Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Značka
Druh sortimentu
Hledat

Zahradní nůžky

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
137,00 Kč / ks
499,00 Kč / ks
2239,00 Kč / ks

Zahradní nůžky

Když přijde víkend, mnozí z vás mají čas se realizovat na zahradě. Sekání trávy, zametání příjezdové cesty a samozřejmě snaha vypořádat se s bujnou vegetací. Keře nebo živé ploty kolem pozemku rostou velmi rychle nekontrolovatelným způsobem. Stojí za to věnovat se na nějaký čas nezlomné přírodě. Pro tuto roli budete potřebovat vhodné nastroje– například zahradní nůžky.

Zahradní nůžky - BauMax

Zahradní nůžky – charakteristika a typy

zahradní nůžky – BauMax

 

Zahradní nůžky jsou obvykle vybaveny dvěma čepelemi (jedna je mírně ohnutá), které stříhají výhonky následujícím postupem. Přibližováním k sobě vyvíjí ostré hrany tlak na řezanou část rostliny. Zahradní nůžky se dělí na dva základní typy:

 

Menší zahradnické nůžky (krátké)

Větší dvouruční zahradnické nůžky (dlouhé)

 

Menší model je určen pro stříhání výhonků s průměrem 15-30 mm. Dvouruční model, známý také jako "zahradnické nůžky na prořezávání", dokážou díky delším ramenům, které fungují na principu pákového efektu, zvládnout i 50 mm větve. Zkušenější zahradníci používají zahradnické nůžky také na řezání starších výhonků, které mají menší odpor, a tyč na teleskopickém rameni, což umožňuje dosáhnout na větve stromu i několik metrů nad zemí.

 

Použití

 

Nůžky na živé ploty jsou krátké modely, které se používají pouze jednou rukou. To je možné díky specifičnosti rostlin – výhonky nejsou příliš hrubé. Jestliže budete mít nůžky navíc dobře naostřené, nebudete muset vynaložit tolik úsilí. Zahradní nůžky zvládnou stříhat i větve s větším průměrem a jinou tvrdostí. V tomto případě může být užitečná tyč na teleskopickém rameni, kterou jsme zmínili v předchozím odstavci – zejména, pokud se nechcete obtěžovat s hledáním žebříku nebo máte strach z výšek.

 

Doporučujeme vám, abyste se seznámili se sortimentem zahradních nůžek v obchodní síti BauMax.