Top 5 hraček na zahradu Uspořádejte s námi hřiště pro menší a větší děti

07.04.2022

Zahrada je ideálním místem pro chvíle relaxace a blaženého odpočinku za slunečných letních dnů. Je to chillout zóna a místo, kde si děti mohou bezstarostně hrát. Mnohokrát jsme při psaní o zahradě hovořili o tom, jak ji zařídit a vybavit, aby nás těšila elegantním a ergonomickým vzhledem. Dnes se chceme zmínit ještě o jedné nesmírně důležité záležitosti, a to o nejlepších zahradních hračkách, díky kterým si domácí zelený prostor oblíbí každé dítě a bude v něm chtít trávit veškerý svůj volný čas.

Jaké dětské hračky se vyplatí vybrat na zahradu a rekreační pozemek pro uspořádání dětského hřiště? Navrhujeme, jaké budou nejzajímavější hračky na zahradu a novinky pro rok 2022.

Hračky na zahradu- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Nejlepší hračky na zahradu pro nejmenší děti

- Zahradní domky pro děti ideální pro venkovní hry

- Zahradní trampolíny, které si zamiluje každé dítě

- Zahradní houpačky, pískoviště a dětské hřiště pro nejlepší fyzickou aktivitu

- Zahradní bazény pro skvělou zábavu v horkých dnech

- Zahradní houpací sítě a závěsná křesla – chillout pod širým nebemNejlepší hračky na zahradu pro nejmenší děti

Malé děti více než kdokoliv jiný potřebují bezpečný prostor, kde mohou využít svou nespočetnou energii. To je záležitost, kterou řeší každý rodič. Děti stále běhají, poskakují, dělají kotrmelce, vyfukují mýdlové bubliny, schovávají se a radostně vyskakují ze svých úkrytů. V každém okamžiku této bezstarostné zábavy objevují svět, takže pokud jim chceme poskytnout ty nejlepší podmínky pro rozvoj, vyplatí se vybírat hračky na zahradu té nejvyšší kvality. Jaké prvky by měly být na dětském hřišti?

Hračky na zahradu- Baumax.cz

Zahradní domky pro děti ideální pro venkovní hry

Zahradní domky pro děti jsou produkty dostupné v zahradnictvích a hobby marketech již řadu let. Menší a větší modely jsou velmi oblíbenými prvky vybavení zahrady a jednou z nejvyhledávanějších zahradních hraček.

Zahradní domek nabízí úžasné možnosti zpracování a uspořádání. Díky své všestrannosti bude stejně vhodný pro chlapce a dívky a všechny věkové kategorie. Domek se s trochou kreativity může proměnit jak v pohádkový princeznovský zámek, tak hasičárnu nebo klub přátel.

Dětské domečky se vyrábějí j ze dvou materiálů: dřeva nebo plastu. Dřevěné domky jsou velkoplošné stavby, často dvoupatrové. Když prostor na zahradě vám to dovolí, můžete je kombinovat s dalšími prvky, jako jsou skluzavky, pískoviště, žebříky a dětské houpačky. Takto kompletní dřevěná hřiště se těší velkou oblibou mezi dětmi všech věkových kategorií. Díky nim dopřejete dětem čas strávený venku plný zábavy. Pro vás to bude naopak chvíle odpočinku, kdy budete moct na lehátku pozorovat své ratolesti.

Plastové domky jsou o něco menší stavby, určené pro děti od 3 let. Většina z nich je barevná, takže vnesou spoustu barev a radosti do každé zahrady. Plastové domečky se vyrábí podle několika menších či větších modelů. Některé z nich jsou navíc vybaveny zahradním nábytkem pro děti nebo lavičkami.

Domky jsou velmi praktické hračky na zahradu, děti se v nich budou rádi hrát, trávit čas venku a po skončení hry si do nich uloží všechny malé hračky, kolo, oblíbené stolní hry, bublifuk či vodní hračky. Domeček na zahradu je prostě splněným snem každého dítěte.

Hračky na zahradu- Baumax.cz

Zahradní trampolíny, které si zamiluje každé dítě

Trampolíny jsou velmi atraktivní hračky na zahradu. Poskytnou dítěti nejen skvělou zábavu, ale také příslušnou dávku pohybu. Můžete ji mít i vy na své zahradě.

Většina modelů dostupných na trhu je přizpůsobena věku dítěte. Při výběru trampolíny se vyplatí věnovat pozornost jejím parametrům a účelu. Trampolíny určené menším dětem mají menší odrazové plochy, jištěné vysokou sítí.

Malé dětské trampolíny zajišťují bezpečnost těch nejmenších a zároveň zaručují skvělou zábavu.

Pro starší děti výrobci navrhli větší trampolíny, tak aby bylo možné skákat do výšky a provádět různé cviky na trampolíně. Jejich cena se odvíjí od velikosti a provedení. Trampolíny můžete pořídit rovněž jako skládací modely, co usnadní jejich uskladnění.

Zahradní houpačky, pískoviště a dětské hřiště pro nejlepší fyzickou aktivitu

Je možné říct, že dětské houpačky jsou pravděpodobně nejoblíbenější hračky na zahradu i na jiné venkovní prostory. Jsou nedílnou součástí mnoha prostorů kolem domů, činžáků a paneláků. Houpačky se stejně jak i pískoviště objevují všude tam, kde v okolí žije více dětí. Menší či větší houpačky zaručují skvělou zábavu a příjemnou relaxaci mladším a starším dětem.

Dětské houpačky nabízené v hobby marketech lze pořídit v různých provedeních. Mezi houpačkami najdete jak jednomístní, tak i dvou nebo třímístné modely. Je jen na vás, jaký model zvolíte. Při výběru houpačky na zahradu se vyplatí věnovat pozornost její velikosti a účelu. Různé modely jsou určeny pro různé věkové kategorie. Pokud chcete zajistit svému dítěti skvělou zábavu a bezpečí, vyberte produkt, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám. Vaše dítě to rozhodně ocení .

Stojí za to zdůraznit, že houpačky, obzvlášť ty dřevěné, můžete stejně jako zahradní domky kombinovat s dalšími prvky, a díky tomu máte možnost vytvořit fantastické hřiště. Cena takové sestavy záleží od toho, kolik prvků obsahuje. Houpačka, skluzavka, pískoviště, žebřík nebo lezecká stěna umístěné vedle sebe vytvoří kreativní místo pro zábavu, které si vaše dítě zamiluje.

Hračky na zahradu- Baumax.cz

Zahradní bazény pro skvělou zábavu v horkých dnech

Není větší potěšení než plavání v chladné vodě v horkých letních dnech. Takovou výjimečnou relaxaci poskytují bazény, nabízené v různých velikostech a provedeních. Pro nejmenší uživatele připravili výrobci celou řadu modelů nafukovacích bazénů.

Menší a větší bazény jsou často vybaveny doplňkovými prvky, jako je skluzavka, stříška nebo pohodlné nafukovací sedátko. Vše s ohledem na komfort a pohodlí nejmenších uživatelů zahradních bazénů.

Velký stojanový bazén je skvělý nápad, pokud máte dostatečně velkou zahradu. Pokud vlastníte menší zahradu máte na výběr o něco menší samonosné bazény. Jejich cena je také nižší než u modelů s kovovou konstrukcí.

Výrobci bazénů každoročně připravují spoustu nových zajímavých nabídek, které vás určitě osloví. Ani v letošní sezóně tomu nebude jinak. Na pultech obchodů se již objevily ty nejlepší hračky na zahradu včetně bazénů, ale i další prvky pro volný čas na zahradě.

Když stojíte před rozhodnutím, jaký dětský bazén zvolit, pak za zvážení stojí pořízení bazénu, který budou děti využívat po celé léto a k němu pořídit vhodné hračky, jako je například vodní dráha či vodní hřiště. Takto vybavený bazén potěší všechny děti. Pokud vedle něj umístíte ještě domeček na zahradu, můžete si být jistí, že děti budou rádi veškery čas trávit venku a vy nebudete mít starost o to, že během letních dnů sedí doma.

Hračky na zahradu- Baumax.cz

Zahradní houpací sítě a závěsná křesla – chillout pod širým nebem

Náš poslední návrh, který můžete dítěti na zahradu pořídit, je houpací síť nebo závěsné křeslo vajíčko.

Houpací sítě jsou prvky, které poskytnou nejen dětem, ale i vám příjemnou relaxaci a odpočinek. Pokud se rozhodnete dát na zahradu houpací síť, pak získáte kus nábytku, vhodný nejen pro děti, ale i ostatní členy domácnosti. Houpací síť navíc krásně ozdobí prostor zahrady.

Kromě houpacích sítí stojí za zmínku také závěsná houpací křesla ve tvaru vajíčka. Závěsná houpací křesla jsou naprostým hitem posledních let. Lze je použít na zahrady, balkóny a terasy bez toho, aby zabraly příliš mnoho prostoru. Houpací křeslo může být navíc vybaveno měkkými polštáři, díky čemu bude jeho používání ještě příjemnější. Houpací závěsná křesla na zahradě nabízí příjemně strávený čas spolu s dítětem. Když se dítě hraje, vy odpočíváte, a zároveň jej máte pod dohledem.

Pamatujte, že relaxace na zahradě není jen zábava, ale také chvíle blaženého lenošení. Při uspořádání prostoru pro dítě vedle pískoviště, bazénové skluzavky a skákací trampolíny stojí za to přemýšlet o prvcích vybavení, které umožní dítěti příjemný odpočinek. V této roli jistě poslouží malý stolek se dvěma lavicemi, houpačka Diana nebo houpací síť. Bez takových prvků na zahradě si už většina z nás, ani nedokáže představit jak zábavu, tak odpočinek na čerstvém vzduchu.

Neváhejte a ještě dnes se podívejte, jaké hračky na zahradu a vybavení na zahrady vám můžeme nabídnout v našem obchodě. Jejich kvalita a cena vás rozhodně potěší. Naši nabídku najdete v kamenných obchodech a na internetu.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Malé zahradní bazény


Dřevěný zahradní nábytek


Podzimní zahradní dekorace


 

Zpět