Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Složení kompletu
Typ sady
Barva
Styl
Materiál
Materiál stolu
Materiál rámu/roštu
Počet míst na sezení
Polštáře součástí
Hledat

Zahradní set: stůl a židle

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

18.03.2021

Technoratanový nábytek je odolnější alternativou k přírodnímu ratanu a zároveň ekologičtějším řešením než tradiční plastový nábytek. Vzhledem k relativně vysoké ceně si technoratan ještě nezískal popularitu, kterou si zaslouží. Nepravém! Na výběr máme mno

Jak si vyrobit zahradní stůl a lavice?

Jak si vyrobit zahradní stůl a lavice?

14.03.2021

Zahradní nábytek vyrobený vlastnoručně umožňuje lepší zařízení a využití prostoru. Bude jedinečnou výzdobou prostoru kolem domu. Zahradní lavice s opěradly vám umožní odpočívat na čerstvém vzduchu, a pokud se k nim přidají zahradní stoly - vytvoří se...

Zahradní set - zahradní stůl a židle

Vlastní zahrada je místem k relaxaci a trávení volného času, a dokonce i dovolené. Co dělat, aby byla naše zahrada dokonalým místem pro odpočinek? V zařízení zahradního prostoru určitě pomohou zahradní stoly a židle.

Zahradní stoly a židle - jaké si vybrat?

Abyste si mohli vybrat vhodnou sadu zahradního nábytku, stojí za to zvážit několik faktorů. Zakoupený zahradní nábytek budeme moc používat po několik sezón, zejména pokud se o něj řádně staráme. V nabídce hobby marketu si určitě najdete něco pro sebe. Pojďme se podívat na to, jaké vlastnosti nábytku jsou důležité a co může rozhodnout o výběru vhodné sestavy stolu a židlí.

Materiály

Před zakoupením sady zahradního nábytku stojí za zvážení, jaký materiál bychom chtěli v naší zahradě mít. Nejoblíbenější je zahradní nábytek ze dřeva, kovu, plastu nebo technoratanu. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody.

Dřevo

Je to přírodní materiál, velmi oblíbený díky své univerzálnosti. Nábytek z něj je odolný, ale bude vyžadovat každý rok impregnaci.

Kov

Kovový nábytek na zahradě bude potřeba dobře chránit, aby jej nepoškodila vlhkost. Kovový nábytek je jinak pevný a estetický. Kovová židle se nemusí zdát příliš pohodlná, ale přidejte k ní polštář a budete mít pohodlné posezeni na zahradě.

Technoratan

Jedná se o moderní a velmi oblíbený materiál. Technoratanové stoly a židle jsou odolné a mají jedinečný vzhled, snadno se udržují a čistí. V poslední době  technoratan udává nové trendy v designu zahradních prostorů a je takzvaným „must have“ pro moderní zahradní prostory.

Plast

Plast není příliš odolný, ale je levný. Plastové stoly a židle jednoduchých tvarů budou se také snadno čistit, ale mohou časem vyblednout a měnit barvu - jejich vizuální stav se bude s každou sezónou zhoršovat stále více a více, až bude nábytek nevzhledný a příliš poškozený, aby ho bylo možné dál používat. Jsou k dispozici v jednotných barvách, obvykle bílé nebo zelené.

Funkčnost

Při výběru zahradního nábytku podle svých potřeb je také nutno myslet na jeho funkčnost. Pokud očekáváte více hostů nebo maté velkou rodinu, stojí za to zvolit sadu odpovídající velikosti. Sada stůl a 6 židlí je velmi populární. Ty, kteří potřebují více místa pro více lidí, můžou dokoupit další židle a objednat stůl s větší deskou stolu.

Funkčnost souvisí také s možností bezpečného skladování nábytku během zimy. Skládací židle a stoly určitě zaberou méně místa v garáži nebo altánu.


Pohodlí

Při trávení času venku bude jistě důležitým faktorem naše pohodlí. Stojí za to pořídit si stoly a židle, které nám umožní strávit na zahradě i několik hodin. Přidejte k ním polštáře na sedáky a opěradla. Polštáře lze zajistit proti sklouznutí stuhami nebo elastickými pásky.

Velikost

Velikost zahradního nábytku by měla být přizpůsobena našim potřebám, ale také velikosti našich zahrad. Do velké zahrady budete moci dát velké sestavy zahradního nábytku, malé zahrady s takovými sestavy se mohou zdát přeplněné a sestavy příliš dominantní.

Cena

Cena pro mnoho lidí bude rozhodujícím faktorem. Cena se však obvykle promítá do kvality a trvanlivosti. Stojí za to investovat do pevných a odolných stolů a židlí, které nám budou sloužit po mnoho sezón a budou zdobit naši zahradu.

Zahradní nábytek - jak o něj pečovat?

Aby byl zahradní nábytek vždy v dobrém stavu, a aby nábytek dlouho vydržel, je nutné se o něj řádně starat. Materiál, ze kterého jsou soupravy vyrobeny, bude rozhodujícím prvkem, pokud jde o péči. Dřevěné stoly a židle vyžadují každý rok impregnaci, technoratan - čištění. Stojí za to umístit zahradní sadu pod střechu, aby se minimalizovaly nepříznivé účinky deště a slunce. Skvrny, např. od džusu nebo kečupu, je třeba okamžitě očistit měkkým hadříkem.

Doplňky k zahradnímu nábytku

Sady zahradního nábytku mohou být samy o sobě estetické a atraktivní, ale abyste jim dodali jedinečný styl a zvýšili jejich pohodlí, přidejte k nim polštáře. Polštáře jsou obvykle vyrobeny z nepromokavého materiálu a vyplněny čalounickou pěnou. Většina z nich má pojistku proti sklouznutí na zadní části židle ve formě stužek nebo gumiček. Takové polštáře lze ušít samostatně nebo zakoupit v obchodech - online nabídka obsahuje široký výběr barev a vzorů.

Stoly a židle obvykle umisťujeme na zahradě v částečném stínu. Pokud žádný nemáme, vyplatí se proto investovat do zahradního slunečníku. Ve středu stolu je často otvor, do kterého lze instalovat slunečníky.