Houpačka na balkóně v panelovém domě – inspirace

02.08.2021

Každý, kdo bydlí v panelovém domě, ví, jak nepříjemné je v létě absence zahrady. Místo, kde můžete každé ráno vypít kávu, kde si děti mohou bezpečně hrát a kde jsou mezi stromy zavěšené houpačky a houpací sítě. To jsou bohužel výhody a nevýhody života ve velkém městě. Existuje nějaký způsob, jak to změnit? A vytvořit náhradu za zahradu jako součást balkónu nebo terasy?
Máme dobré zprávy, ano! I velmi malý balkónový prostor se může stát zónou pro relaxaci a rekreaci na čerstvém vzduchu. Zahradní architektura dnes není vyhrazena pouze pro prostory zahrad. Jak elegantně a funkčně zařídit balkón v panelovém domě nebo baráku? Poradíme!
Zahradní architektura- Baumax.cz

V tomto článku:

1. Houpačka na balkóně – osvědčený způsob relaxace

2. Brazilské houpací křeslo na malý balkón a terasu

3. Dřevěná houpačka na balkóně

4. Lanové houpačky – stylový design

5. Houpací síť na velký balkón

6. Proč je závěsné křeslo dobrým způsobem, jak zařídit balkón?

7. Co si vybrat, volně stojící nebo zavěšenou balkónovou houpačku?Zahradní architektura- Baumax.cz


Houpačka na balkóně – osvědčený způsob relaxace


Houpačka (Zahradní houpačky) je skvělý způsob, jak si pohodlně zařídit terasu a balkón. Instalovat si ji může kdokoliv, i v případě minimálního prostoru. Současné houpačky mají různé formy, tvary, barvy a vzory. Jejich konstrukce umožňuje jejich zavěšení na různá, nejneobvyklejší místa, např. na střechu terasy, ve dveřích nebo v podobě volně stojícího kusu nábytku na rámu. Závěsná  křesla jsou skvělou dekorací a doplňují výzdobu relaxační zóny.
Představujeme několik zajímavých modelů zahradních houpaček pro dospělé a děti. Určitě mezi nimi najdete model šitý na míru vašim potřebám a očekáváním.

Houpačky- Baumax.cz


Brazilské houpací křeslo na malý balkón a terasu


Houpací síť na balkóně v panelovém domě – zní to jako abstrakce? Je to možné, ale v podobě brazilského křesla. Je to perfektní řešení i pro velmi malý balkón v panelovém domě. A záchrana pro všechny ty, kteří sní o pohodlném odpočinku na terase nebo balkóně. Na rozdíl od klasické houpací sítě zabírá brazilské křeslo mnohem méně místa, a proto je snazší jej namontovat a po použití jej sundat a snadno uložit. Je pravda, že v něm můžete jen sedět, ale komfort a pohodlí odpočinku může být úžasný. Zahradní houpací sítě z pohodlného, ​​měkkého materiálu, na které umístíme navíc barevné zahradní polštáře (Polstry na zahradní nábytek) jsou ideálním kusem nábytku pro relaxaci na zahradě ( Zahrada a volný čas ) a na balkóně. Bude se líbit dětem i dospělým. V takové houpací síti si můžeme zdřímnout, přečíst si knihu nebo si jen tak odpočinout. Útulná houpací zahradní křesla jsou ideálním řešením pro velmi malé balkóny a terasy v panelovém domě.

Houpačky- Baumax.cz


Dřevěná houpačka na balkóně


Pokud máte na balkóně dostatek volného místa, můžete si vybrat dřevěnou houpačku na rámu. Nezapomeňte však, že dřevěné houpačky jsou nábytkem větších rozměrů. Abyste je mohli volně používat, musíte mít pro ně dostatek místa. V ostatních případech nepokoušejte se tenhle nábytek za každou cenu dávat na balkón. Je lepší zvolit menší, kompaktní model houpačky než velký dřevěný, který nebudete moci v praxi plně využít. Zde stojí za zmínku možnost vyrobit si dřevěnou houpačku samému, např. z palet nebo desek. Je to zajímavá a praktická alternativa. Houpací křeslo vyrobené na míru může mít rozměry, které se ideálně vejdou do prostoru, který máte k dispozici. Pokud chcete vědět, jak si sami vyrobit houpačku nebo houpací síť a pověsit je na balkón, přečtěte si naše další články v kategorii Rady profesionálů.


Lanové houpačky – stylový design


Milují je především děti. Ačkoliv si to prakticky každý z nás spojuje s bezstarostnou zábavou a dětstvím. Klasické lanové houpačky jsou nejstarším známým modelem zahradního houpacího křesla. Kdekoliv žily děti a poblíž rostly stromy, objevila se houpačka na lanech. Pomocí této jednoduché techniky montáže můžete podobně uspořádat panelákový balkón a vytvořit na něm romantickou atmosféru. Vše, co potřebujete, je střecha nebo sousedův balkón nad vámi, ke kterému připevníte dva šrouby, provléknete lana a připevníte sedák. Toto velmi jednoduché řešení vám umožní zavěsit na balkón houpačku a relaxovat na čerstvém vzduchu. Bydlení v panelovém domě vás nemusí omezovat. Pohodlné houpací křesla můžete mít nejen na zahradě. Dobrým místem pro houpačku nebo brazilskou houpací síť jsou solidní terasové pergoly vyrobené z masivního dřeva nebo kovu.
Důležité! Než se rozhodnete pro takové řešení, zkontrolujte, zda bude bezpečné a vydrží zátěž.


Houpací síť na velký balkón


Stále častěji byty v panelovém domě májí poměrně velký balkón nebo terasu. Jejích uspořádání je v takovém případě skutečným potěšením. Můžete do něj umístit pohodlný zahradní nábytek, tzn. zahradní židle, zahradní stoly, zahradní křesla, které vám pomohou relaxovat a odpočívat. Houpací síť můžete zavěsit také, takovým způsobem, že ji připevníte například ke zdi domu a zábradlí. A tak oddělit relaxační zónu. Klasická velká houpací síť je ideální pro prostorný balkón, kde bude skvělé plnit roli židle nebo křesla.

Zahradní architektura- Baumax.cz

Proč je závěsné křeslo dobrým způsobem, jak zařídit balkón?

 

Když se podíváte na mnoho dostupných modelů houpacího zahradního nábytku, snadno uvidíte jejich užitný potenciál. Oblíbená zahradní houpačka pro jednu osobu na balkóně vám umožní pohodlně odpočívat venku, zajisti zábavu vašim dětem a oblíbené místo pro posezení pro vaše hosty. Závěsná křesla a houpací sítě jsou skutečným hitem uspořádání a jedním z oblíbených prvků zahradního nábytku. Co hledat při výběru nábytku, včetně houpaček na balkón? Nejprve vyberte velikost a tvar podle prostoru, který máte k dispozici. Příliš velký kus nábytku na malé terase bude nepraktický. Jděte do toho a vyberte si dvě menší křesla. Díky tomu se výrazně zvýší komfort používání. Dalším důležitým aspektem je pohodlí. Bez ohledu na to, jaký model vyberete na terasu, ujistěte se, že je pohodlný. Zde má samozřejmě velkou důležitost jeho měkkost, ale také výška a typ opěradla. Tento kus nábytku dokonale vypadá vyzdoben venkovními polštáři v rustikálním nebo skandinávském stylu. Zajímavé nápady a odvážná aranžmá jsou receptem na elegantní a útulný balkón v létě.

 


Co si vybrat, volně stojící nebo zavěšenou balkónovou houpačku?


Dostupné jsou dvě základní varianty, houpaček používaných k aranžmá interiérů a teras. Můžete si zařídit pokoj, balkón nebo zahradu pomocí volně stojícího kusu nábytku, často ve formě vejce nebo čapího hnízda. Komfortní sedadlo lze také zavěsit a připevnit ke stropu bytu nebo ke střeše terasy. Který produkt bude lepší? Záleží na vašich očekáváních, potřebách, ale především na architektonických možnostech. Malá závěsná houpačka na balkón bude mimořádně útulná a praktická. Model na rámu lze umístit pouze na místo, které zvládne velkou konstrukci.
Závěsná zahradní houpačka pro krásný balkón může být v některých variantách vhodná pro dvě osoby –dostatek volného prostoru nám umožní pohodlně trávit čas s milovanou osobou.
Pokud hledáte zajímavé nápady na uspořádání terasy, zahrady nebo interiéru, navštivte naše webové stránky www.baumax.cz
V kategorii Inspirace najdete zajímavé nápady pro mimořádný design interiéru a zahrady.
 


Inspirujte sie!!!

Zahradní lavice Zahradní grily Zahradní nábytek Zahradní křesla

 

Zpět