Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva
Více
Potahová látka
S možností spaní
Úložný prostor
Hledat

Sedací soupravy

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
15469,30 Kč / set 22099,00 Kč / set
Výprodej
21699,30 Kč / set 30999,00 Kč / set
Výprodej
8054,10 Kč / set 8949,00 Kč / set
Akce
1  2    
Jaká rohová pohovka do obývacího pokoje v new york stylu -představujeme nejzajímavější trendy roku 2022

Jaká rohová pohovka do obývacího pokoje v new york stylu -představujeme nejzajímavější trendy roku 2022

24.04.2022

Každoročně jsme svědky vzniku a vývoje mnoha zajímavých interiérových stylů. Některé si podmaní naše srdce a zůstanou s námi déle, jiné rychle odejdou do zapomnění. Tuto pravdu zná každý – obklopujeme se stylizacemi, které zlepšují naši pohodu...

Jak čistit světlou pohovku

Jak čistit světlou pohovku

29.06.2021

Čalouněná pohovka dodává interiéru útulnou atmosféru, je ústředním bodem obývacího pokoje a zároveň hlavním kusem nábytku.

Jak vyčistit čalounění pohovky? 5 způsobů

Jak vyčistit čalounění pohovky? 5 způsobů

20.02.2021

Čalouněný nábytek bude v interiérech vypadat skvěle, pokud se o něho budeme řádně starat. Klíčem je pravidelné utírání a odstraňování skvrn, jakmile se nějaké objeví. Stojí tedy za to seznámit se s domácími metodami, které nám umožní efektivně vyčistit...

Sedací soupravy do moderního obývacího pokoje

Sedací soupravy do moderního obývacího pokoje

02.12.2021

Obývací pokoj zařízený pro relaxaci je místem, které se charakterizuje nejen moderním designem, ale také pohodlím, které nabízí všem členům domácnosti. Pozitivní atmosferu vytvářejí barvy, osvětlení, doplňky, ale především pohodlný a praktický nábytek...

Jakou vybrat pohovku ve stylu glamour do obývacího pokoje – pohovka, která změní obývací pokoj

Jakou vybrat pohovku ve stylu glamour do obývacího pokoje – pohovka, která změní obývací pokoj

30.09.2021

Pohodlná pohovka hraje hlavní roli v každém elegantním obývacím pokoji. Je těžké si představit obývací pokoj bez stylové sedací soupravy, kolem které se točí každodenní život rodiny. Lze pohovku nazvat královnou obývacích pokojů? Odpověď se zdá zřejmá...

Levné sedací soupravy

 

Sedací souprava bývá často dominantním prvkem celého interiéru. Při výběru do obývacího pokoje či kanceláře se většinou pak pozastavíme právě nad jejím výběrem. Měla by splňovat svůj účel, esteticky ladit nejen k nábytku a v neposlední řadě musíme vzít v úvahu její vzhled i cenu. Poradíme vám, jak si vybrat nejen pěknou, ale i funkční sedačku.

Než koupíte sedačku, je dobré se zamyslet nad tím, k čemu budete sedačku používat. Dobře si promyslete, jestli bude součástí kanceláře nebo obývacího pokoje, jestli ji využijete k pracovnímu jednání, nebo chcete vykouzlit domácí pohodlí a relax.

 

 

Pro pohodlné sezení

Pro pohodlné sezení jsou vhodnější nižší a měkčí sedačky, pro intenzivní odpočinek nebo občasné přespání se naopak hodí tvrdší a vyšší rozkládací sedací soupravy, ze kterých se lépe vstává. Měli byste si také rozmyslet, zda na ni bude někdo denně spát a zdali chcete využít úložný prostor.

Důležité je znát rozměry sedačky a zvážit prostorové možnosti, abyste zjistili, zda se do dané místnosti sedačka skutečně pohodlně vejde. Kolem sedačky měl zůstat dostatečný prostor, aby vám nepřekážela.

Ať je vaším výběrem klasická nebo rohová sedačka nebo sedací souprava do U, vždy je důležité její umístění. V tomto případě platí zlaté pravidlo: "Nikdy ne zády ke dveřím". Sedačka by měla být naopak orientovaná tak, že z ní jdou dveře snadno vidět.

Sedací soupravu byste pak měli umístit tak, aby se z pohledu z ní do místnosti zdál okolní prostor co největší. To je důvod, proč se v malých prostorách sedací soupravy často umísťuje ke zdi či do rohu. Ve velkých multifunkčních místnostech, které slouží jako obývák, jídelna i kuchyň najdou uplatnění zase opravdu velké sedací soupravy, ty prostor zútulní, příjemně zaplní nebo i rozčlení.

Barva rohové sedačky by měla být zvolena podle toho, zda chcete aby byla středem zájmu každého příchozího nebo příjemně doplňovala interiér pokoje.

 

 

Sedací souprava do obývacího pokoje s funkcí lůžka – pro nečekanou návštěvu

Tento druh nábytku je bezpochyby velmi praktický, protože zajišťuje dodatečné místo na spaní. Nečekaná návštěva tak budou mít kde pohodlně přespat. Sedací souprava do obývacího pokoje s funkcí lůžka vám během dne zajistí místo pro relaxaci a v noci poslouží jako přistýlka, ale také jako další úložný prostor.

Baumax nabízí také levné sedací soupravy bez funkce lůžka. Jsou velmi pohodlné při každodenním používání, ale nemají dodatečnou rozkládací funkci. Osvědčí se proto v obývacím pokoji, který nemusí sloužit jako dodatečná ložnice.

Velikost a materiál sedací soupravy by měli podtrhnout váš osobitý styl, ať je rohová, rozkládací, je s funkcí spaní nebo bez funkce spaní.

Buďte připraveni na jakoukoli eventualitu!