Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Tvar
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
41999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
44999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej
Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

25.07.2021

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

13.01.2022

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

10.09.2021

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Infrasauny

V dnešní době na nás všechny působí stres a únava. Je pro nás těžké si dobře odpočinout a zrelaxovat, a proto se nám další návrat do práce zdá ještě únavnější. Při hledání způsobu relaxace jsme pro vás našli ideální způsob relaxace - využití sauny. Mezi saunami můžeme najít infrasauny. Podívejme se, co je odlišuje a proč stojí za to si je koupit.

Infrasauny- Baumax.cz

Sauny

Sauny dostupné v naší nabídce lze zřídit jako další místnost v našem domě. Vypadají jako malé domky a jsou vyrobeny ze dřeva. Ke konstrukci se používá buď jeden druh dřeva, nebo dva (jeden pro její konstrukci, druhý - pro povrchovou úpravu a lavičky). Obvykle se používá smrkové dřevo, modřín a cedr. Dřevo ze stromů rostoucích na severu je pro výstavbu saun velmi ceněné - vzhledem k tomu, že na severu jsou léta krátká, roční přírůstky jsou malé, a proto vlákna k sobě těsně přilnou. Díky tomu jsou desky extrémně pevné a odolné vůči jakémukoliv poškození. Dokážou také bez impregnace odolat velkým teplotním výkyvům a vysoké vlhkosti - nepříznivým podmínkám, které v saunách panují.

V tradičních saunách jsou saunová kamna zodpovědná za zvyšování a udržování vysoké teploty. Kamna mohou být tradiční, na dřevo nebo elektrická.

Infrasauna u vás doma

Zvláštním typem sauny je infrasauna. Zde nenajdeme kamna, která by zvyšovala teplotu v sauně. Za zvyšování a udržování vhodné teploty jsou odpovědné infračervené paprsky. Infračervené ohřívače jsou ukryty v dřevěné konstrukci a vyzařují infračervenou energii. Infračervené záření proniká hluboko pod kůži, takže účinek přehřátí je pociťován rychleji a intenzivněji než v tradičních saunách. Neohřívá se ani vzduch, ale pouze naše tělo. Infračervené záření se používá při léčbě zánětů a poúrazových stavů, jakož i při úlevě od dlouhodobé bolesti. Tyto blahodárné vlastnosti záření, díky domácí infrasauně, může mít k dispozici každý z nás.

Infrasauna se velmi rychle zahřeje a za pouhých 5 minut zahřívání jsme ji schopni plně využívat. Doba ohřevu je rozhodně kratší než doba, kterou má finská sauna.

Infrasauny vypadají podobně jako suché finské sauny. Jsou však o něco menší, protože do nich není nutné vkládat kamna. Obvykle se jedná o jednomístné nebo dvoumístné kabiny. Vzhledem k tomu, že teplota není tak vysoká jako v jiných typech saun, mohou infračervené sauny využívat také děti a starší lidé (pokud neexistují žádné kontraindikace od lékaře). Menší velikost sauny umožňuje instalaci v domácí koupelně nebo dokonce v ložnici.

Díky udržení vhodné vlhkosti a ne příliš vysoké teploty (40-70° C) je používání infrasauny snadnější a příjemnější než v případě tradiční sauny. Je mnohem snazší dýchat v infračervených saunách, takže starší lidé a děti (pod dohledem dospělých) je budou ochotněji využívat.

Infrasauna je ideální k relaxaci  - už po několika minutách v sauně se můžete cítit uvolněně a v pohodě. Infračervená sauna je skvělý způsob, jak snížit stres, zklidnit nervy a zlepšit náladu. Infračervené záření přítomné v sauně také pomůže zmírnit bolest (zejména v případě degenerace kloubů a ischiasu). Pravidelná léčba pomůže zmírnit bolesti svalů a bolesti páteře, zlepší krevní oběh, stav pokožky a snížit neuralgii. Infrasauna se doporučuje zejména lidem, kteří si chtějí odpočinout po intenzivní, vyčerpávající fyzické námaze nebo tréninku. Kromě těchto vlastností způsobuje infrasauna intenzivní pocení těla a spolu s potem jsou z těla odstraněny toxiny.

Infračervené sauny jsou také neuvěřitelně levné. Jedno ošetření, které by mělo trvat asi 20–30 minut, nás bude stát jen pár korun. Roční náklady na používání infračervené sauny lze srovnat s jednorázovou návštěvou wellness centra.

Infrasauny – nákup

Infrasauny jsou stálou položkou v nabídce našeho obchodu. Doporučujeme vám využívat výhod infračerveného záření - pro regeneraci těla a celkové uvolnění. V nabídce našeho obchodu najdete vysoce kvalitní výrobky od důvěryhodných výrobců. Naše infrasauny určitě najdou místo ve vašem domově a vy v ní budete trávit příjemné chvíle relaxace. Seznamte se ještě dnes s výhody infračervené sauny a toho jak s její pomocí můžete výrazně zlepšit svoji fyzickou a psychickou pohodu.

Infrasauny- Baumax.cz