Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Materiál rámu
Rozměr stolu (cm)
Počet židlí
Materiál
Otevření deštníku
Hledat

Dřevěné zahradní sety

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Jak si vyrobit zahradní stůl a lavice?

Jak si vyrobit zahradní stůl a lavice?

14.03.2021

Zahradní nábytek vyrobený vlastnoručně umožňuje lepší zařízení a využití prostoru. Bude jedinečnou výzdobou prostoru kolem domu. Zahradní lavice s opěradly vám umožní odpočívat na čerstvém vzduchu, a pokud se k nim přidají zahradní stoly - vytvoří se...

Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

Renovace dřevěného zahradního nábytku - jak na to?

21.05.2021

Dřevěný zahradní nábytek vypadá krásně a vytváří útulnou atmosféru, dokonale splývá s přírodním prostředím a umožňuje vám pohodlnou relaxací na zahradě. Aby však mohl dobře plnit svoji funkci a neztratil během času svůj estetický vzhled, musí...

Dřevěné zahradní sety

 

Krásná a udržovaná zahrada je snem každého. Chceme, aby byl trávník vždy zelený, aby květiny hojně a často kvetly, aby rostliny byly zdravé a zahradní jezírko nás lákalo k relaxaci svou čistou vodou a plavajícími v něm rybičkami. Očekáváme, že zahrada bude příjemným místem, kde si můžeme odpočinout a zregenerovat síly. Proto každá zahrada bude potřebovat místo k relaxaci a pohodlnou a funkční soupravu zahradního nábytku. Kategórie: Dřevěné zahradní sety.

 

Dřevěné zahradní sety- Baumax.cz

 

Zahradní nábytek nebo jak relaxovat mezi zelení

Pohodlný a praktický zahradní nábytek nám umožní příjemný odpočinek na zahradě. Budeme relaxovat, odpočívat a dobíjet vnitřní baterky pomocí pozitivní energie proudící z přírody. To nám umožní zbavit se stresu, zklidnit emoce a zpomalit po celodenním shonu.

Zahradní nábytek lze rozdělit na dva typy: sedací soupravy a jídelní soupravy.

Zahradní relaxační nábytek je určen hlavně k odpočinku. Jedná se o pohovky, rohové sedací soupravy a zahradní křesla. Do této skupiny patří také zahradní lehátka. V posledních letech jsou také mimořádně populární zahradní závěsná křesla a otočná zahradní křesla, díky nimž můžeme vytvářet zajímavé soupravy zahradního nábytku a přidávat atraktivní prvky do naší zahrady.

Jídelní soupravy vypadají trochu jinak. Jedná se hlavně o zahradní stoly a zahradní židle kolem nich. Přiměřeně velký zahradní stůl poskytne dostatek místa pro návštěvy a celou rodinu. Jídelní soupravy jsou dokonalým řešením, kdy chceme uspořádat grilování na zahradě, slavnostní večeři s rodinou nebo snídani pod širým nebem.

Bez ohledu na to, zda si vybereme sedací nebo jídelní soupravu, stojí za to věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu je zahradní nábytek vyroben. Nábytek může být vyroben z plastu, kovu a technoratanu, ale stále je jedním z nejoblíbenějších materiálů klasické a přírodní dřevo.

 

Dřevěný zahradní nábytek - klasická krása

Dřevěný zahradní nábytek je krása sama o sobě a také estetika a funkčnost. Je oblíbeným prvkem zahradního aranžmá jak pro zahradníky amatéry, tak i pro profesionální zahradní designery a architekty. Dřevo je zdravé, odolné a teplé, velmi oblíbené a dostupné. Jeho klasický vzhled je nadčasový, a proto dřevěný zahradní nábytek bude dokonalým doplňkem pro zahrady navržené v různých stylech - moderní i klasické.

Zahradní dřevěný nábytek je k dispozici jako sedací soupravy nebo jídelní sady.

 

Dřevěné zahradní sety- Baumax.cz

 

Jak uspořádat dřevěný zahradní nábytek? Populární styly jsou ideální pro každou zahradu

Mnoho zahradních stylů využívá krásný a nadčasový dřevěný nábytek. Dřevěný nábytek je perfektní pro klasické i moderní aranžmá.

Dřevěný zahradní nábytek je ideálním řešením pro zahrady v rustikálním a venkovském stylu. Soupravy dřevěného zahradního nábytku jsou prvky vybavení nezbytné pro klasické a volně uspořádané zahrady. Užitečné budou oba modely zahradního nábytku, dřevěné zahradní lavice a zahradní stoly a jídelní stoly - dřevěné zahradní stoly a dřevěné zahradní židle. Obzvláště masivní stoly a lavice budou vypadat mimořádně působivě v obklopení krásných a rozkvetlých květin.

Zahrady v čínském nebo japonském stylu jsou specifická místa, plné harmonie a symboliky. Velmi důležitými prvky v těchto zahradách jsou voda, rostliny a kamen. Atmosféru ticha a výjimečného klidu můžeme zažít při posezení na dřevěných, jednoduchých lavicích bez opěradla, které jsou charakteristickými prvky zahrad v čínském nebo japonském stylu.

Francouzské a anglické romantické zahrady jsou také založeny na dřevěných prvcích. Ačkoli se tyto styly navzájem velmi liší, dřevěný zahradní nábytek pro tyto zahrady má podobný design – ​​lehké a jemné lavice v bílé barvě nebo lakované pro zdůraznění přirozené barvy a kresby dřeva tvoří na zahradě relaxační zóny, kde lze posedět, zklidnit se a relaxovat.

Také zahradní nábytek v moderním stylu využívá výhod dřeva. Moderní zahradní sedací soupravy charakterizuje jednoduchý design, elegantní linie a mimořádná funkčnost.

 

Měkké zahradní polštáře pro každého

Samotný dřevěný nábytek nemusí být dostatečně pohodlný. Prkna mohou být tvrdá, zvláště pokud bychom si chtěli zdřímnout na lavičce. Také pro starší osoby nebude dřevěná židle moc pohodlná na dlouhé posezení. Tento problém lze však velmi snadno vyřešit - stačí si koupit zahradní polštáře - polstry na zahradní nábytek. Zahradní polštáře zvýší komfort používání a zpříjemní čas strávený na zahradě.

V našem obchodě najdete bohatou nabídku zahradních polštářů. Polštáře mají všité pásky nebo gumičky, které zabraňují sklouznutí polštářů z nábytku.

 

Dřevěný zahradní nábytek – údržba

Dřevěný zahradní nábytek je mimořádně odolný. Aby však dřevěný nábytek vydržel v původním stavu mnoho sezón, aby nezměnil barvu, nedeformoval se nebo nevysychal, budeme potřebovat vhodnou ochranu na dřevo. Zahradní dřevěný nábytek by měl být natřen impregnací na dřevo – prodlouží to jeho životnost a zabrání změnám jeho vzhledu. Takto ošetřený nábytek bude odolný jak vůči intenzivním srážkám, tak silnému slunečnímu záření, které jsou nejničivějšími vnějšími a atmosférickými faktory. Impregnaci opakujte každých pár let, aby byla zahradní souprava v dobrém stavu.

Masivní stoly a lavice není snadné uskladnit, takže je obzvlášť potřeba zabezpečit na zimu. Menší prvky, lehké stoly, židle a lavice by měly být na zimu uschovány v domku na nářadí nebo zahradním domku. Z balkonů a teras ukliďme nábytek, který nebudeme používat. Ten, který bude v zimě užitečný, je třeba pravidelně čistit, aby nebyl vystaven nadměrné vlhkosti.

 

Dřevěné zahradní sety- Baumax.cz