Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Barva světla
Materiál
S žárovkou v balení
Šířka (cm)
Výška (cm)
Barva
Počet zdrojů světla
Napájení
Možnost natáčení
Druh ochrany
Patice
Max výkon [W]
Nastavitelné
Typ zdroje
Energetická třída
Hledat

Sloupové venkovní osvětlení

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
49,00 Kč / ks 89,00 Kč / ks
Akce
1  2    

Sloupkové osvětlení – nejlepší způsob, jak osvětlit vaši zahradu!

Zahradní sloupkové osvětlení krásně osvětlí celé okolí domu. Až se setmí, budete se na zahradě a před domem cítit bezpečněji. Zahradní cestičky budou v noci lépe viditelné a vy i vaši hosté se po nich budete moci volně pohybovat. Stojací lampa typu sloupek je skvělým řešením, které bude fungovat i na malých zahradách

Kam a jak umístit zahradní sloupková svítidla?

Osvětlení a venkovní lampy by měly být umístěny podél celé cesty k domu, zejména v místech, kde jsou schody, nerovnosti, a které jsou klikaté nebo strmé. Je dobré, když je osvětlena celá příjezdová cesta, cesta k pozemku a garáž. Lampy je vhodné umístit tak, aby mezi nimi byly malé mezery. Mezi osvětlenými a neosvětlenými místy pak nebude velký kontrast. To je velmi důležité, protože při přechodu ze světlých do tmavých míst si oči musí zvykat na měnící se intenzitu světla. Osvětlení záhonku může být bodové, protože lucerna zde plní dekorativní funkci a nemá za úkol usnadňovat pohyb.

Zahradní svítidlo sloupek – způsob uchycení

Produkty dostupné v nabídce našeho obchodu mají jak síťové napájení, tak hrot do země. První jsou instalovány trvale na vhodném pevném podkladu. Doporučuje se pevný základ, například mrazuvzdorný základ. Z důvodu bezpečnosti vyžaduje tento typ lampy odborné znalosti. Nejčastěji se tato práce zadává odborníkům, protože ti naplánují nejlepší systém, a vytvoří bezpečné připojení v souladu s normami. Sloupkové osvětlení se zemním hrotem je vybaveno speciální koncovkou. Umožňuje bezproblémovou instalaci do měkkého povrchu, stejně jako zapichování do země. K tomu nejsou potřeba žádné nástroje. Takové lampy lze libovolně uspořádat podle vlastních potřeb.

Svítidlo sloupek – jaké materiály jsou vhodné pro sloupkové osvětlení?

Nejpopulárnější jsou modely vyrobené z lehkého a odolného hliníku. Nerez a hliník jsou materiály odolné vůči povětrnostním vlivům, a proto se často používají při výrobě stožárů osvětlení. Základny jsou také často vyrobeny z kovu a materiálů, jako je měď, kámen, plast nebo mosaz. Lampa má kryt žárovky ze skla nebo plastu. Sklo je méně odolné proti mechanickému poškození. O volbě materiálu, ze kterého budou vaše svítidla vyrobena, rozhodujete vy – vybíráte si podle vlastního vkusu, stylu domu a uspořádání na zahradě.

Směrový nebo rozptýlený zdroj světla?

Při výběru svítidel je třeba nejprve popřemýšlet, jaký efekt chcete získat a co se vám líbí. Směrové světlo úspěšně osvětluje cestu, ale zbytek zahrady zůstává ve tmě. Tímto způsobem můžete optimálně osvítit pouze cesty. V případě rozptýleného světla je zorné pole jeho působení větší. Můžete osvětlit větší prostor, protože jeho rozsah je také větší. Kruhové zóny světla se dokonale překrývají a osvětlují celý prostor cesty. 

Solární sloupkové svítidlo 

Pokud dbáte na životní prostředí, nebo nemůžete elektřinu dostat do hůře dostupných míst, pak se vám bude hodit solární lampa. U těchto solárně napájených sloupkových svítidel se nemusíte starat o zásuvky ani kabely. Vše, co sloupkové osvětlení potřebuje, je slunce. Díky použití LED technologie funguje dobíjecí baterie, která se nabíjí solární energií a funguje mnohem déle. Další možností, jak prodloužit životnost tohoto typu výrobku, kterou výrobce nabízí, je použití pohybového čidla a možnost tak rozsvítit lampy pouze v případě potřeby. Počet takových svítidel musí být samozřejmě větší než v případě výkonnějších elektrických lamp.

Venkovní sloupková svítidla s pohybovým čidlem

Venkovní lampa vybavená čidlem je velmi pohodlný produkt. Je schopna zajistit automatické zapnutí osvětlení při detekci pohybu. V případě nečinnosti se vypne. Použití takového čidla pohybu v zahradním osvětlení je mimořádně praktické a energeticky úsporné. Moderní sloupková svítidla vybavená funkčními pohybovými čidly dobře spolupracují s LED žárovkami. Pamatujte, že použití energeticky úsporných zdrojů se nedoporučuje, protože se déle zahřívají a úplné světlo dávají až po několika okamžicích.

Optimální žárovky 

LED žárovky jsou optimálním řešením pro sloupkové osvětlení. LED sloupková svítidla mají největší výhodu, kterou je životnost, která je až 50x delší než u běžné žárovky. Také spotřebují až o 90 procent méně energie a neobsahují žádnou rtuť. Výrobci vybavili mnoho svítidel integrovanou LED technologií, která jim dává moderní filigránové tvary. To je další pozitivní vlastnost v případě použití svítidel na zahradě. Pokud již sloupková svítidla máte, a nechcete se jich vzdát, můžete obyčejné žárovky vždy vyměnit za LED. Pamatujte vybrat vhodný typ závitu a velikost žárovky odpovídající svítidlu.

Stupeň krytí – jaký by měla mít sloupková svítidla?

Protože je jisté, že vaše sloupkové osvětlení bude vystaveno vlhkosti, a v případě deště i vody, je důležité, aby byly bezpečné a vhodné pro venkovní použití. Stupeň krytí IP poskytuje informaci o odolnosti vybraného svítidla vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zahradní sloupkové svítidlo musí mít stupeň krytí minimálně IP44.