Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Druh sortimentu
Hledat

Rýče

Třídit podle:
seřadit
filtrovat

Rýče

Chcete si užít nádhernou a udržovanou zahradu? Investujte do profesionálního, zahradního vybavení, které vám pomohou k dosažení vašeho snu! Mezi ně nepochybně patří lopaty, rýče a motyky, které budou užitečné při přesazování květin, kopání květinových záhonů nebo vyrovnávání okrajů trávníku.

Doporučujeme vám seznámit se s naší širokou nabídkou v obchodní síti BauMax – naleznete zde různé modely, díky kterým si vyberete nástroj, který vyhovuje vašim požadavkům.

Rýče - BauMax

Rýč nebo lopata – co si vybrat? Rýče a lopaty – BauMax

 

Spousta lidí si myslí, že rýč a lopata jsou stejné nástroje. Ve skutečnosti je to však jinak. Zajímá vás, jaký je mezi nimi rozdíl? Rýče mají ostré hroty, které se lehce zapíchnou do země. Z tohoto důvodu se používají při vykopávání, odstraňování kořenů nebo chomáčů trávy.

Lopaty jsou zase ideální na přenášení půdy, ale i na přepravu uhlí, písku a všech ostatních sypkých materiálů. I v zimě budou se může jednat o užitečné vybavení, například během odklízení sněhu.

 

Jak se starat o zahradní nářadí?

 

Výběr účinného nástroje je jen začátek – aby Vám mohl sloužit spousta let, měli byste se o něj správně starat. Nezapomeňte po každém použití vyčistit veškeré náčiní – toto pravidlo platí zejména pro záhradní lopaty, rýče a motyky.

Jde o poměrně jednoduchý postup – stačí je důkladně omýt vodou a následně otřít hadrem nebo kartáčem. Je velmi důležité skladování v suché a teplé místnosti, čímž se eliminuje riziko koroze. Za zmínku také stojí použití konzervačních látek, které navíc působí proti poškození nástrojů.

 

Shrnutí

 

Je těžké si představit krásnou zahradu bez použití speciálních nástrojů. Pokud uvažujete o výsadbě stromů, keřů nebo odstranění sněhu z cesty vedoucí ke vstupním dveřím, mělo by vaše zahradní vybavení obsahovat rýče (vykopou do země díru se správnou hloubkou) a lopaty (přesunou sypké materiály na libovolné místo a zbaví vás sněhu).

V obchodní síti BauMax najdete nejlepší nástroje tohoto typu.