Jaká křesla do obývacího pokoje v provensálském stylu? Poradíme s výběrem!

25.09.2021

Křeslo do obývacího pokoje v provensálském stylu je jedním z nejnovějších trendů sezóny. Ideálně se hodí do interiérů připomínající dávné časy. Provensálský styl je jednoduchý a vznešený zároveň. Ideální pro uspořádání klasického interiéru a méně oficiálního prostoru, jako je terasa. Tento typ nábytku se obvykle vyznačuje bohatým, efektním zdobením, a je výjimečně elegantní a pohodlný.


V tomto článku:
1. Provensálský styl – charakteristické vlastnosti
2. Barvy v provensálském stylu
3. Obývací pokoj v rustikálním stylu – jak jej zařídit?
4. Pamatujte na útulné osvětlení
5. Jak zavést provensálský styl do obývacího pokoje?
6. Harmonie v provensálském stylu - důležité jsou další prvky!
7. Provensálské kolekce ve vašem obývacím pokoji!
8. Nejkrásnější provensálské interiéry – čím se charakterizují?
9. Provence – co se nám na ní líbí?

10. Světlý obývací pokoj v provensálském stylu v plné kráse
11. Toužíte po obývacím pokoji v provensálském stylu? Vyberte si přírodní materiályEfektivní sedáky vyrobené z měkkých materiálů budou ideální pro elegantní setkání s přáteli ve vašem domě. Také stojí za to použít zrcadla v ozdobných rámech, měkké pohovky a židle s pletenými opěradly. Dřevěné prvky nemusí být dokonale hladké, je dobré, když vypadají přirozeně, takže hrubý povrch opěradel bude jen výhodou.

 

Křesla do obývacího pokoje- baumax.cz


Provensálský styl – charakteristické vlastnosti

Provensálský styl přímo odkazuje na mimořádně elegantní francouzský styl. Ačkoliv francouzský styl – na rozdíl od provensálského stylu – je více městský než venkovský, oba styly sdílejí některé společné prvky. Styl francouzský a provensálský odrážejí především nenásilnou klasickou eleganci. V obojích případech dominuje jednoduchost a stylové dekorace.
Pokud toužíte o zařízení obývacího pokoje v provensálském stylu, barvy, které s ním dokonale ladí, jsou především nenápadné a decentní, které nikdy nevyjdou z módy. K uspořádání svého interiéru zvolte odstíny blankytné, světle růžové a bílé. Na jejich pozadí budou nejlépe vypadat bohaté ozdoby a křesla do obývacího pokoje, židle do obývacího pokoje a sedací soupravy do obývacího pokoje pro volný čas.  

 

 Barevná křesla do obývacího pokoje-Baumax.cz


Barvy v provensálském stylu

Tento styl – inspirovaný slunnou Provence – jsou především slunečné a živé barvy, které naplní váš domov energií. Zároveň jsou nesmírně elegantní, a svým charakterem připomínající baroko a jižní Francii. Můžete tedy úspěšně používat odstíny žluté, stejně jako mírně tlumenější barvy, popelavou, šedou nebo béžovou. V módě jsou také všechny odstíny růžové, zejména ty pudrové, které vnesou do vašeho obývacího pokoje jedinečnou atmosféru.

 

 Křesla do obývacího pokoje-Baumax.cz


Obývací pokoj v rustikálním stylu - jak jej zařídit?

Provensálský styl využívá také přírodní prvky. Rustikální nábytek z masivního dřeva nebo květiny umístěné na okenních parapetech jsou neodmyslitelné prvky připomínající atmosféru Provence. Pamatujte, že nábytek v provensálském stylu je také elegantní, starožitná pohovka, staré, bohatě zdobené komody (které můžete úspěšně použít jako praktické TV stolky) a šatní skříně do ložnice, které se v této sezóně opět vracejí do módy. Tato možnost je nejen stylová, ale také levná – umožní vám využít nábytek, který se již nějakou dobu nepoužíval.
Pro aranžmá v provensálském stylu můžete úspěšně použít starý nábytek nebo dekorativní starožitné svícny, které budou perfektní, pokud chcete ve svém obývacím pokoji vytvořit jedinečnou atmosféru.
Při zařizování bytu v provensálském stylu je nejlepší pamatovat na to, že základem je bohatě zdobený nábytek do obývacího pokoje nebo zdobené rámy na obrazy.  Interiér získá na atraktivitě, pokud orámujete rodinné fotografie nebo jednoduché obrazy do rustikálních rámů ve starožítným stylu. Tyto prvky můžete vystavit na nábytku - užitečné budou vitríny a regály. Doplňky jsou také důležitým prvkem. Pokud umístíte do interiéru levanduli v květináči, bude místnost vypadat nejen krásně, ale svou atmosférou navede klimat Provence. Stoly do obývacího pokoje nebo komody do obývacího pokoje jsou ideálním místem pro vystavení květináčů s levandulí. Polštáře s třásněmi vám naopak nabídnou pohodlný odpočinek a obývací pokoj v provensálském stylu získá díky nim jedinečný charakter. Dejte dekorativní polštáře na pohovky. K nábytku pro volnočasové aktivity patří například sedačky do obývacího pokoje, pohovky do obývacího pokoje, a další čalouněný nábytek.

 

Sedací soupravy- Baumax.cz


Pamatujte na útulné osvětlení

Pokud si chcete zařídit obývací pokoj v provensálském stylu, vyplatí se také vybrat vhodné vnitřní osvětlení interiéru, jelikož to je také nedílnou součástí provensálského stylu. Kouřová, útulná svítidla, jako jsou lampy nebo svíčky, vám umožní příjemně relaxovat ve vašem bytě. K uspořádání interiéru vám pomůžou také světlé barvy, žlutá nebo zelená a stylové dekorace interiéru: květinové motivy, látky z jemných materiálů nebo idylické obrazy krajiny dodají interiéru charakter bližší přírodě.

 

Křesla- Baumax.cz

 

Jak zavést provensálský styl do obývacího pokoje?

Při zařizování obývacího pokoje v provensálském stylu použijte také různé druhy tapet – nejmódnější a nejstylovější jsou ty s květinovým a rostlinným motivem. Mohou to být také malé listy, symetrické vzory nebo jednobarevné tapety v tlumených odstínech, kouřově zelené nebo světlejší hnědé.
V interiérech bude dobře fungovat také klasická bílá. Na jejím pozadí budou bohatě zdobené doplňky vypadat ještě elegantněji. Na druhou stranu použití klasického dřeva na podlahy - tmavého nebo světlého - dodá místnosti rustikální charakter.

 

 Křesla do obývacího pokoje- Baumax.cz


Harmonie v provensálském stylu - důležité jsou další prvky!

Díky vhodným doplňkům použitým k uspořádání interiéru bude obývací pokoj jedinečný. Neměly by v něm chybět nejen ozdobné svícny nebo pozlacené foto rámečky, ale také bohatě zdobené koberce z přírodních materiálů. Pro tmavší podlahy budou skvělou volbou koberce ve světlých odstínech, bílá, béžová a šedá.
Nezapomeňte také na rostliny do obýváku, živé nebo sušené, a čas od času vonné svíčky, které vám přinesou vůně Provence.
Atmosféru pokojů doplní také malý příborník, stolek, lavice do obývacího pokoje, obývací stěny nebo jiný nábytek z masivu, na který lze umístit květiny a ozdoby. V obývacím pokoji nesmí chybět také pohovka přikrytá světlým přehozem nebo pohodlné křeslo. V kuchyni nezapomeňte použít sušené nebo čerstvé bylinky – ty druhé můžete umístit do květináčů na okenní parapet. Tyto doplňky vám zaručí nezapomenutelnou relaxaci a odpočinek.

 

Křesla- Baumax.cz


Provensálské kolekce ve vašem obývacím pokoji!

Pamatujte také na stylové záclony nebo závěsy, které váš domov nejen zútulní, ale také poskytnou praktickou ochranu před příliš silným slunečním světlem. Rostlinné motivy na závěsy do obývacího pokoje v provensálském stylu budou skvělou volbou!
Vázy nebo staré, bohatě zdobené hodiny budou také dobrým doplňkem interiéru v provensálském stylu. Určitě se vzdejte příliš moderních elektronických hodin. Jednotnost stylu je nejdůležitější věcí při zdobení interiérů v provensálském stylu.

 

Křesla do obývacího pokoje- Baumax.cz


Nejkrásnější provensálské interiéry – čím se charakterizují?

Provensálský styl je v mnoha ohledech mimořádně univerzální a bude velmi dobře fungovat v každém interiéru. Také nevyžaduje vysoké útraty. Mnoho ozdob nebo dekorativních prvků můžete koupit z druhé ruky nebo použít věci, které již máte doma. Mírné osvěžení stačí k tomu, aby starší nábytek dokonale zapadl do provensálského stylu. Pokud mají bohaté zdobení nebo elegantní vzory, bude to určitě další výhoda pro vaše aranžmá.
Přehozy ve světlých, krémových nebo béžových barvách budou také skvěle vypadat v obývacím pokoji zařízeném v provensálském stylu. Pokud pletení je váš koníček, bude nejlepší, když si přehoz nebo ubrus vyrobíte sami. Pletené doplňky jsou také neodmyslitelným prvkem bytu zařízeného v provensálském stylu.

 

Křesla- Baumax.czProvence – co se nám na ní líbí?

Provensálský styl je návratem k tradici v tom nejlepším slova smyslu. Postrádá umělost a vynucený moderní charakter, zato snadno si je zde všimnout návratu k jednoduchým, někdy až minimalistickým prvkům. Když chceme zařídit útulný obývací pokoj, provensálský styl se svou přirozeností bude dokonalým řešením. Je to návrat ke klasice, která funguje v každé situaci.
Provence je teplý, slunný kraj, připomínající idylické, téměř prázdninové místo na zemi. Dominují v ní květiny – například levandule – a bylinky s intenzivní vůní. Není divu, že si provensálský styl tak rychle získal oblibu. Obsahuje všechny potřebné prvky, aby byl váš obývací pokoj v tomto stylu nejen módní, ale také útulný.

 

Konferenční stolky- Baumax.czSvětlý obývací pokoj v provensálském stylu v plné kráse

Při uspořádání obývacího pokoje stojí za to mít na paměti, že provensálské klima je navzdory své mimořádné kráse zcela minimalistické. Stačí jen pár charakteristických prvků, světlé, decentní barvy stěn a také dřevěné podlahy. Váš domov získá jedinečnou atmosféru a za aranžmá interiéru neutratíte majlant.
Použijte zapomenutý kus nábytku a staré dekorace, které dokonale splynou s vybavením. Obývací pokoj nebo kuchyň jsou místnosti, které vypadají skvěle, navržené v provensálském stylu. Pobyt v nich pro vás bude relaxací a potěšením. Nadčasové barvy a klasická řešení budou velmi dobře fungovat v každé místnosti. Provensálský styl díky použití jemných doplňků bude vypadat výjimečně krásně a efektně a zároveň - díky přírodním dekorativním prvkům - vám umožní užít si pohodlí v interiéru vašeho domova.

 

Křesla ušák- Baumax.czToužíte po obývacím pokoji v provensálském stylu? Vyberte si přírodní materiály

Stojí za připomenutí, že provensálský styl je do značné míry založen na přirozenosti; hlavní důraz je zde kladen na kvalitu vybraných materiálů, jejich trvanlivosti a ekologii. Při výběru doplňků do vašeho bytu dbejte na jejich dlouhou životnost, možná se vám podaří získat dekorativní prvky z recyklovaných materiálů. Dobře poslouží také dřevěné dekorace. Použití levandule vás naopak přenese myšlenkami k samotné Provence.
Pokud chcete, aby váš obývací pokoj nebo kuchyň získala ještě větší originalitu, bude nejlepší nábytek natřít světlými barvami. Bílá bude v tomto ohledu nejlepší volbou. Tento druh originálních řešení, charakterem připomínající starou Francii, bude ve vašem obývacím pokoji vypadat velmi působivě a dřevěné ozdoby navíc dodají interiéru příslušnou atmosféru.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do obývacího pokoje Evora II Nábytek do obývacího pokoje Livinio II Nábytek do obývacího pokoje Havanna IV Nábytek do obývacího pokoje Golden State I

 

Zpět