Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Rozměr stolu (cm)
Počet židlí
Materiál
Materiál rámu
Otevření deštníku
Délka soupravy (cm)
Šířka soupravy (cm)
Výška soupravy (cm)
Hloubka rohu (cm)
Počet míst na sezení
Polštáře součástí
Barva polštářů
Více
Barva nábytku
Rohová strana
Rozměry pohovky
Materiál desky
Hledat

Ratanové sety

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
1  2    
Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

Co je technoratan? Je lepší než ratan? Poradíme

18.03.2021

Technoratanový nábytek je odolnější alternativou k přírodnímu ratanu a zároveň ekologičtějším řešením než tradiční plastový nábytek. Vzhledem k relativně vysoké ceně si technoratan ještě nezískal popularitu, kterou si zaslouží. Nepravém! Na výběr máme mno

Jak vyrobit zahradní nábytek?

Jak vyrobit zahradní nábytek?

06.04.2021

Je těžké si představit domácí zahradu nebo terasu bez zahradního nábytku, který nám v teplých dnech poskytuje pohodlné posezení na čerstvém vzduchu. Můžete je snadno koupit v zahradnictvích a hobby marketech, ale musíte počítat s tím, že zahradní ..

Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

Oprava ratanového nábytku. Jak to udělat?

13.04.2021

Ratanový nábytek se v poslední době stal jedním z oblíbených prvků zařízení balkonů, teras a zahrad. Jeho popularita roste každou sezónu. A není na tom nic zvláštního, technoratan je odolný a funkční materiál a zahradní nábytek z něj vyrobený...

Zahradní sedací soupravy technoratan

Když je letní sezóna v plném proudu každý z nás sní o relaxaci ve své zahradě nebo na chatě. Mezi zelení stromů a keřů se člověk může opravdu uklidnit a relaxovat, odpočinout si od každodenních starostí a nabýt své vnitřní baterky pozitivní energií. Není nic příjemnějšího než odpočinek na zahradě a je těžké odpočívat bez zahradního nábytku. Lavice, stůl a židle jsou zahradní nábytek, který ochotně pořizujeme na trávníky, terasy a balkóny. Stále populárnější jsou také zahradní sedací soupravy, z nichž je nejoblíbenější technoratanový nábytek. Podívejme se, proč si zrovna tenhle typ nábytku získal uznaní majitelů zahrad a chat, a zjistěme, zda se do nich vyplatí investovat.

Proč se vyplatí mít na zahradě zahradní nábytek?

Než se budeme zabývat technoratanovým nábytkem, stojí za to se blíže podívat na samotnou problematiku zahradního nábytku. Sady zahradního nábytku se mohou lišit. Jedná se buď o sady stolů a židlí (obvykle šest nebo čtyři židle), nebo o zahradní sedací soupravy, které se skládají z rohové pohovky nebo pohovky a jednoho nebo dvou křesel a stolu. Zahradní sedací soupravy se staly nesmírně populární díky módě takzvaných amerických zahrad pocházejících ze zámoří - zahrad, které jsou velmi funkční, snadno se udržují a jsou zaměřeny hlavně na relaxaci a odpočinek jeho uživatelů.

Díky zahradnímu nábytku můžeme plně odpočívat na zahradě, relaxovat na slunci nebo strávit příjemný čas s rodinou nebo přáteli na grilování nebo slavnostním nedělním obědě na čerstvém vzduchu. Prázdniny a volné dny strávené doma by nebyly stejné, nebýt zahradního nábytku.

Zahradní nábytek technoratan

Technoratanový zahradní nábytek si za posledních několik sezón získal srdce mnoha Čechů a je čím dál víc populární. Samotný technoratan je jedinečný materiál. Je vyroben z polyethylenových vláken a je mimořádné pevný a odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Neškodí mu silný déšť, mlha ani krupobití, je extrémně odolný proti silnému UV záření - zahradní technoratanová souprava může v naší zahradě vydržet mnoho let, aniž bychom se museli bát zhoršení jeho technického stavu. Rám nábytku je obvykle vyroben z hliníku potaženým technoratanem. Technoratanový nábytek je navíc tolik univerzální, že ho můžeme přizpůsobit stylu jakékoliv zahrady, počínaje od zahrad v moderním stylu (americký, boho, industrialní) až po klasičtější aranžmá.

Technoratanový nábytek – výhody

Zahradní technoratanový nábytek má mnoho výhod. Umístěný v zahradě úspěšně vytvoří zahradní sedací soupravu pro společenská setkání a umožní vám plně relaxovat mezi zelení. Nábytek je vyroben z technoratanu - jedná se o vysoce pevnou umělou hmotu. Vzhled tohoto materiálu připomíná přirozený ratan, takže nábytek bude ladit také k zahradám uspořádaným v klasickém stylu. Pohodlný a odolný zahradní nábytek bude na naší zahradě jistě užitečný. V našem obchodě je možné zakoupit soupravy v jakékoliv barvě (hnědá, šedá, černá nebo v jedinečných, intenzivních barvách), které znázorňují moderní řešení zahrady.

Technoratanový nábytek je nejen odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, dešti, mlze a slunci, ale také velmi odolný vůči nečistotám. Usazeniny po dešti a skvrny od kečupu nebo kávy můžete snadno vyčistit měkkým hadříkem a jemným čisticím prostředkem. Technoratanový zahradní nábytek je lehký a lze jej snadno přemisťovat. Skladování mimo sezonu také nevyžaduje složitý postup. Technoratanový nábytek nemusí být v zimě skladován v nemrznoucím prostředí, ale stojí za to jej zakrýt nebo uložit do zahradního domku, garáže nebo domku na nářadí.

Technoratanový nábytek – nevýhody

Stejně jako všechno na světě má i technoratanový zahradní nábytek určité nevýhody. Hlavním důvodem, který nás může zdržet od nákupu, je jistě vysoká cena. Technoratanový zahradní nábytek není nejlevnější, ale nákup technoratanového zahradního nábytku bude investicí na několik či dokonce několika let. Proto stojí za to ušetřit a investovat do dobrých a kvalitních produktů, které nám budou sloužit po mnoho sezón. Vhodným řešením bude také nakupovat zahradní soupravy na splátky nebo z kategorie „výprodej“.

Technoratanové zahradní soupravy

Technoratanový nábytek je k dispozici v mnoha provedeních a různých barvách. Široký výběr platí také pro jednotlivé prvky v sadě. Můžeme si vybrat pohovky, rohové pohovky, křesla, pufy nebo technoratanové židle. Zahradní sedací soupravu je potřeba vybírat tak, aby se vešla na většinu míst v zahradě, na balkóně a na terase. To, zda si vybereme rohovou zahradní sedací soupravu nebo pohovku, záleží pouze na našich vlastních preferencích.

Lidé, kteří rádi organizují rodinné setkaní, grilování s přáteli nebo se jen rádi stolují ve své zahradě, se určitě rozhodnou pro technoratanový stůl a židle, tzn. technoratanové jídelní soupravy. Nábytek z technoratanu je pevný a odolný, ocení jej lidé, kteří nejednou rozlili kávu nebo jejichž děti zašpinili nábytek kečupem.

Zahradní souprava pro volný čas (tzn. s pohovkou nebo rohovou pohovkou) bude vynikající volbou pro relaxaci na zahradě. Při čtení knihy, práci na projektu nebo studiu můžeme odpočívat na měkkých polštářích. Pohodlný technoratanový nábytek bude také perfektní pro uspořádání domácího kina na zahradě.

Doplňky

Technoratan má tvar úpletu, který nemusí být při dlouhém sezení sám o sobě příliš pohodlný. Proto stojí za to položit na ně polštáře nebo deky. Takové polštáře lze ušít samému nebo zakoupit ve velkých hobby marketech nebo zahradnictví. Polštáře byste si měli vzít domů na noc, i když jsou vyrobeny z voděodolného materiálu. Pokud máme krytou terasu, mohou polštáře zůstat, ale stojí za to je během špatného počasí sundat z nábytku.

Zajímavým doplňkem budou také technoratanové balkonové květináče. Postavme je zejména na terasu nebo balkón, tzn. tam, kde není přírodní zeleň. Citrusy nebo velké rostliny perfektně doplní uspořádání terasy nebo balkónu a technoratanový vzhled květináče bude ladit s nábytkovou soupravou.