Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Výška (cm)
Šířka (cm)
Hloubka (cm)
Tvar
Hledat
Třídit podle:
seřadit
filtrovat
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Infrasauna IR1

41999,00 Kč / ks
Skvělý produkt
Zboží
z letáku
Akce
Výprodej

Infrasauna IR2

44999,00 Kč / ks

Infrasauny

V dnešní době na nás všechny působí stres a únava. Je pro nás těžké si dobře odpočinout a zrelaxovat, a proto se nám další návrat do práce zdá ještě únavnější. Při hledání způsobu relaxace jsme pro vás našli ideální způsob relaxace - využití sauny. Mezi saunami můžeme najít infrasauny.

Infrasauny- Baumax.cz

Sauny

Sauny dostupné v naší nabídce lze zřídit jako další místnost v našem domě. Vypadají jako malé domky a jsou vyrobeny ze dřeva. Ke konstrukci se používá buď jeden druh dřeva, nebo dva (jeden pro její konstrukci, druhý - pro povrchovou úpravu a lavičky). Obvykle se používá smrkové dřevo, modřín a cedr. Dřevo ze stromů rostoucích na severu je pro výstavbu saun velmi ceněné - vzhledem k tomu, že na severu jsou léta krátká, roční přírůstky jsou malé, a proto vlákna k sobě těsně přilnou. Díky tomu jsou desky extrémně pevné a odolné vůči jakémukoliv poškození. Dokážou také bez impregnace odolat velkým teplotním výkyvům a vysoké vlhkosti - nepříznivým podmínkám, které v saunách panují.

V tradičních saunách jsou saunová kamna zodpovědná za zvyšování a udržování vysoké teploty. Kamna mohou být tradiční, na dřevo nebo elektrická.

Infrasauna u vás doma

Infrasauna představuje zvláštní typ sauny. Kamna, která by zvyšovala teplotu v sauně, zde nenajdete. Infračervené paprsky se starají o zvyšování a udržování vhodné teploty. Ohřívače, ukryté v dřevěné konstrukci, vyzařují infračervenou energii. Infračervené záření proniká hluboko pod kůži, takže účinek přehřátí pociťujete rychleji a intenzivněji než v tradičních saunách. Neohřívá se ani vzduch, ale pouze vaše tělo. Lékaři používají infračervené záření při léčbě zánětů a poúrazových stavů, jakož i při úlevě od dlouhodobé bolesti. Tyto blahodárné vlastnosti záření může mít díky domácí infrasauně k dispozici každý z nás.

Infrasauna se velmi rychle zahřeje a po pouhých 5 minutách zahřívání můžeme ji plně využívat. Doba ohřevu je rozhodně kratší než u finské sauny.

Suché finské sauny

Infrasauny vypadají podobně jako suché finské sauny. Jsou však o něco menší, protože do nich není nutné vkládat kamna. Obvykle se jedná o jednomístné nebo dvoumístné kabiny. Vzhledem k tomu, že teplota není tak vysoká jako v jiných typech saun, mohou infračervené sauny využívat také děti a starší lidé (pokud neexistují žádné kontraindikace od lékaře). Menší velikost sauny umožňuje instalaci v domácí koupelně nebo dokonce v ložnici.

Díky udržení vhodné vlhkosti a ne příliš vysoké teploty (40-70° C) je používání infrasauny snadnější a příjemnější než v případě tradiční sauny.

Dýchat v infračervených saunách je mnohem snazší, což je dělá atraktivnějšími pro starší lidi a děti (pod dohledem dospělých).

Infrasauna poskytuje ideální prostředí pro relaxaci. Už po několika minutách strávených v sauně můžete pociťovat uvolnění a pohodu. Infračervená sauna představuje skvělý nástroj pro snížení stresu, uklidnění nervů a zlepšení nálady. Infračervené záření v sauně také pomáhá zmírnit bolest, zejména při degeneraci kloubů a ischiasu. Pravidelné saunování může zmírnit svalové bolesti a bolesti páteře, zlepšit krevní oběh, stav pokožky a snížit neuralgii. Infračervenou saunu doporučujeme především lidem, kteří hledají odpočinek po intenzivním a vyčerpávajícím fyzickém cvičení nebo tréninku. Kromě těchto výhod infrasauna vyvolává intenzivní pocení, které pomáhá odstranit toxiny z těla spolu s potem.

Infračervené sauny jsou také nesmírně cenově dostupné. Jedno sezení, které by mělo trvat asi 20–30 minut, vás bude stát jen pár korun. Roční náklady na používání infračervené sauny lze porovnat s jednorázovou návštěvou wellness centra.

Infrasauny – nákup

Infrasauny jsou stálou položkou v nabídce našeho obchodu. Doporučujeme vám využívat výhod infračerveného záření - pro regeneraci těla a celkové uvolnění. V nabídce našeho obchodu najdete vysoce kvalitní výrobky od důvěryhodných výrobců. Naše infrasauny určitě najdou místo ve vašem domově a vy v ní budete trávit příjemné chvíle relaxace. Seznamte se ještě dnes s výhody infračervené sauny a toho jak s její pomocí můžete výrazně zlepšit svoji fyzickou a psychickou pohodu.

Infrasauny- Baumax.cz

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Jaké účinky nám poskytuje sauna - výhody používání zahradní sauny

Od starověku byly sauny známé svými detoxikačními a relaxačními vlastnostmi. To je definováno odborníky jako horká terapie pro tělo i duši. A ne bez důvodu. Pravidelné používání sauny zajišťuje nejen krásnou pokožku, ale také účinně snižuje každodenní...

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Jak používat parní saunu ke zlepšení vaší pohody?

Pobyt v parní sauně - odborníky označovaný jako saunování - nám umožňuje relaxovat a regenerovat. Lékařský výzkum také ukazuje na další výhody používání parní sauny, jako je snížení frekvence nachlazení a chřipky. Kromě toho se zlepšuje metabolismus ..

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Zahradní sauna – jak ji využít v zimě?

Venkovní sauna je stále oblíbenějším prvkem drobné zahradní architektury, který se umisťuje do zahrad a na pozemky. Většinou venkovní sauna má podobu malého dřevěného domku nebo obrovského sudu. Ve finské sauně se pomocí kamen udržuje vysoká teplota,...