Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Šířka (cm)
Výška (cm)
Materiál
Barva
Napájení
Druh ochrany
Patice
Počet zdrojů světla
Max výkon [W]
Typ zdroje
S žárovkou v balení
Barva světla
Možnost natáčení
Nastavitelné
Energetická třída
Hledat

Sloupové venkovní osvětlení LED

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
49,00 Kč / ks 89,00 Kč / ks
Akce

LED sloupková svítidla  

Sloupkové osvětlení poskytuje bodové světlo v nízké výšce. Obvykle je umístěno přímo na zemi. Pokud mají svítidla širší podstavec, lze je přišroubovat k betonovému základu, což zajistí jejich správnou stabilitu. Vnější lampa vydává rovnoměrné světlo, které neoslňuje. Poskytuje osvětlení cestiček a příjezdových cest, a tím i nezbytnou bezpečnost. Zahradní stojací lampa osvětlí po setmění všechny uličky nebo rostliny a vytvoří tak jedinečnou večerní krajinu.

Sloupkové osvětlení na zahradě – kam se vyplatí instalovat venkovní sloupková svítidla?

Sloupková svítidla se používají v mnoha různých prostorách. Nejčastěji se používají k osvětlení cesty vedoucí k domu či bytu. Takto lze osvětlit i příjezdové cesty k pozemku, příjezd do garáže, schodiště, hřiště, ale rovněž záhonky. Jsou často umisťovány v blízkosti teras a altánů. Poskytují útulnou atmosféru na zahradě, která se bude líbit všem i vaším hostům. Sloupková svítidla poskytují nejen dostatek světla pro bezpečný pohyb, ale zároveň vytvářejí příjemnou zahradní dekoraci v elegantním stylu.

Moderní zahradní svítidlo – čím se vyznačuje?

Moderní sloupková svítidla jsou vysoce kvalitní lampy. Vyrábějí se z hliníku, plastu, kovu a materiálů, jako je mosaz, měď, nerez, sklo, plast. Materiály se vyznačují odolností vůči škodlivým vlivům povětrnostních podmínek. Venkovní sloupkové osvětlení má patřičně vysoký krycí faktor IP, který zaručuje dobrou těsnost a zabraňuje vnikání vlhkosti, prachu a vody dovnitř. Proto poskytují odpovídající úroveň ochrany. Osvětlení je dobré volit odolné a pevné a takové, které se hodí k uspořádání exteriéru. Kvůli němu budete se tak ve dne a v noci cítit nejen bezpečně, ale i jistě ve venkovním prostoru. 

Moderní sloupkové osvětlení využívá moderní technologie. Pokud vsadíte na chytré produkty, pak se tyto lampy budou hodit do systémů chytré domácnosti.

Dalším řešením jsou lampy s pohybovým čidlem. Pohybové čidlo, a přesněji jeho senzory, registrují přítomnost člověka, takže se lampy automaticky rozsvítí. Díky tomu jsou schopny poskytnout pohodlí a svobodu pohybu v okolí domu.

LED osvětlovací sloupky

Zahradní LED lampy využívají energeticky úsporné a vysoce účinné LED diody, a proto jsou ekonomické. Pokud se chystáte zakoupit takové osvětlení a venkovní svítidla můžete počítat s nízkými náklady na údržbu po dlouhou dobu. Poskytují příjemné, jasné světlo, které rozptýlí tmu. Jsou k dispozici v různých stylech, od moderních po retro, a v různých velikostech – od malých lamp po velké lucerny. Při výběru tohoto typu světelného zdroje si můžete vybrat libovolná svítidla z různých materiálů a kryty. V nabídce našeho obchodu jistě najdete zboží, které vás zajímá.

Základna nebo zemní hrot zahradních sloupků

Na trhu jsou dostupná síťová svítidla a solární svítidla se zemním hrotem. První jsou instalována napevno a jejich základna je velmi pevná. Zde se doporučuje mrazuvzdorný základ. Jejich montáž je nejlepší zadat odborníkům, protože instalace vyžaduje specifické znalosti v daném oboru.

Sloupková svítidla do země mají speciální zemní hrot, který umožňuje snadnou instalaci na jakýkoliv měkký povrch. Rozmístění svítidel závisí pouze na vašich potřebách.

Solární sloupkové osvětlení 

Solární technologie vám bezpochyby nabízí nejvíce výhod. Lampy napájené solární energií lze libovolně instalovat, aniž byste se museli se starat o zásuvky nebo zamotané kabely. Vše, co sloupy solárního osvětlení potřebují, je slunce. V LED technologii mohou baterie nabité solární energií vydržet mnohonásobně déle. Navíc, když mají i pohybové čidlo, světlo se tím pádem rozsvítí jen v případě potřeby, a to je ještě výhodnější.

Které žárovky jsou optimální?

Pamatujte, že zahradní sloupky vybavené pohybovými senzory by neměly být vybaveny úspornými žárovkami. Zaprvé nedávají jasné světlo a potřebují čas na spuštění. Proto jsou LED žárovky tím nejlepším řešením pro sloupková svítidla. Jejich životnost je až 50krát delší než u běžné žárovky a spotřebují až o 90 procent méně energie. Pokud již máte stará sloupková svítidla, výběrem správného typu závitu můžete vyměnit obyčejné žárovky za LED, pokud pasují do svítidel. Naše nabídka vám umožní najít ten správný produkt pro vás!