu je poměrně snadné (jakmile se dostanete této činností na kloub), a vyžaduje více pozornosti než otáčení knoflíku.
Další výhodou plynu je bezpečí. Ačkoliv je uhlí bezpečné topivo na vaření, některá sdružení majitelů domů nebo bytových komplexů neumožňují grilování na dřevěném uhlí kvůli možnému riziku uvolnění uhlíku nebo popela. Práce s dřevěným uhlím (nebo plynem) vyžaduje neustálou pozornost a opatrnost!

Jednou z velkých výhod plynového grilu je skutečnost, že nemusíte čekat, až se uhlí rozpálí. Mnoho lidí, kteří používají plyn, si jej voli pro pohodlí. Mohou prostě jít domů, zapnout vybavení a během chvilky si vychutnat chuť grilovaných pokrmů.
Plynové grily se snadno používají. Některé plynové grily jsou navrženy tak, aby používaly jak plynné palivo, tak uhlí, takže můžete změnit typ paliva. Pamatujte, že tyto modely jsou obvykle drahé.

Nabídka plynových grilů je v dnešní době opravdu velká. Můžete se o tom přesvědčit v našem obchodě BauMax. Máme pro vás připravenou bohatou nabídku, ve které najdete: grily na dřevěné uhlí, plyn, betonové grily, zahradní páleniště, turistické vařiče, příslušenství pro grilovaní a doplňky pro grilování jako jsou rošty nebo brikety, stejně jako udírny, které jsou stále populárnější.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Zahradní sety Zahradní altány a pergoly Sauny Bazény

 

Zpět