Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Rozměr grilovací plochy(cm)
Více
Materiál roštu
Hledat

Plynové grily

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
2999,00 Kč / ks 3199,00 Kč / ks
Akce
Plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí, který je zdravější

Plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí, který je zdravější

04.03.2021

Jarní úklid na zahradě zahrnuje také údržbu grilu. První sezonní grilování vám většinou pomůže rozhodnout se, zda je potřeba koupit nové vybavení. Pak je nutné zvážit, který model zvolit: klasický na dřevěné uhlí nebo brikety nebo moderní plynový?

Jaký vybrat elektrický gril?

Jaký vybrat elektrický gril?

27.01.2021

Pro mnoho z nás je grilování jednou z oblíbených forem trávení volného času. Jakmile nastanou první jarní dny, zahrádky se začnou zaplňovat. Toužíme po slunci a zeleni, rádi trávíme volný čas venku a využíváme příležitostí, které nabízí zahrada. K relaxac

Jaký zvolit zahradní gril?

Jaký zvolit zahradní gril?

08.03.2021

Grilování je nedílnou součástí letních venkovních aktivit. Široký výběr typů a modelů grilů umožňuje zvolit zahradní gril nejen vašim vlastním preferencím a očekáváním, ale také prostoru, který máte v zahradě nebo na terase. Kompaktní, přenosné grily...

Jaký koupit plynový gril?

Jaký koupit plynový gril?

03.02.2022

Sezónu grilování jsme zahájili prvním teplým víkendem. V zahradách se objevily zahradní grily a vedle nich zahradní trampolíny, zahradní houpačky, houpací sítě a zahradní hračky pro děti. I když je už květnový piknikový víkend u grilu za námi, bude...

Uhlí nebo brikety? Které palivo pro grilování je lepší?

Uhlí nebo brikety? Které palivo pro grilování je lepší?

23.05.2022

​Pokrmy grilované na dřevěném uhlí budou mít jedinečnou chuť a vůni, pokud zvolíte pro jejich přípravu dobré topivo. Nejoblíbenějšími palivy pro grilování jsou brikety a dřevěné uhlí. Ačkoli se často používají zaměnitelně...

Plynové grily

 

Léto se velmi rychle blíží a s létem přichází i čas relaxace na zahradě (zahrada a volný čas) s rodinou a přáteli. Zahrada je ideálním místem pro venkovní party. Je známo, že pokud se koná zahradní slavnost – tak je to grilování! Lahodné klobásky nebo vepřová krkovice ještě více povzbudí vaši chuť na další atrakce večera. Ne bez důvodu jsou grilovací zařízení neustále tolik populární. Jaké zvolit zahradní grily? Čím se řídit a proč nejen cenou? Odpovídáme!

 

Plynové grily- Baumax.cz

 

Jaký si vybrat  zahradní plynový gril?

Odpověď na tuto otázku do značné míry souvisí s velikostí pozemku. Plynové zahradní grily budou dobře fungovat v malých zahradách a betonové grily (zahradní krby) na velkých pozemcích. Současně jsou stále nejoblíbenější přenosné grily na dřevěné uhlí. Tradiční grily na uhlí jsou spojovány s příjemným pocitem hořícího ohně, tepla, které poskytují a rovněž dodávají specifickou chuť grilovaným pokrmům.

Na druhou stranu hitem posledních sezón jsou velké a pohodlné plynové grily.

Grily mohou mít mnoho tvarů, ale nejběžnější, jsou kulaté. Dalším typem je zahradní plynový gril s roštem nad ním a horní částí zařízení s víkem. Výhodou plynového grilu je snadná údržba, protože neobsahuje popelník, na kterém se obvykle usazují nečistoty. Na druhou stranu, nutnost použití plynové láhve a relativně velká hmotnost takového grilu může být pro některé lidi problém. Elektrický gril je také snadný v obsluze a údržbě, ale musí být umístěn v blízkosti domu, protože musí být zapojen do zásuvky. Skuteční milovníci venkovního grilování se rozhodnou pro litinový zahradní gril, který je však méně populární než ocelové grily. Jinak je velmi stabilní a rovnoměrně ohřívá jídlo. Je také vysoce odolný, což z něj činí investici na celá léta.

 

Plynové grily - počet hořáků

Každý, kdo alespoň jednou rozpaloval gril, se musel vypořádat s briketami a podpalovačem, které umožňují správné grilování. V případě plynového grilu je tento úkol mnohem jednodušší. Vše, co musíte udělat, je připojit zařízení k plynové nebo turistické láhvi a poté stisknout tlačítko zapalování. Většina modelů má vestavěné zapalovací zařízení, takže při zapalování hořáku nehrozí nebezpečí popálení. A co víc, ve víku plynového grilu je teploměr, který vám umožní nastavit a regulovat teplotu odpovídající druhu a množství jídla, které grilujete. Během grilování nejste vystaveni přímému kontaktu s ohněm, navíc v plynovém grilu není nebezpečí popálení během přidávání briket do grilu, a také znečištění grilovaného masa a zeleniny.

 

Plynové grily- Baumax.cz

 

Výhody plynového grilu

Tradiční grily na dřevěné uhlí mají obvykle menší rošty než plynové grily. Plynový gril je nejčastěji vybaven přídavnými hořáky, grilovací sadou a tzv. horním roštem, na kterém můžete uchovávat připravené jídlo, aby nevychladlo. Na velký rošt se vejde maso, zelenina a ryby. Na grilu můžete současně připravit velké množství jídla. Všechny tyto prvky plynového grilu vám umožňují připravit několik pokrmů současně nebo upéct nejen klobásy nebo maso, ale také ryby, mořské plody a zeleninu. Velkou výhodou je systém PTS používaný v nejnovějších plynových grilech, který zaručuje rovnoměrný ohřev roštu a tím optimální grilování všech pokrmů rozložených po celé ploše roštu.

Výhody plynových grilů, jak jsme již řekli, jsou nižší provozní náklady, mnohem pohodlnější provoz, žádný kouř a zdravější pokrmy, které se na něm dají připravit. V době, kdy se zdravé stravování stalo životním stylem - plynový gril, který umožňuje zdravé grilování - je špičkovým a žádoucím produktem!

Jejich největší nevýhodou je vysoká kupní cena. Zda jsou takto připravené pokrmy méně chutné než ty, které se připravují na tradičních grilech na dřevěné uhlí, je sporné. Vlastností plynového grilu, o které jsme se dosud nezmiňovali, je jejich velikost, jsou obvykle větší než grily na dřevěné uhlí. Tato vlastnost je zvláště cenná pro všechny ty, kteří často grilují ve větší skupině rodiny nebo přátel. Velká plocha roštu umožňuje přípravu více pokrmů současně. V tomto ohledu jsou grily na dřevěné uhlí, elektrické grily nebo betonové grily pozadu.

 

Plynové grily- Baumax.cz

 

Pokud hledáte zahradní grily nebo jiné grilovací příslušenství, ale nejste si jisti, jaký typ grilu zvolit, navštivte náš obchod -BauMax. Naši odbornicí vám pomohou najít vhodný pro vás produkt a rádi zodpovědí na všechny vaše dotazy. Zveme vás na nákupy!