Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Provozní napětí (V)
Řezný průměr (mm)
Délka čepele (mm)
Rozteč zubů (mm)
Kapacita baterie (mAh)
Bezpečnostní nože
Hledat

Nůžky na živé ploty

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Zastřihávání keřů v létě - průvodce o tom, co, jak a kdy se má zastříhavat v létě.

Zastřihávání keřů v létě - průvodce o tom, co, jak a kdy se má zastříhavat v létě.

09.07.2020

V létě nám zastřihávání pomůže především udržet rostliny ve správném tvaru, zastavit jejich nadměrný růst. Obzvlašt v případě živého plotu z keřů. V letní sezóně je keř potřeba pravidelně sestřihávat pro zachování správného tvaru plotu.

Nůžky na živé ploty

Živý plot obklopující zahradu nebo hranice pozemku může sloužit jako dekorativní a ochranná funkce, která nás odděluje od vnějšího světa a pohledů zvědavých kolemjdoucích. Pro tuto přirozenou stěnu listů a výhonků rostoucí správným tempem a plnící svou funkci, musíte se o ni náležitě postarat. To znamená systematické prořezávání nepoddajných výhonků a pečlivé vytváření živých plotů podle vašich preferencí. Pro tento účel je nejlepší použít nůžky na živé ploty.

Doporučujeme vám, abyste si prohlédli tuto nabídku internetového obchodu Baumax - jsme si jisti, že najdete něco pro sebe!

Nůžky na živé ploty - Baumax

Nůžky na živé ploty lze rozdělit do dvou typů:

 

  • Ruční (mechanické)
  • Motorové (elektrické, akumulátorové, spalovací)

 

Prvním z nich je nejjednodušší typ zahradních nůžek - dvě dlouhé čepele, které se navzájem přibližují v důsledku působení páky, kterou poháníme silou našich rukou, stříhají vegetaci. Nástroj je lehký a způsob, jakým funguje, je dětská hra. Tento typ zastřihovače na živé ploty se doporučuje pro všechny, kteří mají na svých pozemcích malé ploty nebo potřebují jen občasnou péči.

 

Nůžky se zuby do zahrady

 

"Nůžky se zuby do zahrady" je hovorově nazýván motorový zastřihovač živých plotů. Existují tři typy: aku (na baterie), elektrické (připojena k napájecímu zdroji s kabelem) a spalovací (palivo poskytuje největší výkon). Spalovací nůžky jsou hlučné a těžké - nejčastěji se používají v péči o živé ploty, které se někdy rozprostírají na kilometry, na skutečně velkých pozemcích nebo v městských parcích. Elektrické na živé ploty jsou velmi účinné a relativně lehké - kromě řezání živého plotu se budou zabývat například i dřevinami. Pokud plánujete zkrátit rychle větší množství a v oblasti, kde nemáme zdroj energie, na který bychom mohli připojit elektrické nůžky, je lepší zvolit akumulátorové nůžky, které jsou více mobilní jako jejich omezené kabely. Volnost pohybu (bez kabelu), uspokojivý výkon a snadný způsob napájení (zařízení je připojeno k napájení pomocí nabíječky), dělá z akumulátorových nůžek oblíbence v očích mnoha zákazníků.